Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hason altatasi para. Foloslege...

Hason altatasi para. Folosleges felhajtas?

Figyelt kérdés
Idonkent olvasom az anyukaktol hogy felnek a hason altatastol, pedig par hetes babajuk gyakran felebred ejszaka. Ezzel en is igy voltam a babammal mig vegul mar teljesen kimerulve az ejszakazastol 6 hetesen hason altattam. Ezutan lenyegesen jobban aludt o is es mi is. Ugy erzem tulzasba viszik az orvosok az anyukak riogatasat ezzel a hason altatassal es tobb kart tesznek vele a csaladoknal mint hasznot. Mas is erzi igy vagy szerintetek jobb ha az anyukak folyton a legrosszabbtol felnek?
2014. júl. 22. 22:42
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Igazad van. Nekem 3 gyerekem van, de mind hason aludt. Eszembe sem jutott emiatt félni. Pedig még légzésfigyelőnk sem volt.
2014. júl. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Minden hülyeséggel riogatják az anyukákat. Az én kislányom most 4 hetes és én kezdettől fogva hason altatom. Nem is alszik másképp el. Engem ez nyugtat meg. Így ha véletlen bukik is álmában nem fullad meg tőle.
2014. júl. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekünk viszont sosem maradt meg hason. Utált úgy lenni, nem is tudott elaludni úgy, csak szenvedett. Néha úgy raktam napközben, hogy kicsit tornázzon, erősödjön, de csak sírt. Annyira utálta, hogy inkább 2 hónaposan megtanult hasról hátra fordulni :) Így is hamar kezdett mindent, erős volt. Viszont ahogy megtanult hátról hasra fordulni, onnantól szépen lassan átszokott a hason alvásra. Szerintem babafüggő, ki hogyan szeret aludni.


Amúgy én nagyon paráztam a bölcsőhaláltól, szinte betegesen. Nekem ez volt a mániám, ami talán mindenkinek van, hogy mitől félti éppen a gyerekét.

2014. júl. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mi ezt az egyetemen viccesen úgy tanultuk, hogy a baba ne aludjon hason a bölcsőhalál miatt, háton, mert ha bukik, megfulladhat, oldalt, mert gerincferdülése lehet, tehát a konklúzió, hogy aludjon lebegve ;) Tehát nyugodtan altasd úgy, ahogy az a babának kényelmes! Mi a PIC-en általában hason altatjuk őket (a sok bukás miatt elsősorban), viszont mindenki alatt van légzésfigyelő, hiszen sajnos nem az éretten, egészségesen születettek fekszenek nálunk.
2014. júl. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, mint előző. Hason nagyobb a bölcsőhalál esélye, viszont annál gyakoribb a fulladás bukástól, ami meg háton esélyesebb. A hason mellett szól, hogy jobb a hátizmoknak és a háton ellen, hogy a babák gyakran fel-felriadnak az átkarolási reflexre. Oldalt kitámasztva meg káros a csípőnek, gerincnek. De a legtöbb baba már újszülöttként is maga választ és nagyon is csak hason vagy csak háton (nehezítve csak cicin, ölben, mozgatva... stb.) hajlandó aludni :)
2014. júl. 23. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hason altatva nagyobb a bölcsőhalál kockázata

Háton altatva bukhat és megfulladhat,oldalt fektetve a gerincének nem tesz jót.Ezt 3 különböző doki mondta,én meg erre azt,hogy akkor hogy altassam? Fellógatva?

Aludjon úgy a baba ahogy neki kényelmes légzésfigyelő mellett,és semmi baj nem lesz.5-6 hónaposan ha már aktívan forog úgysem lehet bekorlátozni ebben sem.

2014. júl. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
az én fiam oldalán támasztva aludt mint a bunda. Hason nemnagyon szeretett egy darabig, hagyatteg a bukás miatt én nem akartam (mondjuk ő sem kampányolt mellette). Aludjon úgy ahogy mindenkinek jó.
2014. júl. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A védőnőnk azt mondta, hogy a hason altatás-bölcsőhalál nem ennyire fekete-fehér, sok dolog összejátszik (általában fiúk, cigizős anyuka, sokat van a baba babaülésbe préselve, stb., de a valódi okok így is csak találgatás szintűek).

Az én kisfiam már születés után pár nappal hason szeretett aludni, máshogy nem is tud, háton pl. üvölt.

Így az a jó, hogy ha bukik, nem fullad bele a baba.

Amúgy egy légzésfigyelő megnyugtató dolog, de úgyis a baba fogja "eldönteni", hogy szeret aludni.

2014. júl. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én is sokat altattam hason a gyerekeket amikor kicsik voltak. Vegyél légzésfigyelőt, és nyugodtan alhattok mindannyian.
2014. júl. 25. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!