Hogyan altassam?

Figyelt kérdés

A kislányom 3 hónapos. Az éjszakai alvásokkal nincs gond, de nappal nem tud elaludni egyedül, sőt még segítséggel is nehezen. Próbáltam hasra fektetve, símogatva, a fenekét paskolgatva, de így is csak kiadós sírás után tud elaludni és nem piheni ki magát. A felvesz-letesz módszer nem jött be, csak mégjobban felidegesíti magát. Nálunk az a dolog, hogy odamegyek és a hangommal megnyugtatom nem okés, mert annyira sír hogy nem is hallja hogy szólok hozzá.

Csak ha felveszem akkor nyugszik meg. Egyedül a bébihordóban tud elaludni, ha húzgálom oda-vissza, akkor is beletelik egy jó kis időbe és max. fél órát alszik.

Akivel beszéltem erről, mindenkinek tökéletesen, egyedül elalvó babája van, úgy látszik csak én vagyok így ezzel a problémával! Már mindent megpróbáltam! Segítsetek kérlek!



2013. jún. 6. 10:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem is így volt. Aztán 6 hós korára megváltozott. Nappal beteszem a kiságyába, eljátszogat, és spontán bealszik közben. Hanem az éjszakánk borzasztóak. Ma is óránként ébredt, csak azért, hogy megpaskolgassam kicsit a popsiját, v. megsimizzem a hátát, utána vissza aludt. Ha odaveszem magunk mellé, csak 2-3-szor ébred, de nem szeretném odaszoktatni, mert félek, hogy később nem tudom visszaszoktatni. De pl ma is már végül odavettem, mert már úgy szédültem az álmosságtól, hogy majdnem elvágódtam.
2013. jún. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Számomra hihetetlen hogy ez valaha majd megváltozhat! De remélem nemsokára sor kerül rá! Bár imádok a kislányommal foglalkozni, nagyon nem tudok elmozdulni mellőle, mert ha szunyókál is gyakran megébred, megrebben, olyan mintha dolgoznának az izmai álmában, és újra vissza kell altatni, susogással, húzgálással.

Gyakran érzem én is úgy, hogy most fogok elájulni a fáradtságtól. Bár még örüljek neki, hogy éjszaka alszik!

2013. jún. 6. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!