Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Segítség! 8 hónapos jól alvó...

Segítség! 8 hónapos jól alvó babából egész éjszaka fent sírdogáló baba lett. Mi történhetett?

Figyelt kérdés

Segótsetek kérlek. Eddig nagyon jól aludt a majdnem 8 hónapos babàm, de most mintha kicserélték volna. Nagyjàból màsfél hete a kisfiam nem nagyon tud elaludni, és mikor el is alszik 10-20-30percenként újra sír. A probléma az hogy igazàból fel sem ébred, de mégis sír. Mit ronthattam el? Kézben kifejezetten nem szeret lenni, viszont rettenetesen gyorsan fejlödik. Màr magàtól felàll, és gyakorolja a sétàlàst is. Nap közben hulla fàradtan is úgy kell àgyba könyörögni, de utàna alszik este 11-ig. Utàna 20-30 percenként sír, és nem érdekes, hogy hol van. A szobànkban vagy a kezemben, vagy a kisàgyàban, és van olyan is h felébred. Akkor viszont màsfél órànàl hamarabb nem lehet elaltatni, sem ringatva sem simogatva, sehogy. Meséket nézünk, zenés filmeket, sokat jàtszunk. A tv lenne a baj? Vagy túl sok jàték van elöl? Màr olyan fàradtak vagyunk a völegényemmel, hogy egymàs idegeire is megyünk néha, és ahelyett hogy nyugtatnànk egymàst, csak màg jobban belerugunk a màsikba, és a fiamon is levezetödik a stressz. Tudom hogy minimàlisra kell csökkenteni a stresszt, de napi 2 óra alvàssal màr nem sok hidegvérem maradt. Könyörgök segítsetek. Minden nap sírok màr. Kivagyok idegileg, és màr nem tudom hogy segíthetnék a fiamon, mert neki nem jó, hogy idegroncs az anyja a nem alvàstól, és persze neki sem tudok úgy segíteni.

Köszönöm a vàlaszokat.



2014. aug. 27. 05:14
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni hogy a fogunk is jön. Az is lehet a baj tudom, de màr kettö foga kint van, és azok nem viselték meg ennyire. Vàltozott volna?
2014. aug. 27. 05:18
 2/7 anonim ***** válasza:
Milyen teát adsz neki? ill. ha adsz, felnőtt teát használsz-e?
2014. aug. 27. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

8 honapos gyerekkel tevet nezetni? Haaaat....


Egyebkent meg lehet hogy a foga, lehet hogy a 8 honaposan beindulo szeparacios szorongas okozza. Vagy barmi mas, mondjuk kajaltatas. Mit adsz neki enni/inni?


A tevet hagyjatok el (kabe orokre, lehet annak a gyereknek meset is olvasni), legyen szigoru napirend, es a nap kozbeni 2 alvast se hanyagoljatok el. A hullafaradsag sem jo, ha tulporog a gyerek az is karos.

2014. aug. 27. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hagyd sírni és ne szórakoztasd éjjel, mert ez csak rosszabb lesz. Ha felveszed, amikor még nincs ébren, akkor te ébreszted fel. Sem játszani, sem TV-t nézni nem szabad. TV-t még nappal sem. Lehet, hogy éppen a TV-ben látottak foglalkoztatják éjjel álmában, és azért ébred fel.
2014. aug. 27. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A teàkat nem szereti, de a babavízzel elvan. Sajnos típszeres babacsek de a rendes kajcsit is szereti nagyon. Este nem szoktam szorakoztatni söt, csend és sététség van, én sem szólalok meg. Este az altatàshoz énekelek, mesét mondok. Köszönöm a vàlaszaitokat. Sokat segítettetek. :-)
2014. aug. 27. 07:49
 6/7 A kérdező kommentje:
Míg egy kérdésem lenne. Halkan nyugis zene mehet attól nap közben, mert azt nagyon szereti. A nyugtató zenékre gondolok itt. Relax zene mehet attòl!
2014. aug. 27. 07:51
 7/7 anonim ***** válasza:
csak ha nem alszik.
2014. aug. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!