Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mitől alszik így a 4 hónapos...

Mitől alszik így a 4 hónapos baba és mikor lesz jobb? Alvás trening segithet?

Figyelt kérdés

Kb 3 hónapos korától 30-50 perceket alszik. Napi 3-4 alvás van. 1.5-2 órát tud fent lenni. Követjük az éves, játszás és alvás módszert majd 7korul fürdés és alvás.


Szerintem sokszor az alvást pihinek veszi mert 1 órán belül vissza ébred. Ilyenkor altatjuk tovább. Régen volt hogy 1-2 alkalommal kelt vagy végig aludta az ejszakat. Mostanában 3-6szor is kel, nehéz vissza altatni. Már nem feltétlenül életem este max ha 3-4kor kel hajnalban és nem tud visszaaludni.

Van hogy 10kor kap tápszert ha megebred, hogy később már ne keljen etetni.


Reggel 7kor kezdjük a napot. Tipp vagy valami, hogy ez mitől lehet?


Fehér zajjal alszik, redőny lehuzva, halozsak stb. A napi rutin kb ugyan az.


ápr. 11. 02:12
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Alvástréning? Neked jól esne ha segítségre lenne szükséged, de hiába mondanád a férjed csak rád csukja az ajtót hogy old meg magad ahogy tudod?
ápr. 11. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

3 hónaposan növekedési ugrás 4 hónaposan meg alvási regresszió. Van olyan baba akinél az megborítja az alvást vagy érzékenyen reagál. A fiunknál nincs kivétel mindent megérez. A regressziónál hetekig tartott, hogy oltári gyakran kelt. Azt sem tudtam már melyik bolygón vagyok mintha újszülött lett volna újra.

Kelhet attól is ha túl melege van, ha fázik, ha éhes, ha fogzik ezer egy oka lehet. Én azt tapasztaltam tuti recept nincs semmire, mert mindem baba más. Nálunk az is borította a napját, ha keveset volt kézben. Akkor este kellett járkálni vele meg kézben altatni, vagy magunkon vagy semmit nem aludt éjjel.

ápr. 11. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy ilyen korú babánal csak a változás az, ami biztos. Az enyém 8 hónapos koráig nem aludt éjjel egybefuggo két órát soha, nemhogy az éjszakat végialudni. Teljesen zombi uzemmodban voltam én is. Változni fog az idővel.
ápr. 11. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az alvastréning gyakorlatilag gyerekkínzás. Évekkel később is kimutatható a tréning okozta stressz.

Ezt akarod?

ápr. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az alvástréning biztos nem segít.


Nekem mindkét gyerekem az első 2-3 hónapjában nagyon max ha 2x felkelt, akkor sokat mondok. Onnantól 2 éves(!) korukig nem aludták át az éjszakát (vagyis a kicsi még csak 17 hónapos, de még mindig az az alap, hogy 4-5x ébred éjszaka, remélem 2 éves korára neki is rendeződik). Nekem annyiból könnyebb, hogy szoptatok, így magam mellé veszem és akkor éjszaka kiszolgálja magát, nem kell felkelnem és járkálnom vele, elég csak felé fordulnom.

Ebben az első időszakban kb minden is zavarhatja az alvásukat: növekedési ugrás, alvási regresszió, mozgásfejlődés, fogzás, pár hónap múlva már szeparációs szorongás, idegrendszeri érés (ennek függvénye amúgy az átaludt éjszaka, ha megérik rá a kis idegrendszere, akkor aludni fog, ha nem, akkor te tótágast is állhatsz). De emellett lehetnek olyan banális okok is, mint hogy melege van/fázik, éhes, szomjas, hiányzik neki a közelséged, kiesett a cumi a szájából, a holdállás, esik az eső, fúj a szél, valaki keresztüllépett a sírodon, mittudomén, szóval kb bármi.

Nehéz, de elmúlik. Az idő, a türelem segít.

ápr. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Alvástréninggel max azt tanulja meg hogy felesleges sírni anyáék úgysem segítenek.
ápr. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Teljesen normális. Fentebb leírták sajnos.3 hós növekedési ugrás, regressziós alvás meg még a fogzást is hozzátenném.
ápr. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!