Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Valaki kipróbálta ezt a módszert?

Valaki kipróbálta ezt a módszert?

Figyelt kérdés

Dr. Eduard Estivil - Sylvia de Beyar írt egy könyvet: Aludj jól gyermekem címmel.

Ebben van egy módszer ami az esetek 96% - ban bevált. Ki szeretném próbálni, de nálunk az a baj, hogy ha még ébren beteszem a kiságyba feláll benne és úgy sír. Már 11 hónapos. Ez a módszer használható ilyen felállásos időszakban is?


Röviden a módszer lényege: bizonyos megnyugtató rituálé után be kell fektetni a kicsit az ágyba a kedvencével, amikor még nem alszik, el kell búcsúzni tőle egy mondattal, amit később, mikor visszajövünk hozzá ismételni kell. Egyre növekvő - időközönként vissza kell menni hozzá, amíg el nem alszik. 1perc, 3 perc, 5 perc.....


2013. máj. 28. 12:27
 1/9 anonim ***** válasza:

Elnázást, hogy nem a kérdésedre válaszolok!

Eddig hogyan altattad? Biztosan kell ez a tréning:(?

2013. máj. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én kipróbáltam, de nem bírtam, mert nem voltam benne biztos, hogy azért nem alszik el egyedül, mert manipulál, vagy esetleg a fogzás miatt! Amúgy 1 hónapos korától átaludta az éjszakát, de a fogzás ezt felborította! Na a lényeg a lényeg, nem bírtam végigcsinálni. Amikor kijött 16 foga, addigra már megszokta, hogy én altatom ölben, vagy mellettem, akkor 1 éjszakát rászántam, és mellette ültem, amíg el nem aludt! 3 órán keresztül sírt, de mondogattam neki, hogy ott kell aludnia, anya szereti stb. Na még a köv. Délutáni alvásnál volt 1 órás sírás, aztán azóta alszik egyedül, -már 2.5 éves -nagy ágyban! Ez is dúrvának hangzik, de legalább nem hagytam egyedül, és nekem sem volt annyira fárasztó! 11 hósan még lehet, hogy fogzás miatt vannak alvási problémái, és akkor szerintem kegyetlenség az a módszer!

Lehet, nincs igazam, de nekem ez vált be!

Remélem tudtam segíteni!

2013. máj. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Még egy éjszakát sem aludt végig, nem foghatom a fogzásra mert csak 2 hónapja kezdtek kibújni.

Az elalvással még nincs is igazán gond hanem inkább az éjszakai sokszor kelés a probléma. Viszonylag hamar elalszik este de csak ringatva. Mászás előtt viszont magától aludt el, azóta mászik a kiságyába és ez még csak rosszabb mióta fel is tud kapaszkodni benne.

2013. máj. 28. 13:12
 4/9 anonim ***** válasza:
Meg is van a gond oka: mozgásfejlődés(ilyenkor napokig, hetekig a babák álmukban is az új mozgásformát gyakorolnák és bosszantja őket ha nem tehetik), megkockáztatom, némi szeparációs félelemmel(épp korban van a kicsid) tarkítva. Én ezek után főleg azt mondanám, hogy nem tréningezd, ne hagyd magára ebben a számára is nehéz időszakban. Ami nekünk ilyenkor jó volt, hogy mellé feküdtem, vagy őt vetem magam mellé, így ha elkezdett mocorogni, azonnal vissza tudtam segíteni az alvásba.
2013. máj. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Próbáltuk már hogy velünk alszik egy ágyban de ugyanaz a helyzet. Éjszaka sokszor kelünk és csak kitartó ringatás után alszik vissza.
2013. máj. 28. 13:32
 6/9 anonim ***** válasza:

:( Nem tudom, hallottál- e már erről a könyvről, szerintem nagyon jó, érdemes beszerezni:

[link]

ha beszélsz angolul, akkor The no cry sleep solution kiejezésre keresve le is tudod tölteni.

2013. máj. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ugyan ez volt nálunk,11 hósan állt fel és utána alvás helyett álldogált a kiságyban éjjel is,gondolom gyakorolt,én is feltettem itt egy kérdést ezzel kapcsolatban,de nem sok segítséget kaptam..most azért írok,mert mi pont az általad leírt módszert kezdtük el alkalmazni,sikerrel!!most 13 hós,ha leteszem,van hogy még feláll néha 1x 2x,de odamegyek,visszafektetem,megsimogatom,és alszik!!éjjel ha ébred,ugyanezt csináljuk,1x szopik még,de amúgy nem veszem ki,csak visszafektetem
2013. máj. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon szeretem a La leche ligát, mert sok dologban elég elvakult, szemellenzős nézeteket vallanak, de ezzel a cikkel tökéletesen egyetértek, érdemes elolvasni: [link]
2013. máj. 29. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

nekem 17 hós a lányom, az éjjeleink katasztrófák voltak az elválasztás után is... pont olyan okokból nem mertem ezt a módszert hogy úgyis feláll az ágyban, nem is próbál meg aludni.

most 3 alkalom is volt hogy máshol aludt, más altatta el, ott átaludta az éjjeleket, nálunk újfent katasztrófa. innen gondoltam hogy nem azzal van baj hogy valóban nem tud aludni, csak velünk csinálja ezt.

tegnapelőtt rávettem magam a módszerre, elmondtam hogy ő nagylény, én kimegyek, de itt leszek, aludjon el ügyesen. 10 perc múlva visszamentem, ugyanezt elmondtam, 20 perc múlva aludt. fél óra múlva felsírt, egy idő bementem, elmondtam ugyanezt, 10 percen belül aludt. tegnap d.u. már 7 perc alatt elaludt így, este pedig 2 percbe sem tellt, és átaludta az éjjelt.

eddig soha nem aludt magától, azt sem engedte hogy ha rajtam elalszik, letegyem, így csodaként élem meg a dolgot...

Az mondjuk nagy különbség lehet hogy már éri amit mondok, lehet hogy 11 hósan nem tudtam volna ezt eljátszani vele.

Remélem segítettem.

2013. jún. 5. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!