Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy néz ki az altatás 6-7-8...

Hogy néz ki az altatás 6-7-8 hós babátolnál?

Figyelt kérdés

Most lett 7 hós. Az esti alvás: 3-4x ébred azóta. Este nekem mindig is több mint 1 órán át kell altatom furcsi után (cicin, mert vacsi és alvás). Mindig így volt ez a része, igényelte a test közelségét este lefekvés előtt. Elalszik és leteszem a kiságyába.

(Viszont 6 hótól még rosszabb, mert nappal csak rajtam alszik jól.)


Elvileg már lehetne szoktatni arra hogy

Egyedül aludjon el, de vegyes véleményeket olvasok ezzel kapcsolatban…


Nálatok hogy néz ki az alvás, altatás? Hasonló helyzetben segített bármi?



ápr. 1. 23:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szopott, mikor jóllakott akkor elaludt és letettem aludni.
ápr. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, még egy 3 évestől sem várnám el hogy egyedül aludjon, nemhogy egy 7 hóstól.

Persze tök jó ha megy ,csak nem ez az általános.

Egyébként nálunk ha 1 órán keresztül megy az altatás akkor már túl fáradt vagy még nem álmos. Mi történik alvás előtt?

ápr. 2. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
39%
Neked egyedül esik jobban aludni vagyszzal akit szeretsz és biztonság érzetet nyújt..? A 4 évesem is velem szeret elaludni, én meg vele. Nagyon hamar elrepuknek ezek az évek.. Legcsodasabb pillanat mikor melletted, olelve, kézen fogva alszik el.
ápr. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Megszoptatom, ha igényli. Ha elaludt közben, azt mondom: jé, elaludt! Leteszem, vagy alva bekötöm a hurciba és megyek a dolgomra.


Éjszaka mellettem alszik, ha ébred, félálomban szoptatva vissza tudom altatni. Csak akkor nem leszek kipihent, ha 2 órás ütemnél gyakrabban ébred.


Ha nehezen alszik el, nem működik a szoptatós módszer pedig fáradt, akkor hurciban porszívózással vagy babakocsis sétával altatom.

ápr. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Nalunk tenyleg megerett a kisfiam az egyedul elalvasra, de soha nem hagytam sirni, ha a szoktatas alatt arra gondolsz, hogy leteszed es razarod az ajtot, lesz ami lesz alapon.

En csak elkezdtem azt megfigyelni, hogy mar nem igenyli, hogy ringassam alvashoz (10 hos volt) eleg, ha csak leteszem az agyba es simogatom. Majd vegul mar ezt se igenyelte, furdes, tapszer, leteszem az agyba, cumi majd 10 perc mulva egy kis forgolodas utan siman elalszik.


De tudom, hogy ez a ritka, nem elvarhato toluk, hogy egyedul aludjanak, en csak kovettem a baba igenyeit, mast nem csinaltam. Ha neki tovabbra is az lett volna az igenye, hogy 1 orat ringassam es vele aludjak, akkor ez lett volna.

ápr. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Nálunk eddig cicin aludt el, összebújtunk min. egy órát (mivel ekkor megebredt és keresett volna, felesleges volt felkelnem előbb ), aztán letettem a kiságyba.


Csak 6 hős kora óta többször kell, már átlagban 4x… így éjjel egy hete magam melle vettem.


10 igen, az egyik álláspont, hogy akkor tud majd egyedül elaludni, ha az idegrendszere megérett rá.


Csak néha elbizonytalanodom, ha jon egy kérdés h nem próbáltam e hogy leteszem elalszik e.. Nem alszik így el, sőt.. Majd rávágják “akkor már nem is fog”… (anyós)


Meg az ilyen okos altatás szakértős cikkek, hogy próbáljuk a cicin altatás helyett az alvás tréninget (most nem a sírva hagyását értem, hanem finomabb módszerek pl suttogó meg mit tudom én…)


Merthogy elvileg így kevesebbszer kel, könnyebben visszaalszik magától éjjel. Szóval most kicsit bizonytalan vagyok, kire hallgassak, hogy picit jobb alvásunk legyen.

ápr. 2. 10:34
 7/16 A kérdező kommentje:
2: Igazából bealszik rajtam (cicin) hamar este. De vagy le se tudom tenni a kiságyba, vagy ha leteszem, 30-40 perc után felriadna.. Ezért inkább mindig várok vele kb egy órát, addig magamon hagyom: így is megebred, de egyből visszaalszik, és utána már le tudom tenni. (Kb 3 óra múlva ébred utána, de este hamar visdzaslszik mindig ezután már). Furcsi-cici-alvás lenne a menetrend.
ápr. 2. 10:39
 8/16 anonim ***** válasza:

Nem tudom te honnan tajekozodsz, mikozben a csapbol is az folyik, hogy az alvastrening mennyire karos.


De tenyleg, nem is ertem.

ápr. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
*Csak 6 hós kora óta többször kel/ébred
ápr. 2. 10:41
 10/16 A kérdező kommentje:

8 Nem a durva alvás tréningről beszélek, de alvás tréning az is ha fokozatosan, lasssan haladva próbálod segíteni ebben. Sok helyről, de csak pl:


[link]

[link]


Linkelhetnék még sokat, de kb ugyanezekről szól.

ápr. 2. 10:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!