Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan altatod a 7 hónapost?

Hogyan altatod a 7 hónapost?

Figyelt kérdés
Mi eddig úgy altattuk h megetettem és elaludt az ölemben. De most már mászik, felül, forog, feláll, ezért nem marad meg a kezemben hanyatt, hasra kell tenni. Kiságyban egyből felnyomja magát, nem alszik. Nagyágyban marad csak meg. Mellé kell feküdni. Kb így 1 óra az altatás. Nagyon meghitt, mert össze vissza mászkál, énekel, felnyomja a popóját, odabújik hozzánk. Kap egy alvós kispárnát, textilpelust, kistakarót. Meghitt így, de félek h még 10 éves korában is mellé kell majd feküdni...mit tanácsoltok?

2013. aug. 2. 21:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia.Detto nálunk is ez van.:)

Az enyém 9 hós kis csajszi.Néha még most is elalszik úgy mint régen,hogy a hasamra-mellemre fektetem és paskolom a fenekét.De ez már nem mindig válik be csak napközben.

Én úgy gondolom,hogy jó ez így ahogy csináljuk.Nálunk kb annyi idő ez az altatás míg megy az Éjjel-nappal Budapest és a végére alszik is.Ő közben ugrál rajtam meg bújik hízeleg fetreng az ágyon.1x csak elfekszik néz ki a fejéből és elalszik.Gondolom az ugrálásban lefárad.Szerintem teljesen rendben van ez így.

Ő még sosem aludt el úgy,hogy betettem a kiságyba és elaludt.Ha beteszem feláll és sír.A nagy ágyon elalszik.Azt hittem csak mi vagyunk így ezzel de most megnyugodtam.:)

2013. aug. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Jajj de hogy kell még 10 évesen is mellette aludnod!!! :-D

Nekem 8 hónapos lesz pár nap múlva a fiam..az este kész káosz.

8kor fürdés, utána kap tejpépet..ezek után megpróbálom még megszoptatni, de kb esélytelen.Ő már áll..így leszoktam rakni a földre had tornázzon..mászik, feláll, röhög..el van.Olyan 21.30-ig ezt hagyom is.Aztán jön közénk az ágyba..van egy alvós nagy macim, azt jól megszokta verni..üvölt mint egy oroszlán, és ezerrel birkózik vele.Hát ezen beszoktam szaani a röhögéstől..ez kötelező esti program.Utána jól oldalba rugdossa apát, meg engem is..valamelyik nap még párom fülét is megharapta..mind ezt olyan szétterülő mosollyal az arcán, hogy nem tudok haragudni rá.. :-) Kb 10-ig kitombolja magát..elfárad..ezek után bealszik cicin, és megy a kiságyba..De pl ma nem aludt be cicin, így felkaptam elkezdtem ringatni..kereste a cicit, így ringatva állva szoptattam...na mondom jó okos vagyok, de tényleg szinte semmi esélyt nem láttam arra hogy valaha még az életben aludni fog..így 3 perc alatt bealudt, betettem a kiságyba..és most itt osztom az észt! :-)

Kreatívnak kell lenni..lányommal is voltak ilyen kalandjaim, amikor ilyen pici volt.Most 2,5 évesen szépen megy az ágyába aludni, és mi csak jó éjt puszit adun neki, és pár perc alatt alszik is.

Kitartás!!Pár év és minden megoldódik!! :-)

2013. aug. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kb. 6 hónapos koráig a mellemen aludt el a lányom, majd egyszer próbaképp még ébren betettem a kiságyba és csodák csodája, elaludt (kiskorában csak üvöltött, ha nem mellemen altattam).


Úgyhogy azóta este fürdés óta kap egy adag Sinlac pépet, majd beteszem a kiságyba.

A kezeimmel le kell fognom a lábait, különben hasra fordulna, úgy meg nem marad meg, rögtön áll fel, így viszont pár perc, max. negyed óra alatt bealszik.

Igaz, utána néhányszor még felébred, felül, feláll és nekem kell visszafektetnem, mert csak sír.

2013. aug. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Altatólövedékkel :D
2013. aug. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Most úgy altatom hogy a matraca a földön bent hogy ha fordul, ne essen le a nagyágyról csak a matracról max. Kint főzök és közben kikapcsolódok, nettel, könyvolvasással. Rájöttem hogy a bébiitaltól elalszik: megiszik 2 dl-t és alszik mint a bunda :D
2013. nov. 8. 12:40
 6/6 anonim ***** válasza:
Milyen bébiitaltól?
2013. nov. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!