Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Gyerekem 17 hónapos, ejjel...

Gyerekem 17 hónapos, ejjel még mindig ébred,és még mindig eszik is tápszert. Sokan mondják,hogy minek eszik egyáltalán ejjel már egy ekkora gyermek? Ez tényleg gond? De nem alszik vissza, ha nem kap tápszert, csak forgolodik, dünnyög.

Figyelt kérdés
ápr. 3. 07:13
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Nem, ez nem gond. Teljesen normális. Az átaludt éjszaka idegrendszeri érés következménye.
ápr. 3. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%
Én biztos nem etetnék ekkora gyereket, egyszerűen nincs rá szüksége. És marha könnyű abba beleesni, hogy már csak azért ébred, mert enni szeretne. Mi ezt 8 hónaposan játszottuk el. Véletlenül átaludt 3 éjszakát. A negyediken újra ébredt, és csak vízzel kínáltam. Soha többé nem kelt fel onnantól.
ápr. 3. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Az enyém is ha kért ennyi idősen kapott, nem fogom eheztetni csak azért mert valaki azt mondja.
ápr. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém is iszik egy adagot éjszaka, pedig májusban lesz 2 éves. Próbáltuk, hogy nem kap. Kínszenvedés volt. Egyszerűen nem aludt vissza. Ha meg kap, azonnal alszik is szépen tovább.

Én adok neki, majd leszokik róla.

Azon kívül 223x ébred éjszakánként, ez az éjjeli ivás jelenti a legkisebb problémát. 😅🫢

ápr. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hogy minek? Mert igényli, így alszik vissza és igy tud pihenni mindenki. Hogy ez baj lenne? Nem.

Én is marha könnyen mondanám bárkinek, hogy ne adjon éjjel enni a gyerekének, ha nem nekem üvölt utána.

Ha így alszik vissza adj neki és kész, majd leszokik róla.

Az egyik gyerekem 3 hónapos korától 12-14 órákat aludt éjszaka. A másiknál a fejem tetejére is állhattam, 3 éves koráig felébredt éjjel inni. Próbáltam vizet adni, próbáltam nem adni semmit, próbáltam több vacsorát belediktálni, próbáltam vele megbeszélni. Mindegyiket hetekig. Én is megkaptam, hogy én rontom el miért nem szoktatom le erről stb.

Neki kellett éjjel a tápszer, később tej. Megcsináltam, odaadtam, megitta és aludt mindenki tovább, ennyi. Mi felnőttek sem vagyunk egyformák, a gyerekek sem azok.

ápr. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Amikor te éjszaka felébredsz, mert szomjas vagy éhes vagy akkor te is csak visszafekszel? Pedig felnőtt emberek vagyunk mégis néha becsúszik 1-2 ilyen éjszaka, hogy kevesebbet ettem vagy ittam alvás előtt. Felkelek és elintézem a dolgom. Ő nemtud magának adni, így neked kell. Igen normális dolog.
ápr. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét gyerekem kb 2 éves koráig kérte a tápszert éjjel is. Nincs evvel semmi probléma, az anyatejes gyerekek meg szopiznak.
ápr. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Vegulis mi baj lehet ebbol? Gyanítom semmi, igazuk van, akik azt írták, hogy ha éhes, egyen, akár este is. Utána mindenki alszik.
ápr. 4. 00:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!