Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Segítség 6 hetes baba altatásá...

Segítség 6 hetes baba altatásával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Ma 6 hetes a kisfiam. Sajnos eléggé hasfájós, ez nem könnyíti meg az altatást. Voltunk orvosnál, úgy néz ki tejallergia, kaptunk erre való tápszert. Még csak egy napja kapja, remélem hamarosan javulni fog a helyzet és jobban tudunk koncentrálni az alvás témára.

A probléma, hogy minden evés után sír, és csak ölben a szopi párnán alszik el. Ha előbb berakom a kiságyba akkor sír, ha nem alszik elég mélyen és úgy rakom be, akkor felébred és szintén sír. Meg szoktam várni a 20 percet hogy mélyen aludjon, de néha ez sem elég, felébred és kezdődik minden elölről, így van hogy 1-2 óra még elalszik úgy hogy le tudom tenni a kiságyba. Napközben lent van velem a nappaliban a kanapén egy pléden vagy a párnán fekszik, de ekkor is el kell altatnom.

Tanácsokat szeretnék kérni, hogy hogyan kezdhetném el a kiságyba szoktatást, hogy ott aludjon el, mert ez, hogy örökké ölben van, és ott alszik csak el nem csak nekem, szerintem neki sem lesz jó egy idő után, nem tudja kipihenni magát, mert minden mozdulatomra felébred, mint írtam 1-2 óra még elalszik és nem sokkal utána jön a következő evés.

Próbálom napközben ébren tartani kicsit többet (játszószőnyeg, csörgők, énekelek neki stb, de ezek még nagyon nagyon rövid időre kötik le ) hátha estére kicsit fáradtabb lesz és könnyebben elalszik, de nem nagyon működik, sokszor bealszik (persze kicsi, sokat alszik), csak így este nem álmos.

Sok helyen olvastam a sírni hagyni módszert, de egyszerűen nekem az nem megy. Egy, mert nem bírom hallgatni hogy sír szegénykém, kettő nagyon pici még, szüksége van rám.

Hallottam azt, hogy beteszem a kiságyba, vele maradok, simogatom a fejét, pociját, hogy érezze hogy vele vagyok. Ez így ok is, csak így is hallgatnom kell a szívszaggató sírást.

Van még a felvesz-megnyugtat-letesz, nem tudom ez működik-e.

Valakinek valamelyik esetleg bevált, vagy tud más módszert?

Bocsánat ha zavaros vagyok, csak már eléggé összevisszák a napok, előző este nem aludtam semmit, reggel 6-kor feküdtem, addig kínlódtunk.

A lényeg, hogy tudom, hogy kicsi, nem azt várom, hogy csettintésre egyedül alszik, vagy rögtön átaludja az éjszakát, csak segítséget, hogy hogyan tudnék elindulni, hogy később ezeket elérjük.

Ja még egy kérdés. Mindenhol az esti altatásról olvasok. És napközben? Akkor ki hogy próbálkozik? Mikor látom hogy elálmosodik akkor próbáljam a kiságyat, vagy hogyan?


2013. dec. 19. 19:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Amikor álmosodik azonnal tedd le mert különben nehezebben alszik el. A pólyálást próbáltad már? sok babaánl az sokat segit.

Hogy kinél melyik módszer jön be az baba függő. szépen vedd sorra öket és valamelyik csak be fog válni.

2013. dec. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ekkora babánál a felvesz-letesz módszert nem szabad alkalmazni, az csak 3 hónapnál idősebb babáknál működik. A piciknél a susog- ütöget módszert ajánlják. Finoman susogsz a fülébe (ss-ss-ss), és a szívdobogás ritmusára finoman ütögeted a háta közepét. Mivel még pici nem tud mindenre egyszerre figyelni, abbahagyja a sírást (feltéve, hogy nem más a baj, mondjuk hasfájás). Maradj vele, míg elalszik. Szerintem ne próbáld ébren tartani , mert átbillen, és túlpörög, tehát tovább fog sírni, mert mást nem tud. Így próbáld meg megtanítani, önállóan elaludni.

Én mindhárom gyerekemet így tanítottam meg aludni, és alvás gondunk sosem volt. Sok sikert, kitartást! :)

2013. dec. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A hasát is simizhetem? Háton alszik :-)
2013. dec. 19. 22:25
 4/7 anonim ***** válasza:
Próbáld meg, nem tudom, mert nekem mindenki hason aludt. :)
2013. dec. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 tika9 ***** válasza:
próbáld meg, hogy hason teszed le aludni, az jó a hasfájásra és etesd meg elalvás előtt, hátha bejön.
2013. dec. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Próbáltam többször hasra rakni, de utálja, rögtön sír. Azért köszönöm a tanácsot :)
2013. dec. 20. 11:48
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem pontosan így csinálta a babánk... most lesz három hónapos és kettő napja (nem kiabálnám el, hiszen minden nap változnak) tudom azt megtenni, hogy leteszem a kiságyba és valójában elaltatja magát...

Egy hete még a nagyágyon csak beágyazni mertem, mert ha nem volt nyitva gyötrelem volt a nappali alvás (amúgy sem egy nagy alvó ha nappal van, cserébe este 2-szer kel fel összesen) és akkor is csak úgy aludt, hogy mellé kellett feküdnöm, de amint közelítettem a kiságy felé 2 perc sem telt bele felkelt. Egy hete kezdett igazán érdeklődni a játékok iránt, már koordináltabb a kezeinek mozgása is stb. Szóval elkezdtem szoktatni: játszunk, eszünk, alvás. Nem mindig de az esetek 80-90% ban beválik, bevált. Szerintem (legalábbis csak erre tudok gondolni) még 6 hetesen csupán arra vágyott (és vágyik a Ti babátok is), hogy minél közelebb érezzen magához- Én sem hagytam sírni... Szinte állandóan kézben volt, persze kaptam Mindenkitől hogy jól elkényeztetem stb. Próbáltad esetelg, hogy felöltözteted és kimentek egy picit a levegőre... mert nekem az működött. Persze levetkőztetni nem nagyon tudtam, mert azonnal felébredt, de kicsit kinyitottam az ablakot és legalább egy órát aludt egyedül amíg mondjuk megfőztem...

És szerintem ami nagyon fontos volt nekünk, hogy napközben én soha nem sötétítettem be teljesen. Három redőnyből egyet húztam le teljesen, mert én fontosnak tartottam hogy a lehető leghamarabb megtanulja a nappal és az este közötti különbséget (remélem ezért is alszik viszonylag jól éjszaka)... Sok sikert és kitartást!

2013. dec. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!