Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Kétéves a kisfiam. Csak...

Kétéves a kisfiam. Csak cumival alszik el, csak egyedül, csak ágyban. Hogyan hagyjuk el a cumit?

Figyelt kérdés
Szeptembertől bölcsis lesz, szeretném, ha addigra el is felejtené, hogy mi a cumi :) Vagyis nyár közepéig jó lenne, ha leszokna. Az a baj, hogy őt, mivel sose kellett altatni, nem fogom tudni a szó szoros értelmében elaltatni, ha nem adok cumit, jön ki utánam. És kéri. Ráadásul 3 cumi kell, kettő az egyik-másik kézbe, egy a szájba. Ha kiejti, és pl fél óra múlva picit felébred, megkeresi és alszik tovább. Ezért aggódom, hogy ha el is alszik esetleg cumi nélkül, ha forgolódik éjjel, hogyan fog visszaaludni? A tesója amúgy is rossz alvó, állandóan felkelti majd a sírással?? :(( Ráadásul a bilizést is most tanuljuk, nem sok ez egyszerre neki?
2013. máj. 17. 09:32
 1/4 anonim ***** válasza:
nálunk ez tavaly volt gond, lányom szeptembertől oviba ment, és még februárban cumizott. Próbáltam leszoktatni, rongyit adtam neki helyette, tologattam babakocsiban, ordítottunk éjjel 3 órán keresztül végül visszaadtam. Aztán egyik napról a másikra szó szerint elfelejtette hogy ő cumizik. Én nem adtam oda neki, ő meg nem kérte. Néhány héttel később eszébe jutott, de mondtam neki hgoy igazán nagylány hát oviba fog menni oda úgysem kell. De hozzáteszem az oviban sok csoporttársunk cumizik. nagy culák, 4 évesek is vannak és még a cumi lóg a szájába. szerintem most inkább a szobatisztaságra koncentrálj ne a cumira. Bölcsibe gondolom engedni fogják neki hogy cumizzon. Picike még hogy elvedd, majd ovi előtt ráérsz ezzel foglalkozni. Örülj neki hogy cumival ilyen egyszerűen elalszik!
2013. máj. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem baj, ha ennyi idősen cumizik alváshoz. Én ezt nem bolygatnám, a bölcsiben jól jön majd neki ez a kis biztonság. Ott ez nem gond, csak alváshoz adják oda nekik vagy ha extrém nyűgösek. Szerintem még 4 évesen sem baj.
2013. máj. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én nem venném el tőle,főleg ha bölcsibe megy!Épp elég "trauma" lesz az neki,legalább a cumi adjon neki egy kis "otthont" egy kis biztonságot!

Ráadásul a bilizést is most tanuljátok!Ez nagyon SOK!!!

Egy kicsit sokat vársz a kisfiadtól!

Miért baj az ha 2 évesen még cumizik!Ráadásul akkor ő elég Cumi-fan ha még a kezébe is kell kettő!A 3 éves fiam bölcsicsoportjába a 14 gyerekből 12(!!!) cumizik!

2013. máj. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
oké-oké, nyugi :) Megpróbáltam, hogy csak 1 cumi, még az sem ment, úgyhogy hagyom neki. De a kérdésem akkor is él: tegyük fel, hogy már semmi trauma, már szobatiszta, stb: Hogyan hagyjuk el a cumit? :)
2013. máj. 21. 06:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!