Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy tanítsam meg a babámat...

Hogy tanítsam meg a babámat aludni SÍRÁS NÉLKÜL?

Figyelt kérdés

Megvan az esti rutin.

Nem éhes és nem szomjas mert közvetlenül előtte tejpépezik és iszik még.

Nincs tele a pelus.

Nincs zaj.

Próbáltam a Feberer módszert de nem vált be mert már nem kapott levegőt a sírástól pedig percenként mentem be hozzá megnyugtatni. Amint visszaraktam az ágyba üvöltött. azért vettem fel mert már felállt az ágyba és csak így tudom visszafektetni.

Ki van szellőztetve a szoba, állott szag sincs.

Minden lefekvéskor ugyanazt mondom el neki.


2013. máj. 30. 20:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam csak ölben aludt el. Úgy sikerült erről leszoktatni, hogy mellé fekszem a nagy ágyba, simogatom és így elalszik. Utána átteszem a kiságyba. Magában az én kisfiam sem aludna el.
2013. máj. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mennyi idős?
2013. máj. 31. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mennyi idős? Ez nagyon fontos. Fél éves kor előtt értelmetlen próbálkozni ilyesmivel, még túl kicsi hozzá, igényli az anyai jelenkltet.

Én kb.8 hónapos kortól próbálkoztam, de az én babám kb. 1 éves korára érett meg arra, hogy mindig egyedül aludjon el nappal (este cicin). De csak olyankor alszik el egyedül, ha nincs semmi baja, tehát nem fáj a foga, nem náthás, nem lappang benne valami megfázás stb.

2013. máj. 31. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

11 hónapos és este illetve nappal is csak ringatva alszik el. Ez nem is olyan nagy gond mert max 5 perc és alszik, de az éjszakai kelések már kiborítanak. Még egy átaludt éjszakánk sem volt.

Éjszaka még azt is megcsinálja, hogy 2 órát fenn van (dumál, énekelget, játszik, ha ki megyek a szobájából sír) és csak utána bírom visszaaltatni.

2013. máj. 31. 12:33
 5/6 anonim ***** válasza:

Aludj vele és többé nem lesz problémátok. A babák nem tudnak egyedül elaludni, kész. Ki előbb, ki később érik meg rá, de tény, hogy ezt az időt ki kell várni. A sírni hagyásos módszer kegyetlen és nem célravezető, ugyanis nem elaludni tanul meg a baba, hanem azt, hogy cserbenhagyták, nincs segítség és anyukájában sem bízhat. Gondolom, ezt nem akarod.

Egy ilyen kicsi gyereknek szüksége van az anyai közelségre, genetikailag így vagyunk kódolva.

Egyébként minél inkább megkapja a teljes és szoros testkontaktust, ahányszor csak szüksége van rá, annál hamarabb fog önállósodni. Tapasztalatból beszélek, három gyerkőcöm van. A két nagyobb önállóan, sírás nélkül ment a saját ágyába aludni nagyjából másfél éves korában. A legkisebb 11 hós, ő még velem alszik. Nincsenek, soha nem voltak virrasztós éjszakák, sírások. Csak akkor ébredtek fel,ha éhesek voltak, félálomban szopiztak és azonnal vissza is aludtak.

2013. jún. 2. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Volt egy időszak amikor velünk aludt, de ugyanolyan rossz, sőt még rosszabb volt a helyzet, mert amint megérezte, hogy ott vagyunk játszani akart az éjszaka kellős közepén
2013. jún. 4. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!