Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 3hós a fiam csak úgy alszik...

3hós a fiam csak úgy alszik 3órákat ha mellé kuporodok és vele alszok (napközben). Van olyan aki volt ilyen cipőben?

Figyelt kérdés
Ha nem maradok mellette vagy nem magam mellett altatom el jobbik esetben 20percet alszik. Ez miért van? Anyás a lelkem? Hogy tudnám erröl leszoktatni? Házimunkát sem tudom elvégezni. Kifogja nőni majd?
2013. jún. 21. 08:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez nálunk is így van most 19 hónapos de ha nem maradok ott amíg alszik akkor hamar felébred.Mondjuk ő éjjel is velünk alszik a kiságy csak dísznek van.Nem sikerült átszoktatni még mindig.
2013. jún. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Anyás, de ne a szó rossz értelmében:). Az mbercsecsemő evolúciós szempontból úgy avn összerakva, hogy még alvás közben is az életét garantáló körülményeket keresi= az anyja közvetlen közelében akar lenni. Ösztönösen. Ezért is rövidebb az alvási ciklusuk, hogy tudjanak reklamálni ha anya életveszélyes távolságra kerülne.

Ha nem tudsz vagy akarsz mellette aludni, és pontosan ébred(az én lányom percre pontosan 32 percenkét volt éberebb állapotban), akkor figyeld az órát és ha tudod, hogy idő van, légy mellette, hogy még a teljes ébredés előtt vissza tudd segíteni mélyalvásba. És igen, ki fogja nőni, ahogy érik az idegrendszere hosszabbakat fog mélyalvásban tölteni, valamint ha helyváltoztatásra képes lesz, akkor ugye utánad tud menni, ergo nyugodtabban tud majd aludni.

Én a házimunkát egyébként a lányommal együtt csináltam, ha épp letehetetlen volt, akkor magamra vettem kendőben vagy vittem a hordozóban ahova mentem, így nem kellett az értékes alvásidőt házimunkára "pazarolnom", nekem is volt magánidőm pihenésre, netezésre, olvasásra, szépítkezésre...

Szóval én nem leszoktatnám a telesen természetes iényeiről, hanem megpróbálnám ezeket a napi ritmusba belekalkulálni:).

2013. jún. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

én is magamra szoktam tenni de én merev háttámláju kenguruban (egyedül a kendöt nem tudom felkötni nem merem kine essen baboka a bénázásom miatt) csak a gerincemmel problémák vannak és nem mindig birom magamon hordozni. És félek hogy munka közben valami bántodása esik mig teszek veszek (pl valami megüti lábacskáját vagy valami baja esik).

Éjjel velem alszik bujik hozzám ha nem érez apjával mindig azon nevetünk hogy keresztbe fekszik hogy mindkettönket érezzen.. És én is ugy szeretek aludni ha mellettem vagy nyugodtabb vagyok :) csak ha ülök és tanulnék úgy nincs el kenguruban se, nagymama (anyum) rászoktatta hogy ha kézben van akkor sétálás is van.

2013. jún. 23. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!