Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért nem alszik a pici babám...

Miért nem alszik a pici babám a kiságyában?

Figyelt kérdés

Ma 3 hetes a babám. Mikor már álmos, elalszik az ölemben, vagy a vállamon (büfiztetés közben), hasamon, cicimen, a mi nagy ágyunkon, tehát bárhol. És ha tartom, nem teszem le, akkor órákig képes aludni, hiába mozgatom, vagy nagy ricsaj van körülötte (van egy 3,5 évesem is). De amint beteszem a kiságyába, rögtön felébred, és nem alszik vissza, hiába simogatom, meg paskolom a popóját. Ha kiveszem, és vállamra teszem, vagy cicire (általában ezt kéri), megint rögtön visszaalszik. Tehát álmos, de az ágyában mégsem alszik. Miért van ez? Pedig eddig nem kapattam ölbe, eddig olyan szépen aludt, 3-4 órákat is. Pár napja kezdte ezt csinálni, és félek, hogy éppen most fogom elkapatni, hogy mindig kiveszem, miután felébred, és elkezd nyafogni.

Miért ébred fel mindig, ha beteszem, és hogyan kezeljem ezt, hogy jó legyen? Ha nem muszáj, akkor nem hagynám sírni, így is hasfájós lett, és kínlódik leget szegénykém. Remélem tudtok nekem hasznos tanácsokat adni ezügyben.


Köszönöm előre is a tanácsokat, véleményeket.


2013. aug. 26. 15:10
 1/4 anonim ***** válasza:
nálunk is ez volt,odahúztam a kiságyat a mi ágyunkhoz úgy hogy a kiságy felőlünk eső rácsát leszereltük így mintha nagyobb ágyunk lett volna a pici meg úgy érzi velünk alszik kicsit átbújtam hozzá érezze mindig mellette vagyok és mikor megszokta nem volt semmi gond,ma már alig lehetett tőlle elvenni a kiságyat mert 3 éves és kapott neki valót :D
2013. aug. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

Igen, most rontod el. Ne vedd ki, ne simogasd, hagyd a kiságyában. Kisit nyűglődik , de utána elalszik majd.

Éppen azért lett hasfájós,mert állandóan szoptatod. Tarts a szopik között legalább 2-3 órát.

2013. aug. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez volt, kb. 6 hetes korától kezdett megváltozni, és lassan megtanulta, hogy magától is el tudjon aludni nézelődés közben a kiságyában. Nekem is van egy 3 évesen, egyszerűen érzik mind a ketten, hogy anya nem teljesen csak az övék, az első hetek káosz volt nálunk.

Amit megtanultam: jobb ébren letenni a kiságyába. Ha megszoptatom, büfiztetem, kicsit babusgatom, beszélek hozzá, most már mosolgunk, nevetünk együtt, utána leteszem a kiságyba, kicsit még beszélek neki, és otthagyom. Kezdi megszokni. Egyre többször aludt el így magától. Míg ha szopi után elaludt, én meg óvatosan letettem, nehogy felébredjen, sajnos mindig felébredt és ordított. Úgy gondolom, azt hiányolta, miért nincs anya ölében, hiszen ott aludt el. Ilyenkor hagytam egy picit nyekeregni, de ha nagyon sírt, azért fölvettem. Fokozatosan kezdett változni a helyzet, most 9 hetes, és már nincs ilyen gondunk.

Nálunk a hasfájósságra az is bevált, hogy hasra tettem aludni, olyankor mindig többet alszik.

Neked is kitartás, én úgy tapasztaltam a gyerekeimnél, hogy az első 6 hét a kritikus, utána hétről hétre alakul a helyzet, csak ki kell ismerni a babát.

Remélem tudtam segíteni.

2013. aug. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
hogyan aludna el-ha ezt szokta meg??tedd a kiságyba-legyél mellette-és ott altasd..pár nap alatt megszokja.
2013. aug. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!