Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Anyukák, Ti mit csináltok...

Anyukák, Ti mit csináltok addig, amíg alszik, vagy alszanak a kicsik? Mikor esztek pl?

Figyelt kérdés

Csak azért kérdezem, mert sok anyukával beszélgettem mostanában és azt hallom mindenhonnan, hogy a gyerek mellett semmit nem lehet csinálni, és szalad a lakás, semmire nincs idejük és amíg alszik, rohannak, takarítanak, főznek és mire felkel, hullák, vagy este, miután sikerült ágyba imádkozni a kicsit, akkor robotolak a lakásban. :(


Én mindig is úgy csináltam, hogy reggel, amikkor kel, ágyazok, reggeli tápszert kap, egyedül megissza,bár az csak pár perc, de addig is öltözöm, sminkelek, hajamat csinálom. Ha megitta, peluscsere, öltözés, ágyazás Nála, és mehet az "útjára" a földre. :D

Én megyek porszívózni, mert van egy kutyánk és minden reggel így kezdek, majd felmosok, addig beültetem etetőszékbe, vagy biztonsági öves hintába, amíg felszárad, majd ha még van teendő, megcsinálom, azaz ebédet felteszem, gyorsan, kipakolok a mosogatógépből, beteszek egy mosást, stb... Ezalatt Ő jön, megy, tolja a bevásárlókocsiját, játszik, könyvet lapozgat, mutogat ezt azt, és persze "segít" :D


Hosszabb főzést persze nem csinálok ha egyedül vagyok Vele, de simán bedobok egy sütit, vagy összeütök egy gyors ebédet. Csak amiatt nem túl jó ha hosszabb dolgom van, mert a kutya is és a gyerek is egy légtérben van és még jobban kell figyelni, hogy ketten vannak, nehogy fájdalmat okozzanak egymásnak, de szerencsére tudják a szabályokat és szeretik egymást, a gyerek is tiszteli a kutyát, nem bántja, és a kutya is tűr, ha a kicsi mégis Nekiesik, rálép, stb... :)


Este is úgy szoktattuk, hogy 7-kor pancsi és fél 8-8 ig legkésőbb magától alszik a kisasszony.

Persze lehet mondani, hogy ez még kitolódhat, de szerintem még akkor is elég korán feküdne, ha fél 9 ig aludna el. :)

Délután pedig 12 után elalszik és általában 2-3 órát szundít. :) Addig én ebédelek, netezek, pihenek, Tv-zek, stb.

Reggelizni Vele szoktam, és Ő is csipeget velem. :)


Szóval érdekelne, hogy telnek a napjaitok és mikor pihentek, reggeliztek, ebédeltek, és végzitek a házimunkát?


Jah és a Manóm 13 hónapos múlt! :)



2013. jún. 25. 14:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Nekem két gyerekem van, a nagy 3, a kicsi másfél éves.

Engem sosem zavart, ha szalad a háztartás,amíg van kaja, mosott ruha, addig oké:)

Egyébként a takarítással hadilábon állok,nagyon nehéz rávennem magam.

Délután a törpjeim együtt alszanak, akkor nyugi van, én ilyenkor kötök, vagy varrok, vagy netezek, olvasgatok, ja és ebédelek!:) szeretek nyugodtan enni, úgy hogy senki más nem turkál a tányéromban, és nem kell 5 percenként felugrálnom, mert vkinek elfogyott az iszije.



Ja de a napunk:)

Reggel egymást keltik, utána kakaózás. (múlt hétig őrült gyors öltözés és rohanás az oviba)

Utána felöltözünk és elindulunk sétálni meg boltba. Dél körül érünk haza, akkor ebéd, egy körül alvás. Fél 4 körül kelnek fel, utána már legtöbbször nem megyünk sehova, a gyerekek játszanak,én főzök, mesét néznek, megetetjük a kutyákat, macskákat, aztán 8 körül megyünk fürödni.


Nekem azért nehéz a házimunka,mert nem szeretem. A gyereke k mellett igazából mindent meg tudok csinálni, csak nehéz, pl kisikálni a zuhanytálcát úgy, hogy a két gyerek ott vigyorog a hónom alatt, mert persze nekik látniuk kell, mit csinálok:)

2013. jún. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Amíg kétszer aludt a fiam, addig a délelőtti alvás alatt igyekeztem elintézni a házimunkát, ebád felkészítését stb.

Amikor már csak egyet aludt, akkor délben, amikor már lefeküdt megebédeltem, és az alvás első órája szigorúan az enyém volt. Telefonok, netezés, TV, szunyókálás, manikű-pedikűr (sk), mikor mihez volt kedvem.

Utána eltakarítottam a főzés és az ebéd romjait, megcsináltam az uzsonnát, kiteregettem, vasaltam stb.

2013. jún. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

:(

pont most van rajtam a sírógörcs,mert én az ismerőseid táborát gazdagítom...

2 kis fiam van, egy 7 hónapos és egy 2,5 éves.

A picit maximum,de nagyon maximum 40 percre tudom letenni,de úgy,hogy földön van 10 percig,aztán hintában, aztán megint földön,ez alatt kell reggelit adnom a nagynak,beágyaznom, összedobnom ebédet vagy takarítani vagy mosogatni...utána elkezd sírni.általában végig sír míg a nagyot elviszem pisilni, ráadom a kinti ruhát,én is felkapok valamit és mehetünk ki a játszóra...bejövünk,gyors szopi,ebéd,ekkor van 10-20 percem velük bent játszani,aztán alvás és nagyon ritkán jó esetben alszanak 1,5 órát,de inkább 40 perc,1 óra.Ekkor eszek gyorsan meg picit gépezek,de már most mást kéne csinálnom...:(

délután megint megyek velük ki,mert a naggyal muszáj kimennem, aztán be,vacsi,fürdetés(míg a nagyot fürdetem a kicsi végig ordít)és mire elalszanak van fél10,ha van erőm ilyenkor nekiállok főzni másnapra...de alaposabb pakolásra nincs időm, úgy érzem csődöt mondtam mint háziasszony,nem érem utol magam:(

Míg csak a nagyfiam volt nekem is könnyű volt,és most 2vel se lenne nehéz,ha a pici nem lenn ennyire sírós....:(

2013. jún. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, egyem a szived, ne sírj emiatt!

Dehogy buktál meg, mint háziasszony, most anyaként kell helytállnod!

Inkább rendeljetek kaját, de ne hagyd sírni az a szegény kis manót, és ne gyötörd magad! Hamarosan mászni,menni fog a kicsid, és lefoglalja magát! Nekem is kb ennyi a korkülönbség a gyerekeim között,most már együtt játszanak. Igaz a kicsi nálunk is jobban igényli a társaságom:)


De ne ostorozd magad, hidd el a háztartás nem ér ennyit! Akárki akármit mond, te megteszel minden tőled telhetőt, és ez a legfontosabb! hidd el, ha nem ilyen lennél,sokkal többet sírna az a baba!

2013. jún. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Igen, ha sírós egy baba, akkor nagyon nehéz, de taáln itt nem szabad elrontani a dolgot és semmit nem csinálni mellette, mert sír... Nem kell hagyni sírni persze szegényt, de meg kell időnként próbáélni, hogy beszélünk énekelünk közben, lásson, és azért ezt azt tevékenykedjünk, legalábbis én így tennék, Na meg magunkra ehet venni őket mei taiban és így marad szabad kezünk is. :)

Én nagyon nagyon nem akartam, hogy ahhoz szokjon mindig Vele foglalkozom, ha ébren van.. Direkt takarítok, és teszek veszek, ha ébren van, h lássa, van dolgom is és nem csak Ő létezik. Most is felkelt és itt játszik mellettem. Közben persze Rá is figyelek és ha ezt megírtam, játszom, csak Vele, de ettől még érzi, ha dolgom van és tuti, a tieid is megszokják majd. :)

Igaza van a válaszolónak, hogy ha mászik majd, és felfedez mindent, könnyebb lesz Vele. :) Az enyém is imád elszöszölni akár egy cipzárral is a pulcsiján. :) Majd ha minden érdekes lesz Neki, akkor több időd lesz..


jah és takarítani én sem szeretek ám, de ami utána van, azaz a szőr és szöszmentes, tiszta lakás, na azt már szeretem, ehhez pedig minden nap meg kell csinálni, tehát aki azt írja nem szereti a házimunkát, hát én sem.... :)))

2013. jún. 25. 15:02
 6/19 anonim ***** válasza:

köszi,nagyon rendes vagy:)

igen,várom már,hogy a pici másszon,akkor szerintem is könnyebb lesz picit!

2013. jún. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

hát kérdező,ha hallanád az én fiamat sírni,tuti nem tudnál sok mindent csinálni mellette,csak hogy szokja...épp elég amit muszáj megcsinálnom(nagyobb öltöztetése,fürdetése,mert apa sokszor nincs itthon még este,éjjel sem!!)

Úgy visít, hogy komolyan félek 1-2x,hogy a szomszéd átjön,hogy nyúzom!

Nem viccelek,mi egy 4 emeletes panelban lakunk,szembe velünk nem messze egy 10 emeletes van és konkrétan visszhangzik a gyerekem üvöltése!!!És ez nem túlzás!!!Mikor nyitva az ablak,és a gyerekem sír,az egész lakótelep hallja!Mert tényleg,konkrétan visít,sikít!

2013. jún. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok.


Kérdező, hidd el, amíg egy gyerekem volt, a világot ki tudtam volna fordítani a sarkából.Mikor terhes lettem a másodikkal, egyáltalán nem féltem, hiszen az első gyerekkel is olyan könnyen ment minden:)

De két gyerek nem két gyerek.Két gyerekkel nem kétszer annyinak érzed a munkát, hanem sokkal többnek.

Nem is ragozom, szerintem ezt úgyis csak az érti, akinek kettő (vagy több) van:)


Mert igen, az egyik sírósabb,a másik anyásabb, egyik nap elvannak egy WCpapírral is,másnap mindkettőt cipelni kéne...

nem egyszerűek ezek a dolgok sajnos...de a legszebbek:)

2013. jún. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
A fiam 1 éves múlt. Reggel fél 8-kor kel, megeszi a tápszerét, leteszem, hagy menjen útjára. Ilyenkor pakol, jár, kel, elvan. Addig én berakom a mosást, aztán mikor lejár a gép kiteregetek, közben ha igényli játszunk. Fél 10-től fél 12-ig sétálunk, utána ebéd és fél 1-től 4-ig alszik. Ilyenkor végzem az olyan házimunkákat, aminél nem szeretem, ha ott van (Pl. vasalás), Tv-zek, netezek, pihenek. Ébredés után játék, 3/4 6 körül jön a férjem, innentől ő is foglalkozik vele. 7-kor fürdés, fél 8-kor már alszik. Én nem nagyon főzök (azért szoktam időnként), rendelek vagy a mélyhűtőből veszek elő kaját. Nálunk is van kutya, szeretik egymást a fiammal nagyon.
2013. jún. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Ohh, kedves utolsó, akkor mi elég hasonlóan élünk, sok olyat írtál, ami nálunik is úgy megy.. Kutya, kelés, fektetés, alvásidő, stb. :)))

HOgy jönnek ki a kutyával, milyen kutya és mekkora a lakás? A kicsi tudja a szabályokat mit szabad, mit nem? Elvan egyedül Ő is? :)


Elhiszem, hogy két gyerek naaaaaaaagyon más...

Én épp ezért, mert tudom, hogy ezt nem bírnám és nem lennék teljes értékű nő, anya, feleség, háziasszony, stb.. Több éb, akár 4-5 év korkülönbséget szeretnék, hogy a naggyal már ne legyen olyan "gond", h pelusozás, wczés, etetés, altatás, öltöztetés, stb... Ha 5 éves, már anyáskodik, segíteni szeretne, pátyolgatja a kicsit, lefoglalják egymást, és egy önálló érett "társam" lesz, most így érzem. Szóval én tudom, h nehéz két picivel, így nem is vállalom be. :)

Majd idővel és talán úgy könyebb és mivel a lányom lesz a nagy, így biztosabb, h anyáskodó lesz. :)

2013. jún. 25. 15:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!