Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 2 hetes a kisfiam és éjjel...

Ancsi0321 kérdése:

2 hetes a kisfiam és éjjel képes egyhuzamban 6 órát is aludni. A védőnő azt mondta, keltsem fel és szoptassam meg, mert éhesen is képes egy újszülött órákat aludni és kiszáradhat. A gyerekorvos meg azt mondja, hagyjam aludni. Szerintetek?

Figyelt kérdés
2013. aug. 9. 11:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha nem sárga, akkor hagynám aludni. Figyeld a kutacsát, ha nincs beesve, akkor nem szomjas, elég folyadékot kap.

A babákban munkál az életösztön, ha éhes, felkel és ordít.

Örülj neki, hogy tudsz pihenni, lesz ez még így se. :D

2013. aug. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én sem ébreszteném fel.

Ha éhes/szomjas/bármi baja van, felébred és sír. :)

2013. aug. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
ha nem kora baba jó súlyban van és gyarapodik akkor nem kell ébreszteni. AZ is előfordul amit a véfőnő mond hogy nem kel fel, de az tényleg inkább sárgaságnál szokott elöfordulni. Azért 6 óránál több ne teljen el a 2 etetés között.
2013. aug. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Aranyszabály, hogy alvó gyereket nem ébresztünk fel éjjel, kivéve, ha korababa, sárga vagy nagyon kicsi súllyal született! Örülj, hogy alszik és tudsz pihenni! Nem fog kiszáradni, mert alváskor lelassul az anyagcsere. Ha jót evett este, nyugodtan hagyd aludni, amíg fel nem kel magától!
2013. aug. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Volt olyan hogy az én fiam is éjszaka végig aludt 5-6 órát és nappal is kb 4-5 egy húzamban. Volt olyan is hogy csak 2-3 órát. De soha nem költöttem fel. Ez a három négy órás etetés ez az amit mindenkibe bele magyaráznak. Persze hogy a legtöbbször a gyerek nem akkor éhes mikor enni kap. S ilyenkor az anyuka sík ideg hogy nem akar a gyerek enni. Nyugi majd jelzi ő ha üres a pocija. Éjjel pihenj inkább te is amíg tudsz.
2013. aug. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha nem koraszülött vagy sárga vagy kis súlyú,akkor fel ne ébreszd,örülj,hogy alszik,aludj te is.
2013. aug. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha nem korababa, nem kicsi a súlya és nem sárga, én nem ébreszteném. De figyeld a kutacsát is. Ha be van esve, akkor szomjas.
2013. aug. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ismerősöm kisfia már az első otthon töltött éjszakát is végig aludta... Nem baj. Ilyen melegben arra kell csak ügyelni,amit a többiek írtak,ha nincs gond,nem kell felébreszteni :-)
2013. aug. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
én is voltam ilyen helyzetben én a doktornőre szavazok nekünk a védőnő mindent azután mondott el miután meg kérdeztük a dokit. ha éhes vagy szomjas akkor jelezni fogja.
2013. aug. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sokat segítettetek! Egyébként nem sárga, jó súlyban van ( 3680 g-mal született, 2 hetes korára visszahízott 3670 g-ra), szopizik rendesen! Mégegyszer köszi!
2013. aug. 12. 13:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!