Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Pár napja a 3 hónapos kislányo...

Pár napja a 3 hónapos kislányom óránként felébred. Miért lehet ez és mit csinaljak?

Figyelt kérdés
Előtte már csak 1x 2x kelt fel enni, de most újabban éjfél után óránként kel és nagyon nehéz vissza altatni. Szerintem szélgörcsök miatt, mert sokat pukizik, de nem sír csak mocorog és erőlködik meg feszeng. Mit adjak neki, hogy tudjunk aludni? A gyerekorvos azt mondta né keljek fel hozzá éjszaka, mert már nem kéne felkelnie és főleg ennie..de az anyukák tudják, hogy ez nem így működik :/

2013. máj. 25. 06:45
 1/6 anonim ***** válasza:
58%

Az orvosnak van igaza. Csak az anyukák nem hisznek neki és rosszul tudják. Ha nem sír, csak feszeng, akkor semmit ne csinálj vele.

Ha óránként ébred, akkor este nem lakik jól. Ha óránként szoptatod, akkor attól is lesznek szélgörcsei.

2013. máj. 25. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
én is felkelek 4hónaposomhoz és szoptatom 2-3szor....próbálj adni neki pici édeskömény teát az segiti a pukit....lehet ,hogy most van egy növekedési fázisa azért eszik többet
2013. máj. 25. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

egyetértek az előttem szólóval...édesköménytea és biztos növekedés van a dologban...amíg nem muszáj ne kelj fel hozzá. Én is így csináltam. Van h fél órát képes saját magával birkózni az ágyban de aztán visszaalszik. És valóban az is lehet benne h óránként eszik és az bántja a pocakját. Eleinte nekem is nehéz volt h nem megyek oda hozzá de aztán csak megszoktuk. :) Ő sincs olyankor rendesen ébren kár felpiszkálni.

4hós a lányom

2013. máj. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Növekedési ugrásnál van. Az orvosodat pedig küldd el melegebb éghajlatra és keress másikat. Ha egy gyerekorvos ezt se tudja, és azt állítja, hogy nem kell a babának éjjel ennie, hát dugja fel magának a diplomáját. Még nagyon sokáig igényelni fogja az éjjeli evést.

Vedd magad mellé, a testmeleged, közelséged segíti az ő emésztését is, kevesebbet fog ébredni is, s ha pedig ébred és éhes (persze ha anyatejes) akkor könnyen megszoptathatod anélkül, hogy fel kéne kelned hozzá.

2013. máj. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A mi babánknál várhatnám hogy sírjon ha éhes, úgy szoktattuk, hogy még sírás előtt orvosoljuk a problémáját, ritkán sír. Ha éjszaka megvárnám hogy sírjon, felébredne a párom, a mi csemeténk is eszik éjjel többször.
2013. máj. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A kömény teát kipróbálom köszönöm :-) Egyébként nem szoptatom óránként éjszaka sem max 3 óránként úgyhogy szerintem attól nem fáj a pocakja... És velem alszik úgyhogy ez nem segít az emésztésén :/ De bízom benne, hogy ez is elmúlik mert kevesebb a tejem mostanában és valószínűleg a fáradtságtól sem lesz több... Sőt :/
2013. máj. 25. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!