Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 2,5 éves, eddig aludt éjszaka,...

2,5 éves, eddig aludt éjszaka, most miért nem?

Figyelt kérdés

2,5 éves múlt a lányom, egész pici baba kora óta végig aludta az éjszakákat, max akkor kelt fel ha beteg volt. Októberben megszületett a kistesó, ő is végig aludja az éjszakákat már kb 2 hónapja. Kát hónapja viszont a nagylány nem alszik. De felkel körülbelül 10x egy éjszaka alatt. Inni kér, anya takarj be, átmegyek hozzátok, pisilni kell, bogár van benn (de nincs is) stb stb. Mielőtt arra gondolnátok, hogy féltékeny a babára, szerintem nem. Volt az elején egy időszak mikor szoptatás közben kitalált dolgokat, de elmúlt. Sokat foglalkozok vele, eljárunk közös programokra is, úgy hogy csak vele megyek, napközben is míg alszik a pici csak vele foglalkozok, nincs elhanyagolva. Legyek türelemmel, majd abbahagyja ezt az állandó ébredést vagy van valami ötlete valakinek, hogy mit csináljunk? Már hulla vagyok a folyamatos éjszakázástól és biztos a gyereknek sem jó, hogy nem alszik éjszaka.

Próbáltam már azt is, hogy jól lefárasztottam délután, nagyon sétáltunk, játszótér, biciklizés, este ki is nyúlt, nagyon elfáradt, de éjfélkor már fenn is volt, hogy nem akar aludni.


2014. febr. 14. 10:36
 1/1 anonim ***** válasza:
Nálunk teljesen ugyanez van. Szenteste kezdődött, azt gyanítom, hogy akkor megijedt valamitől, azóta egy éjszakát nem aludt végig. Vagy behívott 10-szer valami miatt, vagy egyszer volt fent néhány órát. Most hajnalban felébred, átjön az ágyunkba, fél-egy órát helyezkedik, és alszik reggelig. Nem vagyok a gyerekkel együtt alvás híve, de már nem bírtuk, hogy ő sem aludt, a testvérek sem meg mi sem. Egyébként is nagyon anyás korszaka van, szerintem az a probléma, hogy felébred éjjel, és szeretne akkor is velem beszélgetni vagy ölelkezni.
2014. febr. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!