Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Külön szoba, hogy éjszaka ne...

Külön szoba, hogy éjszaka ne ébredjen fel?

Figyelt kérdés
Többen (orvos is) ajánlotta, hogy a külön szoba segít abban, hogy a baba ne ébredjen fel éjjel, van valakinek ebben tapasztalata?Pozitív, negatív érdekel! Most 8 hónapos a kisfiam, anyatejes. Átlagban 2x kel, de van, hogy többször is és elég nehezen bírom ilyenkor. Eddig egyetlenegyszer aludtam 5 órát egyben, amúgy 2-3-3,5 óránként kelünk. Adtam estére már főzeléket, tejpépet is, ezek nem sokat változtattak a helyzeten, ezért gondolkodom ezen a lehetőségen.

2013. jún. 27. 17:06
1 2
 1/20 Kerria ***** válasza:
100%

2 hónapos korától külön szobában alszik a kislányom, és mostanában kezdi átaludni az éjjeleket (még nem rendszeres, de alakul). Most másfél éves.

8 hónaposan még 3szor keltem hozzá, 1 éves múlt mikor már csak kétszer, és ott szinte egy hónap alatt átállta az egy kelésre.


Minden baba/gyermek más. Ha benned rendben van, hogy másik szobában aludjon, akkor tedd ezt!

Én anno minden sóhajtására megébredtem, és szó szerint alig aludtam valamit, emiatt lett áttéve a babaszobába. Nekem jobb lett, mert a szuszogásaira, sóhajaira nem ébredtem, csak ha enni-inni kért.

2013. jún. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
78%
Első perctől külön szobában alszik a fiam, 8 hetes korától átalussza az éjszakákat. Ettől vagy nem, nem tudom. Szerintem érdemes lenne kipróbálni a külön szobát, lehet, hogy zavarjátok az alvásban. Nem minden gyerek szereti az együtt alvást, egy próbát megér.
2013. jún. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
51%
Első perctől külön alszik a fiam és már újszülötten sem kelt éjjel, egyedül akkor ébredt az elmúlt 2 évben, ha beteg volt.
2013. jún. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Szerintem jót tenne a külön szoba.
2013. jún. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Kerria: mindenre ébredek én is, teljesen örző kutya vagyok, ezért is gondoltam próba szerencse...de vajon ebben a korban lehet még az éhség miatt az éjszakai ébredés?
2013. jún. 27. 21:30
 6/20 anonim ***** válasza:

Szerintem simán előfordulhat, hogy éhes, de akár az is, hogy álmodik, így dolgozza fel az egyre mozgalmasabb nappalokat.

A mi kislányunk másféléves kora óta alszik külön szobában, és igaz az, hogy jobban alszik azóta.

Most, hogy jön a kistesó, elgondolkodtam 6 hetes kor után a külön szobában altatásról... vajon jó ötlet szerintetek a két gyereket (kétéves és kéthónapos) egy szobában altatni? Bocsánat a kérdésért, de láttam, hogy vannak itt gyakorlott anyukák! :)

2013. jún. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
nekem az egyik sógornőm 3 hósan rakta át a nagyobbhoz a kicsit és 1 évesen még egyszer kelt neki, akkor még szopizott. a másik sógornőm is szintén átrakta 3 hósan a nagyhoz és 11 hósan is még ébredt. most hogy el kellett válassza egy antibiotikumos kezelés miatt, azonnal átaludta...szerintük ez a cicizéssel függött össze..
2013. jún. 30. 21:09
 8/20 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem a babáknak még fél éves koráig is szükségük van a közelségre, még ha felébrednek is. Megnyugtató hogy felébred-szülők ott vannak-visszaalszik. Mért baj ez? Lehet hogy a másik szobában nem hallanám hogy forgolódik, és egyedül érzi magát.

A kérdés az hogy mitől ébred fel. 8 hónaposan már lehet az elválasztástól való félelem is (szeparációs szorongás). Vagy meleg van, szomjas, vagy egyéb. Én nem változtatnék ezen, én a citromfű teát kínálom neki, iszik és egyből visszaalszik.

2013. júl. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
igen, ez a kérdés miért ébred fel kedves utolsó :-) én változtatnék a felébredésen, mivel neki is, nekünk is jobb lenne. 8 hónapja nem aludtam sem én, sem a férjem, és mivel dolgozunk (igen én is, mert a gyerek mellett rám vár még a nagy a ház és a ház körüli teendők, plussz bedolgozom a vállalkozásunkba is, amikor a gyerek alszik, ugyanis ennünk és a számlákat is fizetnünk kell és erre az államtól jövő pénz nem elég), ezért nagyon nem mindegy mennyit alszik a család éjjel. nyilván az érdekeit nézem, mivel ha nem ezt tenném, már egyéb drasztikusabb módszerrel "leszoktathattam" volna az ébredéselről, de mivel a szelídebb megoldások híve vagyok, ezért kérdeztem meg itt vajon ez kinek mennyire vált be, mivel többen, közöttük orvos is ajánlotta már.
2013. júl. 2. 16:39
 10/20 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, erre mindannyian felkészültünk, én is több hónapja nem aludtam át az éjszakát, fáradt vagyok de nem bánom. Egyetlen okot tudok elképzelni arra hogy másik szobába kéne tenni az, ha horkolnak a szülők. Azt nem tudtam volna elképzelni sem, hogy hazahozzuk a kórházból a picurt és már az első éjszaka kipaterolom a másik szobába. Éjszaka szoptatni kell hogy legyen elég tejci, az nekem nem lett volna megoldás hogy 3x felkelek átmegyek a másik szobába, megszoptatom és visszamegyek. Akkor már inkább a közös ágy, csak oldalra fordulok és kész. Ha meg nem szopik egész éjszaka, akkor reggelre úszna az ágy, vagy bedurranna a mellem, vagy szintén fel kell kelni fejni, akkor meg már inkább a szopi. Kérdező, délelőtt esetleg nem tudod megoldani az alvást? Egy tipp még, éjjel adj neki cukormentes teát, hamarabb visszaalszik, lehet hogy csak szomjas.
2013. júl. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!