Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 8 hónapos babám még sosem...

8 hónapos babám még sosem aludt át egyetlen éjszakát sem, mikor várhatom, hogy ez megváltozik?

Figyelt kérdés

Egyelőre még éjjel is szopik egyszer vagy kétszer. Abban bízom, hogy most, hogy elkezdem bevezetni a tejtermékeket, talán kevesebb anyatej is elég lesz neki, és éjjel már nem kel fel enni.

Járt valaki ilyen cipőben? Ha igen, később hogy alakult az alvásotok?



2013. jún. 5. 17:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Nálunk az volt, hogy eddig aludta át az éjszakát és utána nem vagy két éves koráig.
2013. jún. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nálunk a következő a helyzet: mostanra fogyott el a tejem (9 hónapos lesz a fiam). Viszont semmilyen formában nem fogadja el a cumisüveget, tápszert. Eddig kelt éjszaka, szoptattam. Most már nem tudom szoptatni, így ordít. Sokat. Akár 4 órán keresztül is éjjel. Nálunk nincs más választás, előbb-utóbb végig kell aludja az éjszakát, hiszen nem tudom már szoptatni. Viszont azt látom, hogy eddig sem azért szopott éjjel, mert éhes volt! Hiszen egyáltalán nem volt olyan éhes reggel, pedig nem szoptattam éjjel. Következtetésem az, hogy egyszerűen hozzá szokott, hogy éjjel is enni kap.

Nem tudom még, hogy alakul nálunk, pont benne vagyunk a közepében. De pár nap múlva kiderül. :)

2013. jún. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az én lányom 3 éves elmúlt, de még mindig nem alussza át az éjszakát.
2013. jún. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Sajnos ez gyerekfüggő, ha egy pici nem is eszik már éjszaka, akkor is sok dolog miatt ébredhet (fogfájás, hasfájás, szeparációs szorongás, fázik, melege van, rosszat álmodik stb.)Nekem a kisfiam másfél éves korától alussza át az éjszakákat, előtte kb. soha ne tette. 3 dolog történt ekkor, nem tudom, melyik változtatott a helyzeten:

1. bölcsibe került

2. rácsos ágyból gyerekágyba tettük át aludni

3. én addig vacsi után még tápszert is adtam neki, közvetlen az alvás előtt, és ezt elhagytuk

Minden gyerek más, én azt a statisztikát olvastam, hogy maximum 3 éves koráig kelhetnek föl

2013. jún. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát az enyém éhes, az tuti... vízzel sem lehet lekenyerezni, nappal amúgy 2 óránként etetem.
2013. jún. 7. 08:34
 6/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam 1 éves koráig kelt 3 óránként cicizni. Akkor úgy gondoltam, hogy most már jó lenne végig aludni az éjszakákat, és egyszerűen nem adtam éjszaka neki cicit. Nagyon nehéz volt kb 10 napig, szinte az egész éjszakát végigüvöltötte, aztán feladta és nem kelt többet éjszaka :) Ugyanez volt a helyzet a reggeli és délutáni cicizéssel, nagyon nehéz volt leszoktatni másfél évesen, de muszáj volt, mert mennem kell vissza dolgozni. Így maradt meg neki az esti, de ehhez nagyon ragaszkodik, elég nagy függő.
2013. jún. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kérdező, második vagyok. Nálunk alakul a helyzet. Írtam, hogy nálam elfogyott a tej, a tápszert nem fogadja el, úgyhogy nincs más választás, nem etetem éjjel és kész. Ma volt az első nap, hogy nem ordított éjszaka. Gyakorlatilag végigaludta az éjszakát.

Nehogy sértésnek vedd, de kizárt, hogy egy 8 hónapos éhes legyen éjjel. Az én fiam sem kérte a vizet, és mást sem, hiszen szopni akart éjjel. Pár éjszakába beletelt, hogy erről leszokjon.

2013. jún. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem veszem sértésnek, de nálunk az a helyzet, hogy a fiam kizárólag teljes nyugiban hajlandó szopni, a délelőtti-délutáni így kb csak 2 perc ivás, nem rendes szopi. Az esti, az éjjeli és a hajnali az teljesen más, akkor mindkét mellet kéri és alaposan kieszi.

Lehet, hogy megpróbálom ezt, amit írtok, hogy nem kap, és kész, bár nem lesz könnyű. :(

2013. jún. 7. 15:32
 9/9 anonim ***** válasza:

8 hónaposan még ne várd hogy átalussza, ha valóban szopik, és ekkora mennyiségeket. Ha tényleg éhes, akkor meg tök nagy kitolás vele (és magaddal is), ha sírni hagyod és nem adsz neki.

Nekem pl személy szerint ez egyáltalán nem megterhelő, odafordulok, felhúzom a pólómat, gyerek rácuppan, alszom tovább. 14 hónapos a lányom, még nem aludtam végig egy éjszakát sem amióta megszületett.

A fiam 14 hónapos volt, amikor a lánnyal terhes lettem, eleinte nagyon fájt a mellem, ezért őtőle akkor elvettem az éjszakai cicizést, bár ő inkább csak szopogatta, nem evett éjjel. 2 éjszaka felébredt, sírt keservesen, a harmadiktól kezdve aludt, és onnantól nem is volt gond. De ő már megértette amit mondtam neki, hogy most nem, de reggel majd kap - a Ti esetetekben ez még korai lenne, 8 hónaposan nem ért meg még ilyet.

Szóval én nem sürgetném.

2013. jún. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!