Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mit tegyek, hogy kisfiam meg...

Mit tegyek, hogy kisfiam meg tudja nyugtatni magát és ne csak üvöltve, ölben ringatva tudjon elaludni? Nem azt akarom, hogy önállóan aludjon el, simogatom, ott vagyok vele, csak legalább ne üvöltsön.

Figyelt kérdés

Kisfiam most 14 hónapos és az esetek 90%-ában 10-30 perc masszív üvöltés árán alszik el, akkor is félig rajtam fekve, rosszabb esetben ölben cipelve.

Kicsi korától szenvedünk ezzel, cumi nem kellett neki sose, se alvósjáték, rongy, bármi.

Sokszor még az ölemben is feszíti magát,de ha lerakom meg még jobban üvölt.

Attól kezdődik a cirkusz,hogy lefektetem vízszintesbe. Dehát könyörgöm,ülve állva nem lehet elaludni...:(

Éjszaka is van,hogy nem tud visszaaludni,nem tud megnyugodni és képes 1,5-2 órát üvölteni, hacsak nem cipelgetem lesföl a lakásban.

De egyrészt nehéz,másrészt szerintem már elég nagy kéne legyen ahhoz,hogy megértse,hogy mi az a fekvés.

Az érdekes az,hogy 10%-ban szépen el tud aludni, beszélek hozzá, simogatom.

Mindig figyelek,hogy lehetőleg ne fáradjon túl.

Amennyire én látom, a probléma gyökere az,hogy képtelen magát megnyugtatni, és egyre jobban behergeli magát.

Segítsetek,hogy segíthessek neki!

Köszi!!



2014. jan. 27. 14:25
 1/5 anonim ***** válasza:
bújjatok össze, feküdjetek le együtt a szobájába egy nagy szivacsra. Aludjatok együtt. Bújj hozzá. Szeretgesd.
2014. jan. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy hülyeség, de az én legkisebb fiam bármiben megnyugszik, ami ringatózik. Esetleg egy bölcsőhinta nem segítene a dolgon?
2014. jan. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kisfiamat 1 éves koráig sétálva altattam, ölben. Akkor már nehéz volt, megbeszéltük, hogy leülök vele a fotelba. 3 napig fészkelődött, de aztán megszokta és onnantól úgy altattam, hogy ültünk a pihenőszékbe és ringattam magunkat. Majd 1,5 évesen befeküdtünk az ágyába és megvártam, hogy elaludjon. Ezt is megbeszéltük előre, elmondtam neki, hogy ezentúl így lesz, hogy anya mellé fekszik, amíg elalszik. Itt is kb 3 napig forgolódott, aztán megszokta.

Ne erőltesd, ha nem akar az ágyban fekve aludni, akkor ringasd az öledben, ülve egy fotelban. Úgy neked sem nehéz, és ő is boldog, hogy veled aludhat el. 14 hónaposan nem olyan nagy egyáltalán! Ne várj tőle olyat, amire ő még nem áll készen. Légy türelmes!Olyan hamar eljön az idő, amikor már nem ringathatod, mert túl nagy lesz hozzá. Élvezd ki!

A kisfiam 2 éves korától egyedül alszik el az ágyában. Szóval az sem igaz, ha egyszer ölbe veszed kamaszkoráig le sem tudod rakni! Ettől sem kell félni.

Azt vettem még észre, hogy a babák sokkal jobban szeretik az állandóságot. Ha egyszer ölbe vetted, másnap ne akard, hogy az ágyában aludjon. Vagy pedig légy kitartó és akkor minden este az ágyába tedd aludni. De ha ez ellen ennyire ellenkezik én nem erőltetném.

Ha megpróbálod ülve ringatni és első alkalommal még próbálna alkudozni, hogy sétálj vele, ne tedd. Csak nyugtasd meg, énekelj neki és ringasd. Kb 3-4 alatt megszokja. Az állandóság nagyon fontos nekik!

2014. jan. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszi a válaszokat, bár sajnos nem tudtatok újat mondani. Együtt alszunk,mindig is együtt aludtunk, simogatom,összebújunk. Ez működik addig, míg el nem álmosodik. Akkor felül, ha visszafektetem, ordít,felülve is ordít, addig,míg fel nem állok vele sétálni.

Az se segít, ha csak állok, és nem sétálok, hiába ölelem, simogatom.

Leülni is úgy lehet vele, mint feküdni, addig,amíg elálmosodik, addig szeret hintaszékben összebújva ücsörögni. De utána álljak fel.

És sajnos ő nem fészkelődik, hanem teli torokból üvölt.


Azt mondanám, hogy na bumm, elaltatom2xegy nap, de éjszaka az horror. Alszik 5-6 órát, utána meg kelljek fel vele sétálni, és vagy visszaalszik, vagy nem,de megállni nem enged. Képes 1-1,5 órát ordítani éjjel emiatt.


A nagyobbikkal sose volt ilyen gondom, vele is együtt aludtunk, de ő cumizott, meg a mai napig kézfogós.


Ami még aggaszt,hogy 1 hónap múlva megy bölcsibe...

2014. jan. 30. 12:28
 5/5 anonim ***** válasza:
Sztem ezt csak ugy tudod megvaltoztatni h nem engedsz. Fizikailag nem tudsz egy ekkora gyereket allva ringatni. Maradj ott vele, ne hagyd magara, ne vedd fel. Talalj valami mast ami megnyugtatja, pl hatsimi. Es ne engedj. Lehet par napig ordit, de ez csak hiszti, hiszen ott vagy vele.
2020. jún. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!