Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ti hogyan altatjátok el a...

Ti hogyan altatjátok el a babátokat?

Figyelt kérdés

4 hónapos a kisfiam, minden altatás egy rémálom. Ha ásítozás után kezdem altatni, az korai, fél, egy órát tart. Ha megvárom, amíg kifárad, akkor annyira ordít, hogy azért nem alszik el.

Nem jó neki ringatva, nem jó az ölemben, nem jó egyedül a kiságyban, nem jó simogatva, nem jó énekelve, nem jó paskolgatva.

Segítsetek!



2012. aug. 10. 09:55
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is sokáig egy rémálom volt az altatás. Aztán pont kb 4 hósan elkapta az ujját és azóta minden problémánk megoldódott. Viszont én nagyon következetes voltam ebben. Amikor először megcsinálta ezt a saját magát altatós mutatványt soha többet nem altattam. Ragaszkodtam hozzá hogy magától aludjon el. Néha nyafog 1-2 percet de általában az a jellemző hogy egy hang nélkül elalszik. Imádom! De kb 4 hós koráig nálunk is ment az éneklés, ringatás, popórázás...stb. Viszont ami neked segíthet.. Nálunk az is probléma volt, hogy egy idő után nem akart elaludni ringatással sem (ahogy nálatok is ez van most) és rájöttem hogy 2,5 óra alatt még nem fárad el, így nem raktam le csak 3-3,5 óra múlva ami szépen megoldotta a problémát. Aztán jött az ujjszopás és azóta hihetetlen könnyű lett minden. Nálunk amúgy nagyon sokáig ment a 2,5 óránkénti alvás nappal (kb 4,5 hós koráig), de most már inkább a 3,5-4 óra jellemző (most 5,5 hós). Így viszont csak 2 alvás jön ki egy nap. Ja és este már lefekvés előtt 2-3 órával már nem hagyom aludni (fel szoktam ébreszteni ha úgy adódik) különben este nem aludna el.
2012. aug. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Esti altatásnál ,pont az a probléma hogy az evés után felporog es ezert nem tud aludni.Probaljatok ki a jatek,furdes ,kaja ,alvas.Neked is kenyelmesebb lesz ha megszokta.Valoszinu babanak is erre lenne szuksege,mert akkor nem lenne remalom az altatas.
2012. aug. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Rosszul írtam akkor:

napközben evés-játék-alvás, fürdés után viszont szopi és alvás. Olyankor vagy bealszik a cicin, vagy egy kicsit cipelni kell, de akkor sokkal könnyebb, mint napközben.

Egyébként napközben 2x 2, 2 és fél órát alszik, szóval nem panaszkodom, de az altatás már minden erőmet elveszi, és utálom hallgatni, ahogy sír szegény.

A napközbeni altatással vannak nehézségeink.

2012. aug. 10. 11:31
 14/16 anonim ***** válasza:

Akkor lehet hogy nem álmos annyira? Nálunk napközben nincs altatás,fél éves most a kislányom.Ha fáradt elalszik épp ott ahol van.Nem csinálok ebből ügyet.Mostanában 2x 10 percet alszik délelőtt,meg talán ha szerencsém van 1 órát délután:)

Mondjuk szerencsések vagyunk mert nem síros kiabálos

2012. aug. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Bárcsak az enyém is elaludna, csak úgy simán... de ez elképzelhetetlen...

Ő izgága típus, sír, ha fáradt, és nehéz megnyugtatni.

2012. aug. 10. 12:40
 16/16 anonim válasza:
Nekünk a fitness labda vált be .Azon ülve az ölembe, rugózva egy kis idő után el aludt.
2015. jan. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!