Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ez mennyire abszurd már?

Ez mennyire abszurd már?

Figyelt kérdés
3 és fél hónaposok néhány hete csak úgy hajlandó aludni, ha megy a hajszárító. Persze némi babakocsis ringatás után. Ha lekapcsolom egy órán belül, rögtön mocorogni kezd. Semmi más nem jön be, mindent próbáltam. Tudom, én csesztem el, de annyira tud sírni, csorognak a könnyei, sikolt a denevérekhez. Le fog erről szokni? Vagy nekem kell lépnem? Hogyan? Vagy van ennél rosszabb altatási mód, örüljek?
2013. jún. 29. 21:39
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem, nem abszurd. Sok baba monoton zajra alszik el. Valószínűleg méhen belül is hasonló lehetett (pl. a beleid mozgása, vagy a vér csörgedezése, ilyesmik).

De ez nem marad így, hidd el! :o)

Változik/fejlődik az idegrendszer, így változnak a baba igényei is.


(Amúgy igen, van rosszabb... :o)

2013. jún. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A zene sem jön be? Az enyémnek volt egy olyan időszaka, hogy amikor semmi nem segített, akkor csak és kizárólag ByeAlex Kedvesem című dalára hagyta abba a sírást. Tudom, ez is hülyén hangzik, de ez volt a vésztartalékom, ami mindig bevált.:)
2013. jún. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Anyukámék mesélték, hogy én meg csak a porszívó mellett aludtam. Egyszer már olyan ideges volt tőle, hogy szétrúgta. Egy csomó ideig megvolt még, csak a kapcsolóját nem lehetett használni: ha bedugtuk ment, ha kihúztuk nem. :)

Most már engem is idegesít a porszívó hanja, úgyhogy tuti leszokik a babád is. Előbb-utóbb.

De inkább próbáld ki a zenét, vagy agykontrollos boltban tudsz venni alfahangot, az is mondoton és megnyugtató, segíti a lazítást. Talán beválik, és teljesen ártalmatlan, amiatt nem kell aggódnom.

2013. jún. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
aggódnod.
2013. jún. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

Az alfahangról jut eszembe, hogy a Kedvesemnek van egy olyan lüktetése mint a szívdobogás, és ugyebár pocakban is ezt hallotta a baba, ezért arra gondoltam, hogy azért szeretheti annyira azt a dalt. Próbáld ki, még mindig jobb mint a hajszárító.:)

2013. jún. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A babáknál minden gyorsan változik. Egyszer vedd diktafonra vagy telefonra, és írd ki egy cd-re, mert szerintem a hajszárító jó sokat fogyaszt így.

Én is ismertem hajszárítóra és porszívóra elalvós babát is :).

Egyébként van ilyen Fisher Price zenélő meg vetítős pingvin, annak van egy olyan funkciója, ami elvileg a természet hangja akar lenni, de inkább olyan mint amikor a rádin az állomás keresőt tekergetnéd, lehet az is jó lenne neki, hasonló zúgás az is.

2013. jún. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az enyémek is hajszárítóra és porszívóra aludtak el simán csecsemőkorukba.

Most már közel 3 évesek és nagyon jó alvók, ha alvás van, akkor mennek az ágyba szó nélkül, és elég hamar el is alszanak. Éjjel nem ébrednek. Néha a fiam (hetente egyszer átlagban). Akkor átjön hozzám a franciaágyra. De ott is rögtön elalszik.

2013. jún. 29. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
lányomnál a ventilátor hangja vált be,még mindig így alszik 14 hónapos
2013. júl. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nekem meg csak a konyhában a babakocsiban aludt a páraelszivóra sokáig:))) aztán mikor kinötte a mózest h már nem tudtam ott, akkor meg összebujtunk a nagyágyban, szopizott...na ennek is megvan a böjtje...de nem abszurd, csak le ne égjen a hajszáritó :)
2013. júl. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!