Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mit lehet tenni, ha nappal...

Mit lehet tenni, ha nappal csak babakocsiban alszik egy baba?

Figyelt kérdés

Pici meg, 6 hetes. Rettenetesen hasfajos, csak kendoben (de akkor kevesebbet es nyugtalanabbul) vagy babakocsiban alszik napkozben.

Masodik gyerekem, az elso pont az ellenkezoje volt (aki az elso honapokban sztem abszolut nem sirt, babakosiban eloszor majdnem egy evesen aludt, addig csak nezelodni szeretett benne, pedig szuletesetol kezdve setaltunk naponta ketszer).

Elegge tartok tole, mi lesz igy a picivel, hogy fog atszokni a sajat agyaba? Es mikor?

Ha rossz ido van, nem tudok egesz nap csak kendoben altatni, mert leszakad a hatam a vegere, es sokkal nehezebb es kenyelmetlenebb a nagyobbikkal is foglalkozni, nem is tudok egy csomo mindent megcsinalni.

A kisagyban iszonyatos kinok aran es max fel orat alszik, kendoben kb 1,5-et, babakocsiban pedig 3-at is.

Egyebkent az a fura, hogy nem is kell tologatni a babakocsit, szoval nem a ringatas miatt.

Valami otlet?


2014. márc. 14. 11:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia, én csak a komfortérzetére tudok tippelni. Milyen a kiságyában a szivacs? Esetleg nem túl nagy az ágya? Mert a babakocsi elég szűk, ami lehet nagyobb biztonságérzetet ad egyelőre.
2014. márc. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
csak azzal tudlak vigasztalni, hogy nálunk is dettó ez volt/van a helyzet...már kipróbáltam pár dolgot amit tanácsoltak, (nálunk már nagyobb a baba: 5 hónapos, este az alvással mineden oké, de nappal...nem hajlandó kiságyba aludni)de semmi nem vált be. kitartás
2014. márc. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is így volt kb. 4 hetes koráig.

Addig kísérleteztünk, míg rá nem jöttünk, babakocsin kívül hogy alszik el.

Hétfőn lesz 6 hetes, szerencsére a hasa már nem fáj, legalábbis mérséklődött, elmúlóban van.

Nála az jön be, hogy fogni kell a kezét, berakni a cumit a szájába és paskolni a popsiját. Konkrétan, mintha elfenekelnéd. Ettől megnyugszik, elhelyezkedik és már alszik is. Ráadásul ő a kiságy sarkába vackolja be magát mindig, így automatikusan odafektetjük már be.

Én naponta 2×2-3 órát sétálok vele.

2014. márc. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

40*90 cm-s bolcsoben alszik (aludna), nem nagyobb mint a kisagy.

Este o is alszik ott, csak nappal nem.

Cumit kikopi, oklendezett tole eddig barmikor probaltam, paskolast, fenekrazas, dudoraszas, semmi sem jon be nala. Most mRsiman siman olben sem alszik el, csak kendoben, aaa, egyre rosszabb.

A hasfajasa: kezdem azt hinni, nem is hasfajas, hanem faradtsag, mert ejjel nem nyugos, ha szep ido van (mint mostanaban) es minden alvasra ki tudjuk tolni a babakocsiban, akkor neki sincs egy hangja sem. Ha viszont bent probaljuk altatni uvolt, akarmit csinalunk.

5 honaposan is meg ez van nalatok? Oh, te jo eg...

Akkor tenyleg csak abban lehet bizni, hogy jon a tavasz aztan a nyar, egyre tobbet lehet kint lenni.

En meg arra gondoltam, ejjel halozsakban alszik, napkozben is a babakicsiban bebugyolaljuk, lehet napkozbenre is halozsakot adok ra, hatha... Bar tul sok remenyem igy sincs.

2014. márc. 14. 12:39
 5/7 A kérdező kommentje:
Bocs, szoval a bolcso nem nagyobb, mint a babakocsi.
2014. márc. 14. 12:40
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én első babám volt ilyen. Szerencsére körfolyosós házban lakunk, esőben is kiraktam a folyosóra, és ott aludt. Egyszer csak magától leszokott róla, nem is emlékszem már, hogyan. Nincs nálatok például erkély, ahova ki tudod tenni babakocsiban?
2014. márc. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

szia

szerintem kiságyba kellene mindenképp szoktatni.-minél hamarabb,annál könnyebb lesz.persze,hogy ordit-ezt szokta meg-addig sirt,mig kivetted.legyél kitartó-2-3nap alatt rendbe jön a dolog.suttogó könyv nagyon jó

2014. márc. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!