Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy lehet átszoktatni, hogy...

Hogy lehet átszoktatni, hogy hamarabb aludjon el?

Figyelt kérdés
Kislányunk 4,5 hónapos és minden este éjfélig kukorékol. Hogy lehet rászoktatni,h legkésőbb 10kor elaludjon?
2015. febr. 2. 12:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

a napirendjén kell változtatni. Felkelteni 7 körül.

Mert ha csak nem hasfájós, akkor nem elég fáradt.

Több levegő, kevesebb nappali alvás, rengeteg játék és hason fekvés. És mindig ugyanakkor fektessétek le, ugyanazzal a rituáléval, egy idő után hozzászokik a fix időpontokhoz.

2015. febr. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A fiam 7.5 hónapos, ugyanez a problémánk. Éjjel 1-fél 2 körül tudott csak elaludni. Úgy sikerült átállni a 23 óra körüli elalvásra, hogy korábban felkeltettem reggel, és minden tevékenységet/ evés-fürdés-napközbeni alvás/ előrébb hoztam annyival, amennyivel korábban felkelt.Leírtam magamnak egy napi tervet, és próbáltam ahhoz tartani magunkat. A legnehezebb az volt, hogy ébren tartsam, ne aludjon el délelőtt fél órai ébrenlét után.4-5 napig tartott, míg átállt.Nagyon nehéz volt tartani az időpontokat, de megérte. Most sajnos borul minden, megtanult felállni, álmában is gyakorol, jön a foga :-( Kitartás...
2015. febr. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is volt ilyen időszak kb. 3-6 hónapos koráig. Pár dolgot kipróbáltam de nem váltak be, utána pár nap alatt átszokott magától a 21:00 alváshoz. Lehet még nem tud elfáradni eléggé, szerintem ha elkezd forogni utána meg kutyázni akkor átáll az alvása.
2015. febr. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ma keltettem fél 9kor, de így is alig tért magához. 11-12 körül szokott aludni napközben max 1 órát, meg 4-5 óra körül szintén és utána éjfélkörül alszik el. Voltunk sétálni most 11kor, az a baj ha levegőn van akkor alszik ott, nem az h lefárasztaná. Hasára már átfordul és néha vissza is, sokat játszunk is vele, meg hagyom tornázni, de ígyse fárad el eléggé. De úgy látom akkor kitartónak kell lenni.
2015. febr. 2. 12:40
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok. Igen , az ébrentartás nehéz, én sem tudom kivinni babakocsiban, mert rögtön alszik. Viszont ha a kezemben fogom, és úgy megyünk ki az udvarra kutyát nézni/ kajla német juhász, ugrándozik, futkározik/ akkor felébred mert nevet a kutyán :-)Próbálj kitalálni dolgokat, amik érdeklik a babád és ébren tartják!
2015. febr. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
fél 9 eleve nagyon késő. ha levegőn alszik attól az elnyomja ne félj, de próbáld alvás evés után kivinni amikor pörög :)
2015. febr. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy panelban lakunk és nincs udvarunk, sajnos. Estefele ha el akar aludni se hagyom, nehogy ne aludjon el hamar, de fürdik, nevetgél és ki is megy az álom a szeméből :) Holnap majd korábban keltem, aztán hátha.
2015. febr. 2. 14:15
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha babakocsiban alszik be tudod állítani az alvását.Én mindig így csináltam.Én babám 7-8 körül kell és 9kor alszik.Kb akkor kell keltened hogy este aludjon.De 10körül du meg 2-3 körül aludni.És ha fürdés kimossa az álmot belőle hozd előrébb.Ha 8kor fürdött fürödjön 6kor.Lesz ideje ellazulni elfáradni és fürdés után már ne dögönyözd az feldobja.
2015. febr. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk azóta fekszik korán mióta csak egyszer alszik napközben. Délután játsz vele sokat, az segíthet valamelyest.
2015. febr. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!