Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért nem akar este kisfiam...

Miért nem akar este kisfiam aludni menni?

Figyelt kérdés
2 és fél éves, eddig semmi probléma nem volt, jó éjt puszi után alvás volt fél 9, max.9-kor már aludt. Most játszani akar s igy van, hogy 11-kor vagy még később alszik el játszás közben, ahol éppen van, mert már annyira álmos.Már mindent próbátunk, meggyőzni őt, hogy ha fáradt nem fog birni játszani, meg anya, apa is fáradt,már mindenki alszik, a játékok is és holnap, alvás után, majd sokat játszunk, stb. Ő csak azt hajtja, hogy gyerünk játszani. Tegnap is igy aludt el, majd fél 4-kor éjjel újra felébredt és játszni akart. Persze győzködtük, hogy szó sem lehet róla, de orditott és nem birtunk vele. Egyszerűen nem értjük mi történik vele. Ezt kb. 3 hete csinálja, pedig semmit sem változtattunk. Minden nap kimegyünk délelőtt és délután is. Sokat játszunk vele. Nappal elaszik gond nélkül, estére el is fárad és mégis küzd, hogy még játszhasson, nem birunk vele. Ami még ezzel egyidőben változott, hogy minden ellen tiltakozik, ami eddig nem volt gond. Pl. körömvágás, fürdés, ha valahová menni akarunk. Mindenért könyörögni kell és nem értem mi történt vele, nem ismerek rá! Aggódom is érte, mert látom, hogy fáradt, nem alszik igy eleget. Voltunk már gyermekpszichológusnál, még semmi konkrétat nem tudunk, igy máshoz is fogunk fordulni. Csak kiváncsi vagyok, hogy esetleg volt-e másnak is ilyen, mert ez nagyon nincs rendben és hogy mit lehet tenni vagy mi történik egyáltalán? Kétségbe vagyunk esve, férjem is és én is. Nagyszülők sem tudnak tanácsot adni!

2013. dec. 14. 15:26
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Furcsa, hogy a pszichológus nem adott tanácsot.

Ebben a korban előfordul ilyen, ez hiszti.

Fektesd le, és gyere ki a szobájából. Akkor is, ha sír vagy hisztizik. Ugyanígy, ha nappal hisztizik, akkor úgy kell tenni, mintha ott sem lennél, nem törődni vele.

Ha rájön, hogy nem az történik, amit ő kara, abba fogja hagyni.

2013. dec. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Fogunk még szakemberhez menni. Sajnos hiába hanynám őt egyedül, kijönne utánunk, sőt, volt már, hogy ő hagyott engem ott a szobában meseolvasás után és közölte, hogy megy játszani. Orditott már annyit és már nem birom! Nappal nem csinálja ezt alváskor, nincs gond, elalszik.
2013. dec. 14. 15:36
 3/10 A kérdező kommentje:
Azért nehéz figyelmen kivül hagyni a viselkedését és hagyni őt orditani, mert a szomszédok szerintem igy is már csodálkoznak, hogy mi folyik nálunk mostanában, majd megyek is szomszédolni, hogy csak tudják, hogy mi a szitu és nem őrültünk meg! Nappal nincs gond az alvás miatt, ezért este van a cirkusz. Nem ordithat egyfolytában, igy is nagyon kitartó és borzasztó ezt látni!!!
2013. dec. 14. 15:45
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem könnyű tanácsot adni, mert minden gyerek más, és minden szülő is. A kislányom még 1 évvel ugyan fiatalabb, és ilyen jellegű problémánk nincs, csak néha nehéz lefektetni. Nekünk az ő esetében az jött - eddig be -, hogy mindent kikapcsolunk (TV, lámpa csak valamilyen halvány fény van), és ki be mászkál, játszik, de mi csak fekszünk, nem játszunk vele. Persze nem sír, ha sírna akkor nem hagynánk figyelmen kívül. Aztán megunja, mert fáradt, meg nem játszik vele senki

De nekünk még könnyebb, hisz kisebb, és egyedül még nem tudja olyan jól elfoglalni magát, mint a kisfiad.

Azt a tanácsot sem könnyű megfogadni, hogy ne legyél ideges (főleg így 3 hét után), mert csak rosszabb lesz, de próbáld meg...

Az a megérzésem, hogy a téli idő zavarja így meg a gyerekeket, de lehet hogy ez is a fejlődésének egy része. Az oviba úgyis kiforr majd...Ott kénytelen lesz az ember felkelteni, és jobban el is fog fáradni.

2013. dec. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha elkezditek győzködni, hogy ne játszon, nem attól kezd el sírni?

Ha igen, akkor hagyjátok, mert ha elkezd sírni, akkor még nehezebb meggyőzni.

Persze könnyű okoskodni, a szakember aki jobban belelát biztos személyre szabott javaslatot ad majd.

2013. dec. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az én lányom is két és fél éves.Most ő is elkezdte,h nem akar fürdeni.Kb.2 hete rákattant egy mesére,állandóan mennie kell,ha nem is nézi,de hallania kell(most a héten nem volt bölcsiben)Rájöttem,h szerintem ezért nem akar jönni,mert hogy akkor nem látja.De a fürdésből nem engedek,elmondom neki,h kikapcsolom a Peppát,ha nem jön fürdeni.De az elején nagyon kemény hisztiket vágott le,és előtte imádott fürdeni.Az alvással azt kérdezném,hogy napközben hánytól-hányig alszik?Lehetséges,h nem kell annyit aludnia,mert nem fárad el eléggé már délután.
2013. dec. 15. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat! Este mi is lekapcsoljuk a fényeket, csak éjjeli fény van, meg egy kislámpa meseolvasáshoz, amit szintén tud kezelni, úgyhogy nem gond visszakapcsolnia. Próbálunk feküdni és nem bekapcsolódni a játszás ötletébe, de szinte húz minket ki az ágyból. Nagyon határozott lett és nem enged! Próbáljuk elérni, hogy unalmas legyen neki és idővel talán rájön, hogy ez mégsem buli. Csak annyira hirtelen jött ez a váltás és tényleg semmi gond nem volt eddig! Valami biztos zajlik benne és ezt szeretnénk megérteni! Sem fürödni nem akar, amit azelőtt imádott, alig akart kijönni, körömvágás, szinte semmmi nem megy egyszertűen.

Nappal alszik sokat, szerintem, sőt, úgy gondolom, hogy nagyon fáradt lehet, mivel múltéjjel is 11 körül dőlt ki és fél 6-kor már felébredt!!! Úgyhogy délelőtt voltunk kicsit levegőn s már majd eldőlt a fáradságtól. Kb. 12 és 14-között szokott aludni délben, plusz-minusz. Volt már, hogy 16 után ébredt és semmi gond nem volt az esti alvással, ugyanúgy 21 óra körül elaludt. De most, szegénykém nagyon keveset alszik éjjel!

2013. dec. 15. 13:01
 8/10 A kérdező kommentje:
Elirtam, hogy nappal nem alszik sokat!
2013. dec. 15. 13:03
 9/10 anonim ***** válasza:
Még annyit írnék, hogy a kislányunk velünk alszik. Nem lehet, hogy fél az estétől (alvástól) és emiatt az esti fürdetéstől is?
2013. dec. 16. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kisfiam is velem alszik, mivel apa egy jó ideje már a nappaliba szorult ki, közös megegyezés alapján. Igy mindenkinek kényelmesebb. Szóval még velem alszik, igy nem értem, ha esetleg félne is, ott vagyok vele. Én is gondoltam már arra, hogy tudja, hogy fürdés után alvás és azért nem akar fürödni sem. De ha mondjuk félne is valamitől, akkor miért játszani akar még éjjel is, ha netán felébred? Tegnap is fürdés után becsaltam a hálóba, mesét olvastunk s kiszökött, ott hagyott engem. Majd végül visszajött és könyörgött, hogy menjek ki a nappaliba, mert ő játszani akar. Mondtam, hogy de én már aludni szeretnék, ha ő még nem akar, akkor játszon egyedül. Ekkor kezdődött a sirás-rivás, hiszti, hogy nekem is mennem kell vele. S mivel nem akarom, hogy orditásba torkoljon, a szomszédok miatt, valamilyen szinten engednem kell.A nappaliban aludtunk el végül, s apa ment a hálóba. Teljesen fel van borulva az esti alvás...na mindegy, szerintem majd tudnak még nekünk valami konkrétat mondani a szakemberek.

Azért köszönöm a hozzászólásokat, majd lesz valahogy:)!

2013. dec. 16. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!