Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ki, hogy csinálja? 14 hónapos...

Ki, hogy csinálja? 14 hónapos kisfiam, minden elalvás egy harc. Már előre kivagyok, mikor aludni kell vinni. Egy hónapja egy alvós, azt hittem könnyebb lesz, de nem nagyon akaródzik aludni.

Figyelt kérdés

Van 2 nagyobb gyermekem. Ikrek 7évesek. Velük se volt könnyű, de mindent elkövettem,náluk is és a kicsinél is. Napirendje van reggeli ,utána minden nap friss levegőn séta,játék,ugyan akkor alszunk délben,uzsi.levegőre megint és este is 8-9 között mindig alszanak. Volt amikor a pici kifáradt, betettem az ágyba és aludt,de 20-30percet rendszeres időzök vele.Ha berakom az ágyba ordít,rugdalja a rácsokat...gurul,beszél. Felveszem próbálom csitítani, halkan cssss,picit ringatni, de igazából néha úgy érzem semmi nem jó. Olvastam már több mindent, de sajnálom is a babát.Fontos volna egyedül megtanulni aludni. Az ikreknél kb. 2éves korukra értem ezt el.

Ezeket a viselkedésformákat is lehet örökölni ? Én nagyon jól aludtam gyereknek,férjem volt ilyen nagyon rossz alvó-mondjuk ráhagytak mindent,éjjel is játszhatott, és azért nem csinálok ilyeneket...



2013. nov. 24. 11:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is harc van, nehezen alszik el,pedig mndig fáradt és álmos. 15 hós, de nem erőltetem hogy még egyedül aludjon el. Szoktunk beszélgetni vele az alvásról, kérdezem hogy mész aludni? És már mutatja az ágyat,kérdezi hogy oda? és megy a szobába az ágyhoz,de még igényli azt hogy babusgassuk elalváskor.
2013. nov. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 xStefix ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy a nagyokkal is azért volt nehéz, mert még nem álltak készen egyedül elaludni?

Egyébként miért fontos, hogy egyedül aludjon el?

Nem kritikaként kérdezem, csak a hangszín nem megy át...

A 20-30 perc szerintem teljesen rendben van egyébként egy ennyi idős gyerkőcnél.

2013. nov. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek írtatok..azért írtam ki a kérdésem,mert ..kicsit talán elbizonytalanodtam... Akivel néha beszélek ilyesmiről,sokan mondják anyukák: "berakom az ágyba és alszik"..HM! akkor nálam gondoltam valami nem döfi. Lehet nem jól csinálok valamit?Persze,hogy nem egyformák a gyerekek.Síni nem akarom hagyni..de igazad van xStefix,majd az idő megoldja..nem erőltetem ezt sem...
2013. nov. 25. 11:48
 4/8 Cat :3 válasza:
0%
délben nealuggyon az estére olyan fáradt lessz hogy már ha beteszed az ágyba azonnal elalszik :D
2013. nov. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 xStefix ***** válasza:

Nézd, nekem ilyenkor mindig az a "bölcsesség" jut eszembe, hogy akárhogy is, de minden gyerek elalszik előbb-utóbb. Igazából nem is azzal van a gond, hogy hogyan vagy mennyi idő és nyűglődés árán - hanem azzal, hogy ez NEKÜNK szülőknek megfelel-e, tetszik-e? És sokszor csak azért nyúlkálunk bele a gyerek alvási rendszerébe, hogy nekünk jobb legyen, nem azért, hogy a gyereknek (is) jobb legyen.

Szóval nem kell erre nagyon rástresszelni, azért se, mert azt a gyerek is megérzi, ugye. És akkor már azért sem fog aludni, mert a te ideged őrá is átragad és nehezebben kapcsol ki. (És nem azért, hogy ezzel is törje a borsot az orrod alá..!)

Hallgass az anyai ösztönödre, Kérdező, az megsúgja, hogyan lesz jó! ;)

2013. nov. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Elfogadom amit írtál,xStefix..de nem vagyok ideges...és szerintem picit kormányozzák az anyukák a gyermekeiket,ez nem is olyan nagy baj.Nem kényelmi szempont,mert gyesen vagyok..mindegy hogyan töltöm vele az időmet.Azért írom ezt,mert ha mindent ráhagynék egy kicsire,az full megborítaná 4 ember életét.Apa dolgozik,2 nagyobb suli.

Számtalan példát tudok ,a kisgyermek este 11kor futkos,vagy még éjfélkor is. Reggel hagyja 10ig aludni.Ebédnél ők még gyümölcsöt esznek, amikor már a főétkezést kellene...teljesen össze vissza van a bioritmusa a gyerekeknek.Az anyukák másról sem tudnak beszélni,ki mennyire fáradt, alig élik túl ezt az időszakot..Na azért kétlem,ha anya kicsit gardírozná helyes időpontok felé..attól baja nem lesz .

2013. nov. 26. 12:49
 7/8 xStefix ***** válasza:

Igen, egyetértek azzal, amit írtál!

Mondjuk én azért a másik véglet felé éleztem ki a mondókámat, mert én meg inkább azzal találkozom gyakran, hogy a szülő "idomítani" próbálja a gyerkőcöt, elsősorban a saját elvárásai és kényelme szerint... és ugye ez se jó, legalábbis a gyereknek. De amit te írsz, hogy semmiféle ésszerű szabály nincs a gyerek (család!) életében, na az is egy ilyen vadhajtás, csak a másik oldalról.

De, mint a saját példádon is látod, napirend ide vagy oda, vannak helyzetek, amikor minden igyekezetünk ellenére se úgy mennek a dolgok, ahogy akarjuk. Ezzel persze nem azt mondom, hogy hagyd rá a kisfiadra a dolgot, de ha sehogyse változik a helyzet, akkor lehet, hogy ez lesz a megoldás. Sőt, tapasztalt anyukaként szerintem te is átéltél már olyat, hogy mire nagy nehezen kitaláltál valamit, addigra magától is rendbe jött a dolog, vagy éppen egy újfajta rendszer ideje jött el...

Mindezzel csak arra akarok utalni, hogy ha se a hegy, se Mohamed, akkor bizony kivárás van. ;)


Minden gyerek megérik egyszer arra, hogy egyedül is elaludjon és gyorsan, de ez idegrendszeri állapot függvénye inkább, nem a "tanulásé"! És ez inkább többéves korban várható el, nem az első 1-2 évben.

2013. nov. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Nálunk is ez volt a műsor.

A megoldás roppant egyszerű volt! Kivettünk két rácsot a kiságyból, és innentől kezdve akkor jött ki, amikor csak akart.

Naná, hogy rendszeresen átjött a hálóba. Volt, hogy egy este többször is:


pisilni kell

kakilni kell

éhes vagyok

szomjas vagyok

fáj

rossz nekem aludni

félek a sötétben

elromlott a zenélő macim

stb.


Ezeket kezelni kell.

Persze ez nem tett túl jót az intim szférának, lévén mindig meg kellett várni, hogy a gyerek tényleg elaludt-e.

A végén sokszor már olyan is volt, hogy a kis éjjeli lámpájának a fényénél mozdulatlanul feküdt, tágra nyílt szemekkel pislogott, de nem jött át és nem is hisztizett.

Viszont a kiságy rácsának kiszedése jó megoldásnak bizonyult.


Ennek már 22 éve...

2013. nov. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!