Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Másfél éves kislányom nagyon...

Másfél éves kislányom nagyon nehezen alszik el, minden nap másfél óra "szenvedés" este és nappal is még elalszik. Van hogy este 23 h-re sikerül elaltatni. Ennek ellenére reggel 7-kor már fent van. Nappal 2 h alszik. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 20. 07:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Legyen egy mese vagy zene, amit lefekvéskor meghallgat. Mindig ugyanaz. Pár nap alatt asszociálni fog az alvásra, amikor meghallja. Annyira működik, hogy én is elkezdek ásítozni, ha meghallom a fiam altatóját. :)
2015. ápr. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az én másfél évesem kb 15 hós kora óta alszik el könnyen. Akkor kapott leesésgátlós nagy ágyat. Hihetetlen hogy egészen addig kézben aludt el, és mivel utálta a rácsos ágyát így köztünk aludt (persze sűrűn felébredt ránk ahogy forgolódunk)! Tehát a nagy változást az új ágy hozta. Azóta pancsi után szalad a szobájába, felmászik az ágyára (ilyenkor már mondja hogy "tente"), és kapja a kakaóját (1 decit iszik, amibe 1 kiskanál kakaópor van). Ha megitta odaadja az üveget és már horkol is reggelig.

Próbálj valamit változtatni a lefekvés körülményén. Vagy próbáld esetleg picit később fürdetni. A fiamat 7 körül már úgy kell ébren tartani hogy 8-ig bírja ki.

2015. ápr. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mikor teszed le este?Szerintem az lehet a baj hogy nem eléggé fáradt.Ki kell tolni az esti fektetést.Most már jön a jó idő,sokat lent kell lenni,sétálni,játszózni hogy fáradjon.
2015. ápr. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mesét szoktunk nézni elalvás előtt, ami nem nagyon köti le, megy/menne játszani. 21 h-kor van/lenne fekvés.
2015. ápr. 21. 20:57
 5/10 A kérdező kommentje:
Ma pl. 3-4 órát voltunk lent két részletben, fáradhatatlan.
2015. ápr. 21. 20:57
 6/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok,told ki az altatást.Nekem2 kicsi fiam van,2,5 éves és 14 hós.Fél10-10 körül altatom őket,hiába akarnám mondjuk 9-kor,nem álmosak még.Majd ha közösségbe fognak járni,másképp lesz.

Pici lányod du.mennyit alszik?Lehet az is baj hogy sokat,nem?

2015. ápr. 22. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

22 h körül már én aludnék,és nem akkor kezdeném az altatást. :-) Érted. Csak másfél éves. Sok ismerős gyereke már 8-kor alszik,vagy még korábban.

Nappal pontban két óra hosszat alszik,szerintem ez nem sok. :)

Tegnap is 23 h-kor aludt el nagy nehezen.

2015. ápr. 22. 07:02
 8/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok,én is szeretném ha 8-kor le tudnám tenni a fiúkat,de képtelenség.

Nem szabad mással hasonlítgatni őket,mert minden gyerek más,más igényekkel.

Nekem se alszanak sokat,kb.1-3-ig du.max.Fárasztom őket,de akármit is csinálnék nem tudnám őket altatni még 9-kor sem.Akkor csak az a vergődés lenne amit írtál.

2015. ápr. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

És mikor kelnek?

Azt mondták már,hogy lehet majd idővel változik.

Azért vannak jobb napok alvás terén. Remélem több lesz idővel.

2015. ápr. 23. 06:35
 10/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.Ált.8 körül kelnek reggel.de ébrednek este is sokat.

Változnak persze.Majd ha közösségbe kerülnek,Legalábbis nekem ez a tapasztalatom.

2015. ápr. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!