Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Nektek is alszik hason a babátok?

Nektek is alszik hason a babátok?

Figyelt kérdés
5 hetes a babám és napközben, néha este is kizárólag csak hason hajlandó elaludni, ha a hátára teszem 5-10 perc múlva sír és addig nincs is nyugi, amíg hason nem fekszik, akkor viszont perceken belül elalszik. Amikor ezt elmeséltem a dokinknak, tiszta ideg volt, hogy ilyet nem szabad, csakis éber állapotban lehet hason a baba, felügyelet mellet... Most így mit kezdjek vele? Nem bukós típus és légzésfigyelőnk is van, és nagyon ügyesen forgatja is az egyik oldalról másikra a fejét.

2014. dec. 20. 22:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem is mindig csak hason volt hajlando aludni a fiam az elso perctol kezdve. Amint hanyatt tettem egybol uvoltott. Amikor kijott a vedono szules utan csak annyit mondott mikor latta hogy hason alszik es nincs legzesfigyelonk hogy apuka menjen vele vissza a rendelobe es ad kolcson legzesfigyelot.
2014. dec. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A miénk már 7 hónapos, első perctől hason alszik. Már a születése napján tudta forgatni a fejét.

Egyszer láttam pár hetes korában, hogy arcra tette le a fejét. Álltam mellette és vártam, hogy mi történik. Néhány másodperc után felemelve és oldalra fordította.


Azóta se volt gond vele. Ha van légzésfigyelő és esetleges légzésleállás esetn tudjátok, ohgy mi a teendő, akkor nem lehet baj.

2014. dec. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A fiamat már a csecsemős nővérek is hason altatták, csak így alszik. Volt légzésfigyelőnk, és nem mondták, hogy ne altassuk hason, de ha mondták volna, akkor se tudtunk volna mit tenni, mert más pózban csak sírt. Hasfájós volt, azon is segített neki.
2014. dec. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Két nagyobb gyerekem csak hason tudott aludni. Légzésfigyelőnk sem volt. Mikor kijött a védőnő, azt mondta, nyugodtan aludjon hason. Sőt, a kórházban a szülésfelkészítőn az egyik gyerekorvos is azt magyarázta, hogy mennyivel jobb, ha hason alszik a gyerek. Szóval erről megoszlanak a vélemények.

Ha aggódsz, javaslom, olvass utána a neten a hason altatásnak (ne csak itt a fórumon), vagy kérdezd meg más orvos/védőnő véleményét is.

2014. dec. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
9 hónapos, 2 hetes koráig a mózesben aludt oldalt, aztán csak hason altattam a kiságyban már. Most már magától fordul hasra, ha alvás következik és reggelig max a fenekét tolja magasba. A legjobb a hason alvás, kijön a levegő és később a mozgásfejlődésben is rengeteget fog számítani, hogy szeret hason lenni. Altasd nyugodtan hason!
2014. dec. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok,

azt nem írtam le, hogy én pont a bukás és a pukik miatt kezdtem el hason altatni és úgy kijöttek a büfik is, nem volt utána hasfájás sem. Persze bukott sokat hason is, de a tetra pelus beszívta, amikor megláttam, kicseréltem tisztára. Volt olyan is, hogy (de sosem alvás közben!) beleorrolt és szörcsögött, de a babák ösztönei nagyon erősek, azonnal forgatta a fejét, amennyir atudta és jelzett, hogy baj van. Megtörölgettem és rendben volt. Naponta 5-6 pelust cseréltem a feje alatt a bukás miatt, de sosem alvás közben, hanem előtte a kicsikínlódásnál jöttek ki. Nekünk is légzésfigyelőnk volt, az engem megnyugtatott éjjelre (reggelig alszik 4. héttől, szóval nem figyelgetem óránként). Ja és nekünk csak annyit mondott a védőnő, hogy a tetrát hajtsam jobban szét és szorítsam be a matrac mellé, hogy ne gyűrje a feje alá össze, de később már ki is szedte maga alól...

2014. dec. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mióta hazahoztuk a lányunkat a kórházból azóta hason altatjuk. Csak a babakocsiban tud hanyatt aludni egyébként a kapálódzó kezecskéivel, lábacdkáival 2 perc alatt felébreszti magát, ha véletlenül hanyatt alszik be.

Nyugi nem lesz semmi gond, főleg hogy még légzésfigyelőtök is van.

2014. dec. 21. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem értem, én még úgy tanultam és mindig úgy tudtam, hogy biztonságosabb ha hason alszik, mert ha háton van és hányik akkor lenyeli és megfulladhat tőle. Akkor hogy is van ez?
2014. dec. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat mindenkinek, nagyon megnyugtattatok.

Régen úgy is volt, hogy a hason a jó, anyukám is mondta, most a kórházban nekünk azt mondták, hogy már az a bevett szokás több helyen, hogy oldalán fekve aludjon, mert akkor biztosan nem nyeli félre, ha bukik.

Szép ünnepeket és jó babázást mindenkinek! :)

2014. dec. 22. 13:04
 10/10 A kérdező kommentje:
Gondoltam írok: most 6 hónapos a bébi és azóta is csak hason alszik és minden rendben vele :)
2015. máj. 2. 12:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!