Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ki milyen módszerrel hogy...

Ki milyen módszerrel hogy altatja a gyermekét?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi ti mire szoktatjátok a babátokat, nekem van egy 2 éves lányom akit elejétől kezdve arra szoktattunk hogy letesszük a kiságyba már körbetámlás gyerekágyunk van és elalszik szépen magától, tudom ez gyerekfüggő is a lányommal szerencsém volt, de van egy ismerősöm aki tudatosan arra szoktatta a fiát hogy ölbe aludjon most 2 éves neki a fia és még mindig ölbe alszik el pedig várják ők is a kistesót. Nekünk is úton van a csöppség és nem tudom hogy tudnám e még úgy csinálni hogy ringatva altatom el.
2013. máj. 22. 09:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

mi is saját kiságyba szoktattuk, lehet hogy túl nagy az egóm és nem férünk el a nagy ágyon hárman de én a pihenés idejét magamra akarom fordítani hogy kipihent legyek

de természetesen amikor csak sír azonnal odamegyek és megoldom a problémáit és ha már semmi nem segít, kivételes esetekben odaveszem magamhoz, de elalvás után visszaviszem

2013. máj. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
a kiságy velünk van de a baba mindig a saját ágyában alszik el...szerintem nem kell ringatni ha a pici jol van lakva elalszik anélkül is (persze ha fáj a poci az más helyzet én akkor a kiságyba teszem és mellette ülve simogatom a pocakot)
2013. máj. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%

A lányom 5 hónapos múlt, cicin alszik el.

Nem tudom később mi lesz, most még nem nyűg, de ha lesz foga, akkor már félek, hogy harapni fog.

Nekünk nem vált be az, hogy beteszem a kiságyba és álomba sírja magát, mert képes 30 percig is üvölteni (tovább sosem hagytam), megnyugtatni sem lehet, úgyhogy marad a cicin alvás.

2013. máj. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%
kiskorától hasfájós a lányom, így mindig kézben aludt el. Próbáltam rászoktatni a kiságyban alvásra, de mindig nagyon sírt.. és napról napra többet! Úgyhogy nálunk sem jött be a sírvahagyós módszer.. 4hós, és mindig ringatva altatom.
2013. máj. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
26%

kedves 3- as, 4- es válaszoló! ki beszélt itt sírva hagyásról? ??


nekünk is szerencsénk van a lurkóval, este pancsi, vacsi, aztán betesszük a kiságyba és alszik. max. 2-3 alkalommal,ha kiesik a cumi kell odamenni hozzá. 7 hetes.

2013. máj. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
mi tudatosan kiságyba szoktattuk,mindig odamegyünk,ha sír,csak szopni veszem ki,amúgy csak megsimogatom,esetleg visszaadom a cumit és már megyek is
2013. máj. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Hozzám bújik, és úgy alszik el 2 éves kisfiam. Szerintem nincs ezzel gond, nagyon bensőséges így a viszonyunk, még mindig (kicsit talán a szoptatásra emlékezetet) hozza a rongyiját, az állatkát, a takarót, és szépen kb 5 perc alatt elalszik, majd beteszem az ágyába.
2013. máj. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
en is probaltam, hogy maga aludjon el, de sajnos o az a tipus volt aki faradsagnal kepes lett volna kikaparni a szemet, plusz 5 honapig be volt gyulladva a szeme, igy fogtam a kezet, hogy ne tudja vakargatni magat. Erre ugy raszokott, hogy nem lehetett leszoktatni rola, igy most melleulok, o lefekszik, elrendezi maga korul a babait, majd megfogom a hatat es 5 perc alatt alszik. Masfel éves
2013. máj. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat hasznosak voltak számomra.

Kedves 3. válaszoló senki nem mondta hogy álomba sírja magát, a lányomat ha leteszem most már az ágyra akkor csendben van és becsukja a szemét és elalszik (tudod piszok mázlista vagyok) igazából ezt a kérdést amiatt írtam ki mert úton van a kistesó nálunk és hogy csak szoktatás kérdése vagy vannak e egyéb beofjásoló tényezők ami miatt nem mindenkinek a babája alszik szépen el kiságyba egyedül. De akkor úgy látom várnom kell Decemberig akkor fog kiderülni :D Még egyszer köszönöm a válaszokat

2013. máj. 22. 14:34
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok

Nem tudom honnan veszitek ezt a sírni hagyást.

Itt senki nem említette, nem is mondtam, hogy az itt válaszolók közül vettem volna az ötletet.


A lányom nem fogadta el soha a cumit, ha nem így lenne, lehet, hogy könnyebb dolgom lenne, de ez van.

Sebaj, egyszer majd felnő és vége ennek a korszaknak is.

2013. máj. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!