Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 3 hetes babám nem akar nappal...

3 hetes babám nem akar nappal aludni. Jól van lakva, mert bukott, a cicin elalszik, de ha kiságyba teszem egyből felkell és sír. Többször felveszem, megnyugtattom. Büfiztettem, pelenkát kicseréltem. Van vlakinek ötlete h mit kellene tennem?

Figyelt kérdés
2014. nov. 26. 10:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Éjjel alszik?

Mert ha igen, akkor örülni kell. :)

Nappal a lányom sem aludt. Volt már vagy fél éves, mire a napközbeni alvásokkal is jóban lett. Addig én a fejem tetejére is állhattam, akkor sem aludt nappal. Viszont este aludt mint a bunda, szerencsére!


Amúgy próbálkozhatsz altatással (ringatás, cicin altatás, majd kiságyba pakolás, ha már mélyen alszik, simogatás, besötétítés stb.), de nem minden baba hajlandó aludni.

Ja, és még ragaszkodik hozzád, ezért is tud rajtad elaludni, az olyan nyugtató. Esetleg jól bugyoláld be, azt szokták szeretni a picik.

2014. nov. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
10 hónapja csak rajtam alszik a babám nap közben születése óta. Nem minden baba hajlandó kiságyban aludni, főleg ilyen picike. Ha éjszaka rendben van, akkor nincs gond.
2014. nov. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Sajnos éjszaka is 2 óránként felkell, de van hogy másfél óra telik csak el:(((!!!
2014. nov. 26. 10:57
 4/8 anonim ***** válasza:
Én a beletörődést és a helyzet maximális kiélvezését javasolnám. :) Soha vissza nem térő... Erre használtam a hordozókendőt, békésen aludt, én meg csináltam a dolgom vagy csak hátradőltem és élveztem.
2014. nov. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Második vagyok, én is ilyenkor olvasok vagy netezek, most is itt alszik rajtam a tündérkém :-)
2014. nov. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nalunk is ez volt. Cicin vagy rajtam aludt vagy hordozokendoben kb. 10 hos koraig. Probalkoztam letenni de ha ebredt visszaaltattam. Most 15 hos javult a helyzet. En is csak kitartast kivanok. A hordozas nekem sokat segitett. Egyebkent itt a hideg a legjobb a lakasban oszebujni!!! Elvezd ki.
2014. nov. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha elaludt egyből beteszed a kiságyába? Mert a babák kb. 20-30 perc után jutnak el a mélyalvás állapotába, elképzelhető, hogy utána nem kelne fel. De még nagyon picike, úgyhogy nem teszel vele rosszat, ha magadon altatod/alszik, utána pár hónaposan már lehet próbálkozni a kisággyal is ismét. :)
2014. nov. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Lebannen válasza:
Komolyan 3 hetes babáról van szó?? Ilyen korban még 3 óránként enniük kell, de van amelyik 2 óránként igényli. Éjszaka is. És egy etetés eltarthat akár másfél órát is. Szóval szinte állandóan szopiznak. Ilyen korban még nagyon felületesen alszanak, simán elég nekik amit szopi közben szundiznak, meg napközben. Ne nagyon várj éjszakai hosszú alvást. A mi kislányunk 14 hónapos, szóval még friss az élmény. De ne aggódj, 3 hónaposan hirtelen váltanak. Kicsit többet fog aludni éjjel. Az első 3 hónap bizony nagyon kemény,de aztán hirtelen minden ok lesz. Aztán megint lesz egy-egy váltás 6, 9 meg 12 hósan. Az első év végére már könnyen fog menni. :) Sok sikert!
2014. dec. 21. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!