Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Letennéd délután aludni, vagy...

Letennéd délután aludni, vagy nem?

Figyelt kérdés

2,5 éves fiú, 7-8 között ébred reggel.1-2 körül még nem igazán álmos, most már többször elég nehéz elaltatni(ha nem vagyok mellette el sem alszik),viszont, ha 2-3 között alszik el és alszik mondjuk fél4-4ig,akkor este 10 előtt tuti nem alszik el!

Ha nem teszem le,akkor délután van 1-2 nyűgösebb óra,ilyen "holtpont" viszont este fél9-9 között szépen elalszik...nem tudom mi lenne a jobb...

ja és gondolom ez a holtpont is megszűnne, ha hozzászokna,hogy nem alszik délután,mert eddig csak ritkán maradt ki az alvás.


2013. máj. 30. 22:36
 1/7 anonim ***** válasza:
57%

Én 1 éves koromtól nem aludtam nappal anyukám szerint. 1 kezén meg tudja számolni hányszor aludtam délután. Mondjuk az éjsazkát sem aludtam végig 5 éves koromig, szegénykém kész is volt.... Eygszerűen nem igényltem normál hosszúságú alvást.

Arra már én is emlékszem hogy utáltam az oviban az alvás időt mert unatkoztam mivel ott sem aludtam soha. Nem minden gyerek igényli az alvást napközben.Ha jobbnak látod azt a verziót ne aludjon. Baja nem elsz tőle, ha meg álmos lesz úgyis fog aludni. Az is lehet hogy ez csak egy időszak lesz aztán újra igényelni fogja.

2013. máj. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
29%
Ragd le előbb aludni, sőtétíts be és el fog aludni 1kor is. Bölcsiben is muszáj lesz, vagy ha oda nem vették fel akkor oviban.
2013. máj. 30. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
én is hiába küzdöttem annak idején a másfél éves lányommal,már csak nagy ritkán aludt napközben,persze ő volt az egyetlen,aki az oviban sem aludt a csoportból,a 2. lányom meg tán még 7-8 évesen is aludt volna napközben,ha van rá lehetősége,a kicsi még nem tudom milyen lesz,mert 1 éves és egyenlőre 2x alszik,de az elsőből kiindulva én nem küszködnék vele,ha nem akar aludni,max lefeküdnék vele az ágyra mesét olvasnék,addig is pihen,ha meg álmos akkor el is aludna
2013. máj. 31. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én letenném így is, mert az oviban keserves lesz a sorsa, ha nem szokja meg szegény. Ha csak 1 órát pihen, az elég lenne.
2013. máj. 31. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A lányom 2 éves, itthon ugyanígy van ő is. Mire elálmosodik, már 2-3 vagy akár 4 óra, akkor meg nem teszem le. Akkor este időben elalszik. De a bölcsiben simán alszik ebéd után, bár max csak egy órát, de az is valami. Én nem erőltetem itthon, mert nincs értelme. Rengeteg módszert próbáltam, de most már közel fél éve nem alszik itthon.
2013. máj. 31. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bocs hogy belekérdezek, de akkor délután nem hisztis, álmos? Mert jelenleg nálunk az van ha nem alszik el időben akkor 5 után iszonyat hisztis és alszik el (persze nem hagyom). Ha meg 2 után alszik el akkor nem tudom időben letenni, ma rekordot döntött fél 11. ÁÁÁ tanácstalan vagyok.
2013. jún. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

De, hisztis....nálunk is 4-5 körül van egy "mélypont" amin igyekszem túl lenni,de nehéz,mert fél éves tesója is sírós,ha nem foglalkozom vele...

Ha ezen túl vagyunk,akkor egész szépen elvan fél9-ig,akkor kidől.

Az elmúlt 2 napban nem aludt délután,ma ő mondta,hogy szeretne,így aludt is.


Azért nem reagáltam amúgy eddig,mert elég vegyesek a válaszok...az ovi miatt előre nem aggódok,úgyis csak jövőre megy,addig sok minden változik.

De ez nekem most fennálló probléma,amit meg kell oldanom.

Szóval egyenlőre ez van, hogy van amikor alszik,van amikor nem.De ettől még van napirendje,nem kusza a nap,csak ha nagyon nem akar aludni,akkor nem kínlódok vele.

2013. jún. 3. 23:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!