Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Kinek a gyereke alszik nagyon...

Kinek a gyereke alszik nagyon hosszan éjszaka?

Figyelt kérdés

Néhány hetes korában beállt arra, hogy átalussza az éjszakát, ez 11-12 órás időtartamot jelentett.

Erre jött még idáig nappal 3 órányi alvás, két részletben.


Az utóbbi napokban kezd gond lenni a nappali alvással. Egyértelműen álmos: ásítozik, dörzsöli a szemét, piros a szeme, bamba, le van lassulva. Mégis csak egyszer alszik, egy-másfél órát.

Viszont az esti elalvás előrébb csúszott. Eddig nyolckor feküdt, most már hétkor le kell tenni, mert alig lát ki a fejéből.

Reggel nyolcig, nem ritkán kilencig alszik. Sokszor egy evés és pelenkacsere után még ráhúz egy órát erre is, aztán napközben nincs több alvás.


Ahogy számolom, ez éjjel 13-14 óra egyhuzamban, plusz 1-1.5 óra nappal. A 15 órányi alvás így is kijön, csak számomra meglepő felosztásban.


Hagyjam rá, alkalmazkodjunk ehhez, vagy igazítsak valamit az alvásán?


2015. máj. 18. 20:42
 1/7 A kérdező kommentje:
Lemaradt, hogy egy évesről van szó.
2015. máj. 18. 20:43
 2/7 anonim ***** válasza:

azért jön ki most furán mert most állt át. de igen, kéne most már alakítani, mert ami most alakul ki az akár 6-7 éves koráig megmarad, szóval jobb ha rásegítesz és ha közösségbe kerül, nem kell majd új szokást kialakítani.

én annyit tettem, hogy bármi volt, délre hazaértünk, megebédelt és letettem aludni. ha nem aludt el akkor is pihennie kellett a kiságyában. kb 2 hét alatt szépen beállt, hogy ebéd után aludt 1,5 órát :) aztán mikor már kibírta este 8ig (mert kipihente magát délutánra), akkor az éjszakai alvás is normalizálódott és végül megnyúlt 2,5 órásra a délutáni alvása :)

2015. máj. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Picit irigylem a problémádat! :D


Szerintem tökéletes, ahogy alszik, első lányom hasonlóképp csinálta, bár ő este 8-tól aludt reggel 9-ig, és napközben aludt egyszer 1-1,5 órát. Én ebben nem láttam semmi furcsát.

Ha zavar, hogy már 7-kor alszik, akkor megpróbálhatsz ezen alakítani, kicsit kihúzni minden nap, hogy picit később tudd letenni.

De őszintén szólva, nem látok itt semmi gondot!

2015. máj. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem zavar, sőt nekem még kényelmes is.


Annyi lehet gond, hogy már 5-6 felé majd' felborul, olyan álmos. Előrébb nem hoznám az esti fektetést.

Illetve ősszel megy bölcsődébe, nem tudom, hogy akkor a reggeli kelést hogy fogja viselni (legkésőbb 7-kor kénytelenek leszünk kelteni).

2015. máj. 18. 21:04
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezen én is aggódtam. Lányom 20 hónaposan kezdte a bölcsit, de simán átállt. Az első hét nehézkes volt, de aztán beleszokott. Nyáron próbáltam őt korábban keltegetni reggel, hogy ne fájjon neki nagyon majd a bölcsis kezdés szeptemberben.

Plusz még az is lehet, hogy magától is alakul ez addig még!

2015. máj. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 piroska és a farkas ***** válasza:
Szerintem nincs ezzel gond. Az én 13 honaposom éjjel 11 orát alszik, nappal 2,5-et. igaz, ez "csak" 13, 5 ora, de sokan örülnének neki azt hiszem :) Az még azért eszembe jutott, h ha ennyire fáradékony, nem vérszegény esetleg?
2015. máj. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem fáradékony, ha ébren van, pörög ezerrel, győzzük felvenni a tempóját.


Azt pedig megértem, hogy ennyi idősen már fáradt 6 körül, amikor 10-11 között már ébren volt, Gondolom sok neki a 7 óra ébrenlét egyhuzamban.

korábban reggel aludt másfél órát (reggeli után), aztán kora délután ismét. Akkor nyolc körül kezdett enyhén lassulni.

2015. máj. 18. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!