Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Nappala gyerekem 10 körul...

Rizik kérdése:

Nappala gyerekem 10 körul alszik félórát,14óra felé 1órát, és 18felé felet,23óra felé teszem le, amivel nincs is bajom, mert késobb lessz a reggel, ha 8kor leteszem már 1-2óra felé reggel van! Mit tegyek hogy az esti alvása hosszabbodjon?

Figyelt kérdés
hello! olyan anyukák véleményét -tanácsát szeretném kikérni, akik tudják hogy :hogy lehet jó anyukának megmaradni éjjel is és nappal is,ha a gyerek éjszaka egyhuzamban nem tud max 1 órahosszától hosszabbat aludni! már 9 hónapja várom a változást és eddig kikerült, a gyerek születése óta nem tud egy óránál hosszabb időt átaludni,vagy igen nagyon ritka a másfél óra, de az is csak az első alvásnál van, és ahogy haladunk az éjszakával csak rosszabb a reggelre meg már csak 30 perceknél tartunk! eddig egyszer sikerült 23órátol reggel hétig aludni 3 felkeléssel,az maga volt a leányálom! hogyan segithetnék rajta is és magunkon is? vagy várjak még és egyszer eljön az én időm is!

2015. febr. 3. 11:21
 1/5 anonim ***** válasza:

simán lehet, hogy azért nem tud aludni mert annyira fáradt. ha jól értem 9 hónapos, ebben a korban olyan 14 óra körül van az alvásigényük.

mennyit eszik és iszik nappal, éjjel?

hogy altatod? mit teszel ha megébred nappal, éjszaka?


egyébként nem lesz reggel éjjel 1-2kor csak mert felkel. etesd meg sötétben és tedd vissza a kiságyába. ha nem tanítod meg elaludni, visszaaludni akkor nem fog menni. próbáld ki esetleg a suttogós módszereket

2015. febr. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nappal még2zer szopizik d.e 1szer, meg d.u. 1szer.kulnben a tobbi főlt vagy száraz ennivaló.nappali alvás után automatikusan szinte még ki sem nyitja a szemét már mászik vagy feláll és indul arra amerre a hangokat hallja(a yjátékokhoz) avgy ahol épp ottvagyok,visszaaltatás nem megy,avgy csak még enm jöttem rá hogy kell!:( este pedig szopizik utánna leteszem akiságyba ami mellettemvan oldala nélkul! simizema hátát vagy dudolaszok neki és elalszik de álltalaban fél vagy 1orára rá felkel.akkor ugyanugy probálom vissza altani néha sikerul, de ha abbahagyom a simizést már emelei a fejét,ha ráuntam meg elmult kb 2orahossza a előző szoptatás ota akkor megzsoptatom és alszik félorát,orát és indulujra minden simi,ráunás,szopi....!nappal kb200-300ml vizet megiszik,este meg elkezd orditani ha kinálom neki a cumisuveget!
2015. febr. 3. 13:34
 3/5 anonim ***** válasza:
Külön szobába át tudnád tenni?
2015. febr. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
át, de nem hinném hogy megcsinálnám, mert akkor egészen oda kellene ugrálnom és sosem pihennék!gondolom én
2015. febr. 4. 14:21
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem már rég át kellett volna tenned külön szobába.

Amíg a fiunk velünk aludt, nyugtalan volt az alvása, megriadt a férjem horkolására, ha kiment valamelyikünk wc-re, ha megnyikordult az ágy.


Mióta külön van, szobaajtó becsuk, és nyugisan alszik szépen magában.


Ha esetleg tévé is szól a szobátokban mellette, akkor még úgyse tud pihenni rendesen.


Tedd át szerintem, egy próbát megér.

2015. febr. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!