Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Másnál is így megy a nappali...

Másnál is így megy a nappali altatás?

Figyelt kérdés

1 éves a lányom, napközben már pár hónapja csak 1x és max. fél órát, jó esetben 50 percet alszik. Még szoptatva altatom el, bár már a napokban készülök átállni, hogy enélkül próbáljon meg elaludni. Tudom vannak akik ezen fenn akadnak, hogy miért nem alszik még el egyedül, de eddig én ezt gondoltam helyesnek. Viszont az utóbbi időben már kezd nekem terhessé válni (bőven elég az esti szoptatós altatás), ráadásul van, hogy azt gondolom már mélyen bealudt, le tudom tenni az ágyába, viszont ahogy az ágya fölé érek, hirtelen megérzi, felsír és amint leteszem, már négykézlábra, majd teljesen fel akar állni... Hiába nyugtatgatom, simogatom, nem tudom elaltatni.. Ha kiveszem és újra próbálom visszaaltatni, akkor sem megy már, kimegy az álom a szeméből és vége... Ő az a tipus, aki simán egész nap bírja akár alvás nélkül is, de én szenvedek, hogy ez nem normális, kell neki nappal is az alvás... nem beszélve arról, hogy így semmit nem tudok mellette csinálni...


Olyanok hozzászólását várom, akik esetleg hasonló helyzetben vannak, voltak és van valami jó módszerük, tanácsuk...


Előre is köszönöm!



2012. júl. 25. 14:54
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
50%
Enyém 1 éves fiú. Beteszem a kiságyába,bekapcsolóm neki altatózenét és 10 perc múlva alszik.11kor már mindig alszik kb.1/2 2ig vagy tövább.Amig el nem alszik ott vagyok vele.Már csak este alszik újra olyan,19.30-ra már mindig alszik reggelig.Csak 6 hónapos koráig szopizott.Elinte mikor betettem a kiságyba sirt,de egy kétnap múlva tudta hogy ott kell neki aludna.Imádott a bébihordóba aludni az ágyon.kb 7hónapos koráig.
2012. aug. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%
21-es vagyok.Azt hittem nem is akar majd máshol elaludni csak a bébihordóba,de magam se hittem ,hogy megszokja a kiságyat.kb egy két nap volt.de a zenétöl mindig megnyugszik.Mikor este van akkor bekapcsolom a ugyanazt a zenét,és szerintem tudja ,hogy most alvás van neki.
2012. aug. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
A bölcsőhintás vagyok. Nekünk azonnal bevált. :) A hinta még fekvő helyzetben van, felül benne, hintázik egy kicsit ülve, majd hátradől, és alszik. Igen, 1 ponton függ.
2012. aug. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

A hintát is kipróbáltam... Hát az elején felpörgött, mert amúgy imád hintázni, de ebbe a fekvősbe már rég raktam... majd egyre elevenebb lett, hiába dúdoltam neki a szokásos altatós dalt (amire máskor sem alszik el... pedig a hangommal nincs baj...), addig addig forgolódott, mire hasra fordult a ferde, mozgó hintában. Azt gondoltam, majd vissza ül, vagy fekszik, mert az imbolygó hintától instabil lesz (nem tud még csak kapaszkodva járni), szóval fel is állt, amennyire tudott, már majdnem ki is bukfencezett... Mondanom se kell, többször visszanyomtam, de abban a pillanatban kezdte elölről... Ismét jól leizzad, majd már sírt, hisztizett... végül feladtam, de ettől már jól kifáradt, ahogy cicire raktam, 5 perc múlva bealudt és le is tudtam tenni az ágyba...(Hasra szoktam, pár napos kora óta)

No de itt nincs vége... A szokásos fél óra múlva felébredt, felült és sírt, dörzsölte ezerrel a szemét... Kivettem és még a karomban is nagyon nyűgösen sírt... Visszaaltattam kb. megint 5-10 perc alatt... Ekkor már a karom és a feje alatti párnával hátára fektettem... Kicsit kényelmetlen lehett neki, mert elkezdett mocorogni és újra felébredt, de alig volt nyitva a szeme...de sírt... ÚJra kivettem, ekkor már alig kellett pár perc, szintén visszaaludt... Ismét a párnával a hátára, de már kicsit jobb pozícióba raktam le... Mocorgott, de nem ébredt fel, majd legördült hasra a párnáról (alig fért el mellette, befúrta magát az ágy sarkába)... picit igazítottam rajta, majd így még 1,5 órát aludt... Szóval azért ez elég kimerítő nappal is, de ha egyszer látom, hogy fáradt, muszáj altatnom... Igaz, este meg a 9 óra helyett, fél 11-re aludt el...


Én is volt, hogy magamon altattam, mikor még csak szopizott, de azért ő jó ideig az ágyában is aludt nappal.. aztán valamikor elkezdte ezt a ragaszkodást, és én behódoltam neki... :-) ami persze hízelgő is, de mivel már egyre nagyobb, egyre terhesebb is...

Hát nagyon remélem, hogy a kiságyát azért idővel megszokja, nem akarom ezt feladni, mer már ez is haladás, hogy a ciciről be tudom rakni... csak ne ébredne fel fél óra múlva...

2012. aug. 3. 11:12
 25/25 anonim ***** válasza:

Baba nappali altatása, azaz az a rituálé, amely segít a baba pihentető és nyugodt alvásában a napközben. Fontos, hogy a baba számára nyugodt és csendes környezetet teremtsünk az alváshoz, valamint meghatározott szokásokat és rutint alakítsunk ki az altatás során.


Néhány javasolt gyakorlat az altatáshoz:


Fürdetés: Fürdetés elősegítheti a baba ellazulását és kényelmes érzéseinek megteremtését az alváshoz.


Pizsamaváltás és masszázs: A babát csendes szobába vigyük és megfelelő pizsamába öltöztessük. Ezt követően lehetőség szerint gyengéden masszírozzuk meg a babát, hogy segítsük az ellazulását.


Éneklés vagy mondóka: Nyugtató ének vagy mondóka segíthet a baba pihentető alvás elősegítésében.


Baba altatása: Kényelmes, biztonságos ágyba fektessük le a babát, és lehetőség szerint adjunk neki egy kedvenc plüssfigurát vagy takarót az altatáshoz.


Nyugodt környezet: Biztosítsunk csendes és nyugodt környezetet az altatáshoz, kerüljük a zajokat és a káprázatos fényeket.


Fontos, hogy az altatási rutint minden este hasonló módon végezzük el, így a baba hamar megszokja és könnyebben fog elaludni. Amennyiben a baba ellenáll az alvásnak, próbáljuk megnyugtatni és türelemmel kezelni, hiszen az altatás idővel könnyebbé válik.


Elnézést, ha kicsit hivatalosan hangzott.

máj. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!