Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hozzá lehet szokni a három...

Hozzá lehet szokni a három óránkénti etetés miatti kialvatlansághoz?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy milyen tapasztalatok vannak, hozzá tud edződni a szervezet az alváshiányhoz? Egyelőre nehezen viselem, úgy érzem soha nem voltam ilyen fáradt, a szülés óta nem aludtam ki még magam. Reménykedem, hogy változik, és megszokom idővel.
2014. jún. 15. 14:32
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Én nem tudtam megszokni, de a hozzátáplálás szerencsére megoldotta a problémát. 4 hónapos korában kezdtük, mert 2,5 hónapos korától tápszeres volt, és akkor hirtelen elkezdte nagyjából átaludni az éjszakát, ami nálunk azt jelentette, hogy este 8-kor vacsorázott, letettük aludni, és kb. hajnal 4-ig aludt. Hatalmas megváltás volt számunkra. Illetve amikor már nagyon padlón volt 3 hónapos korában, akkor egy-egy éjszakát átvállalt a férjem, mert én olyan szinten kikészültem testileg, hogy napközben már ájuldoztam a fáradtságtól.
2014. jún. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
Én hozzászoktam, nem gondoltam volna! :) Gyakorlatilag lassan 6 éve nem aludtam át éjszakát. Már 2 gyerek van, felváltva kelnek éjjelente. De amikor egy-két alkalommal nem keltek, akkor magamtól ébredtem már megszokásból. A kicsivel gyeden vagyok, ha napközben alszik, van, hogy én is bealszok. Általában fél óra alvás után olyan frissen ébredek,mintha órákig aludtam volna. :)
2014. jún. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én a terhességem alatt (30hetesen hagytam ott a munkahelyem) délig aludtam,imádtam/imádok aludni bár már gyerek mellett nehéz :)! Borzalmas volt,nyűgös,feszült voltam hogy alig etettem meg a gyereket(1-1,5órát is szopizott) és már kelhettem is megint. De 2hét után már hozzászoktam hogy fel kel kelnem,el kell látnom a babámat mert rám van szüksége,nekem kell segítenem neki és ez a feladatom egyszer vége lesz ennek is! Napközben is aludtam néha amikor elaludt így nem voltam a halálomon bár a házimunka sem várt meg....Volt hogy este megittam 2kávét hogy ne aludjak el mert lassan kelhettem volna megint :)) Szerencsére 3hónapos kora óta át alussza az éjszakát,20-21kor elalszik és reggel 6-7kor kelt de akkor sem sírással(nekem fura még mindig) hanem játszik.Aludj napközben is amikor ő is ,ez adhat energiát! 9hónapos fiú anyukája.
2014. jún. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én nem szoktam hozzá.Volt,hogy már attól féltem,elalszom kezemben a babával,és valami baja esik,olyan fáradt voltam.Volt,hogy már sírtam a fáradtságtól. Szerencsénk volt,mert 8-9 hós korában már éjszaka kb 6 órát aludt egyben,így én is tudtam legalább 5-öt. Az olyan volt, int egy wellness-hétvége :-)) Három hónaposan pedig úgy döntött,nem kel már fel éjszaka enni,azóta minden rendben. Kitartás,alakul ez majd!
2014. jún. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Medvi ***** válasza:
Mindkét gyerekem csak szopott fél éves koráig. A naggyal nagyon fáradt voltam, a megoldást az jelentette, mikor 3 hónapos korában bevettem magam mellé az ágyba éjszakára, így nem kellett folyton kikelnem az ágyból, csak odafordultam és fekve megszoptattam, aztán aludtunk tovább. A kicsivel kezdettől fogva így csináltam, és így tudtam eleget pihenni. Nagy alvásigényű ember vagyok, a 6 éves lányomnak már évek óta kisebb az alvásigénye, mint nekem.
2014. jún. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én sem tudtam megszokni. Szörnyen megvisel, ha két nap egymás után nem tudok aludni, ez meg kikészített. Volt egyszer olyan, hogy a férjemnek haza kellett jönni, mert remegtem a fáradtságtól, és attól féltem, elájulok.

Aztán a 3-4hónapos korában tápszeres lett a fiam, es utána jobb lett. Kevesebbszer is ébredt, meg időnként a férjem is megetette, hogy párszor tudjak aludni. 6-7 hónapos lehetett a fiam, amikor magától abbahagyta az éjszakai evést. Azóta cska különleges esetekben kell éjszaka etetni (fogzás miatt nem vacsorázott, vagy hasonlók). Így már egész jól alszunk.

2014. jún. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Este jól etesd me és éjjel nem szoptasd 3 óránként.
2014. jún. 21. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!