Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Fél éves babátok mennyit...

Fél éves babátok mennyit alsyik nappal? Hányszor? És éjjszaka jol alszik?

Figyelt kérdés
Az én fél éves kislányom nagyon rosszul alszik éjjel,kb 3x kel enni meg még 3x csak ugy..mert fent akar lenni.Nappal összvissz alszik 2 orát,de ezt 3 felé osztva.Kibukok lassan.

2015. márc. 18. 11:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
fél évesen 4-szer kelt, aztán megelégeltem, cumit adtam neki és időnként bementem hozzá, akkor elaludt magától és azóta átalussza az éjszakát és nappal is 2-3 órát alszik... előtte nappal max 1 órát aludt. Igy utólag az volt a gond h mindig ott voltam vele elalvásig valamilyen formában.
2015. márc. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az én lányom este fél kilenctől hajnal 5ig alszik, utána lehetetlen visszatenni aludni, min. 2-2,5 órát játszik akkor alszik 0,5-1 órát, fent van megint 2,5-3 órát, utána alszik 2 órát és általában du. még van egy 1-1,5 órás alvása. Most próbál átállni a napi 2x-i alvásra, de még nem jön össze neki. (Tápszeres baba, 2 hónapos kora óta átalussza az éjszakákat és a kezdeti hasfájóssága miatt elég hamar beállt a napirend nála.)
2015. márc. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nekem is fél éves a lányom.

Reggel 8 körül kel, aztán 1/2 11 körültől alszik kb 2 órát. Utána 2-4, majd 6-1/2 8 -8-ig.

Na, az éjszaka az csuda klassz...

Fél 10 körül megyünk aludni, mert álmos. Szépen el is alszik, aztán 20 perc után felébred. Kúszik-mászik, kutyázik... Aztán fél óra alatt sikerül visszaaltatni.

Éjjel nem is tudom, de rengetegszer ébred, olyanok miatt, hogy ráfeküdt a takaróra és az kényelmetlen, elhagyta a cumit...Ezek csak 2-3 mp-ek, míg rendezem a helyzetét és alszik is rögtön tovább (de én nem...), aztán 4 körül kel enni még egyszer.

Szóval nem lenne bajom, ha ez az egyszeri kelése lenne csak, de ezerszer kell igazgatni és ezt nehezen bírom, nagyon fáradt, álmos vagyok egész nap.

2015. márc. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Fél évesen a fiam nappal 2x2 órát aludt, az éjszakákat pedig már 8 hetes kora óta átalussza.
2015. márc. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
9körül fekszik, 6fele szopi reggel,aztán visszaalszik fél 9-10-ig. utána ha sétálunk fél órát alszik,utána felkel. 12-15 között 1-3 óra szundi,este 9 fekvés
2015. márc. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
2 héttel ezelőttig este 8-kor elaludt, 2-kor kelt enni, aztán rögtön visszaaludt, fél 8 körül kelt reggel. Délelőtt aludt 20-30 percet, ebéd után 1-2 órát. 2 hete megtanult végre hasról visszafordulni és kúszni, azóta nincs megállás. Örülök, ha 20 percre le tudom tenni aludni, a babakocsiban sincs már el, folyton ki akar jönni. Jön a foga is, hogy teljes legyen az életünk, jobb napokon 4-5 alkalommal kelünk hozzá, máskor 20 percenként. Én is kezdek kikészülni. Csodálom, hogy a gyerek még bírja.
2015. márc. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
az én kisfiam is felkel éjjel enni,van,hogy 3szor,most éjjel pl csak egyszer kelt fel 01:30-kor,csodálkoztam is,mert este 19:00-kor evett!Utána fél7kor kelt!Nappal is keveset alszik,legalábbis a lakásban..kb 2x 20 percet,de a levegőn van,hogy 3 órát is alszik!És most rájött az is,hogy állandóan ölben lenne,nagyon ritkán tudom letenni a játszószőnyegre,vagy az ágyra,mert elkezd hisztizni!Ez kb 1 hónapja jött rá!Amúgy 6.5 hónapos :)
2015. márc. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hát látom vagyunk igy eggy páran..Nemtudom mit kellene tenni hogy legalább az éjjszakát átaludja,az enyém sincs el nappal,örökké ott kell vele lenni és az még nem is elég,foglalkoztatni is kell.Épp ugy ahogy az eggyik válaszolo irta eddig elvolt a babakocsiban szépen,de amiota forog hátrol hasra a kocsibol is folyton ki akar jönni.
2015. márc. 19. 13:14
 9/12 A kérdező kommentje:
kedves elsö válaszolo.Erre a modszerre kiváncsi lennék bövebben...hátha nekem is beválik.Kérlek ird meg pontosan hogyan szoktattad ehhez hozzá.?
2015. márc. 19. 13:15
 10/12 anonim ***** válasza:

szundikendő? nekem úgy alszik el,hogy abba belefúrja a fejét,mint régen a lepénybe :-)

5ös

2015. márc. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!