Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » S. O. S.2 hetes kislányom...

S. O. S.2 hetes kislányom felcserélte a napszakot, éjjel fent van, nappal alszik. Hogy tudnám meg fordítani, helyre állítani az alvás rendet?

Figyelt kérdés

Próbáltuk nappal hogy nem teszük le aludni, de akkor sír eléggé,éjjelente pukik is csak átmenetileg zavarják,nem éhes csak szimplán a nagy boci szemeivel figyel, apa és anya meg már ki van készülve a napi 2-3 óra alvástól.

Nappal szólhat a rádió, kint lehet az utcán nagy zajban fel nem ébredne. Éjjel mikor alcsizni kell viszont fent van, légyszi segítsetek hogy tudnám az éjjeli alvásra rászoktatni????


2013. jún. 24. 06:47
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Hagyod sírni néhány éjszaka. Ne vedd fel, legyen sötét a szobában, ne etesd, legfeljebb teát adj neki. Lehet, hogy melege van, és azért nem akar aludni.
2013. jún. 24. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

6 napja próbálom hogy hagyom sírni, bár szívem szakad meg.

2 hetes csecsemőnek muszáj ennie,nem tehetem meg hogy hosszú órákon át ne egyen!

2013. jún. 24. 07:36
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

2 hetes csecsemőt minek akarsz idomítani ????????


szépen magától vissza fog állni

am ha belegondolsz mennyivel jobb idő van éjjel mint nappal ...

nappal a nagy meleget végig alussza és éjjel mikor hűvös van akkor aktív

gondolom neked is jobban esik az éjjeli hűvös :-)


am ha nem sír éjjel akkor hagyd

ha enni kér etesd meg és tedd vissza kiságyba

lámpát ne gyújts

halkan suttogva beszélj csak hozzá


anno a nagylányom csinálta ezt 3 hónaposan mikor bejött a kánikula, átálltam vele - akkor zavart, de utólag rájöttem h nagyon is jó volt mert éjjel szívesebben főztem mostam egyebek -- elvégre nem folyt rólam a víz közben :-)


kb 1-1,5 hónap múlva mikor már nem volt nagy meleg visszaállt magától


szerintem így védte magát a nagy melegtől

2013. jún. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Már ne haragudj de a kislányom nem holmi állat hogy idomítani szeretném,lehet te magadbol indulsz ki.

Csak nem értettem mért cserélte fel a napszakot!!!

2013. jún. 24. 08:52
 5/9 anonim ***** válasza:
Jól írta az elöttem szôló,éjjel ne beszéljetek hozzá,csak egyszer rakd tisztâba,gyenge fény legyen.Nekünk is így volt,de àtállnak hamar,ne aggódj :) Én az esti fürdetés idejét toltam ki,elötte jó két órát "fárasztottam" ,mondókáztam,ênekeltem,de fürdés után csend van :) Már csak enni kell fel éjjel,este tiztöl reggel nyolcig alszik (6 hetes) Kitartás! :)
2013. jún. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

bár az idomítás erős szó, nem azért írtam h megsértődj .....


hanem gondolkodj el azon h egy ilyen alig megszületett gyereket miért akarsz a ösztöne ellen "nevelni" sokkal jobban jársz ha szépen lassan vele/rá ráfigyelve alakítgatod az életét és nem kvázi "megerőszakolod" és a saját akaratod szerint, semmibe véve az gyerek igényeit ösztöneit


figyeld, tanulmányozd, tanuld a gyerekedet ! önálló lény, tőled már függetlenül létező akarata van, vele együtt, mellérendelt viszonyba éld az életed !


am gondolom első gyerek - hidd el nem kell mindenem megsértődni, hanem elgondolkodni - nem véletlen használok sokszor erős szavakat, hanem h gondolkodásra sarkaljon ....

2013. jún. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A fiúnk is ez csinálta.

Egy megoldás volt, 3 héten keresztül történt, ahogy történt, baromi fáradtak voltunk, de utána magától visszaszokott és 3 hónapos kora óta átalussza az éjszakát. Sem enni, sem inni nem kel fel.

Hagyni kell és majd magától visszaáll.

2013. jún. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Azon kívül, hogy majd magától átáll érdemes figyelned, hogy az esti alvása kicsit más legyen, mint a napközbeni. Fix legyen a sorrendje a dolgoknak, például séta, játék, fürdés, evés, alvás. Este legyen a szobában sötét, halkan duruzsolj csak hozzá. Énekelj neki egy dalt, amit csak ilyenkor este énekelsz.


Napközben pedig igyekezz lefárasztani. Tudom, hogy egy ilyen pici baba figyelmét fenntartani még nem igazán lehet, de például evés után sétálgass vele szorosan magadhoz ölelve a lakásban, beszélj hozzá megnyugtató, kedves hangon, hogy el tudjon lazulni. Ha ez megvan, látod, hogy ásítozik, mocorog a kezedben, próbáld meg letenni az ágyába. Nyilván nem egyből fog elaludni így. Ha sír az ágyában, akkor simizd a hátád, adj neki cumit, ha cumizik, de ne beszélj már hozzá. Ha nagyon sír, akkor vedd a kezedbe, nyugtasd meg és tedd vissza az ágyába.


Lehet, hogy ezt az első alkalmakkor megjátszátok negyvenszer, de valószínűleg egyre kevesebbszer fog kelleni. Légy kitartó mindenesetre! Ha úgy döntesz, hogy kipróbálsz egy praktikát, akkor ne add fel az első kudarcnál, hanem teszteld 2-3 napon át.


Sok erőt kívánok neked! :)

2013. jún. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok pozitív válaszokat, aranyosak vagytok.

Első babám igen,és mielőtt azt gondolnátok túl fiatal vagyok a gyermekneveléshez,elmúltam 30

Kislányom 2.-ik napja 1x kel fel éjjel akkor fent van kb 45 percet. És hajnalban ismét jelez a pocak.

Sajnos a pukik reendesen gyötrik a pociját,de széklete szerencsére van.

2013. jún. 27. 07:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!