Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mi hozta meg a megváltást...

Mi hozta meg a megváltást rosszul alvó babátoknál? 15 hónapos fiam éjjel 5-6szor biztos kel, ha nem többször.

Figyelt kérdés

Minden éjjel kész katasztrófa, rengetegszer kel.

Reggel kb 6-7 között kel, utána fél12-12-től alszik 3 órát. Este kb 8-fél9 körül fürdünk, tápszer és alvás. Biztos nem éhes, mert egy igazi kis haspók. Reggel iszik tápszert majd reggelizünk, aztán délelőtt még eszik gyümit, alszik délben és utána ebédel, majd megint gyümölcs, keksz, joghurt (nem mind egy nap), vacsorázik velünk rendesen, majd megiszik még 2,5 dl tápszert alváshoz.

Ráadásul mostanában csak akkor nyugszik meg éjjel ha odateszem közénk, ez lehet esetleg szeparációs szorongás jele?

És ennek tetejében az 5 évesem is szól 1-2szer éjjel.

Januártól visszamegyek dolgozni állandó 6-12ig, ilyen kevés alvással elég nehéz lesz.

Segítségem persze nincs csak 300 kmre vagy még messzebb.

Pedig volt olyan időszak, hogy 1-2szer kelt és rögtön vissza is aludt, már azzal is kibékülnék, pedig akkor is mindent ugyan így csináltunk mint most.

Most tanult meg járni, kb 2 hete, azóta lent vagyunk a játszón, órák hosszat megy, nem hiszem el hogy nem fárad el.



2015. szept. 9. 10:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Nálunk az oldotta meg, hogy kivettük a rácsos ágyból, és most vele alszok a gyerekszobában kinyitható kanapén. Nálunk az ment, hogy éjfél körültől hajnal 4-5ig üvöltött. Mióta együtt alszunk 11 órát alszik éjjelente ébredés nélkül. Én most megyek vissza dolgozni, lányom bölcsit kezdte, mondtam a gondozónéninknek, hogy ez van az alvással. Azt mondta, hogy ezek szerint a lányom igényli még a testi közelséget anyával, akkor nyugszik meg, ha még vele vagyok. Maradjon így, majd leszokik róla.
2015. szept. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az 5 éves lányom is velünk aludt amíg meg nem született a tesó, onnantól kezdve azt mondta ő vigyáz rá, egy szobában aludtak, mostmár mindkettőnek van saját szobája.

A kicsit meg az első perctől kezdve külön szobában, saját ágyban altattam, eddig nem is volt vele gond, máshol nem is tudott aludni, egeszen eddig. Most is csak éjjel van baj.

2015. szept. 9. 11:24
 3/5 anonim ***** válasza:
kisfiam sem volt valami nagy alvó ilyen idős korában, bár azért ő nem kelt ennyiszer, nálunk egyértelműen a bölcsi hozta a változást, 17 hónaposan kezdte és onnantól kezdve lényegesen javult az alvása, most már lassan két és fél éves, és inkább csak én kelek fel hozzá, hogy be van-e takarózva..., nem mondom, hogy azóta sohasem kel fel éjjel, de már elég régóta, elég jól alszunk, egyébként még annyit, hogy ő is velem alszik egy ágyban még...
2015. szept. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
szia! akár a saját soraimat olvastam volna. 15 hónapos a kisfiúnk, sosem volt nagy alvásigényű, 9 és fél hónapos koráig szoptattam,utána már hozzátáplálással mindent eszik, ő korán 10 hónaposan már járni kezdett, nagyon érdeklődő,aktív és most már dacos kiskrapek. viszont éjjelente jön a felébredés - fogacskákat nem látom,hogy jönnének, sok nincs alul négy-felül kettő. a menetrendünk mint a tiétek,általában 6 kor ébred, néha fél hét, utána reggeli,játék, tízórai gyümölcs,majd játszótér,séta, fél dél körül ebéd, utána alszik kettő-fél háromig,majd uzsonna, játék,levegőzés,séta játszótér stb. este vacsi amit mi eszünk, 6 fél hét fele, majd még pici játék, utána csendesedünk,fürdés, mese és 8 negyed kilenc fele alvás. ekkor el is alszik szépen,de mostanában felsír éjjelente,és felül,- külön szobában alszik kezdetektől, saját ágyában- nyújtogatja a karját,kiveszem, akkor megnyugszik visszateszem elalszik,de hajnalodva mindig fél óra óránként indul a műsor. Próbáltuk magunk közé venni,de akkor felélénkült és játszani akart. így az kilőve. volt,hogy tisztába tettem,ablakot nyitottam,becsukatam, inni kínáltam, cumit próbáltam, kiköpi, éhesnek nem éhes, megkínáltam tápszerrel is. Jómagam szintén szeparációs szorongásra tippelek,mert napközben is sír,ha csupán kikerülök a látóköréből,ma pl. vérvételre kellett mennem,oda is elvittem,anyukám maradt volna vele a váróban,de üvöltött,és nyújtogatta a karját,hogy felvegyem,és annyira csimpaszkodott belém,hogy csak na. nem történt semmi olyan az utóbbi időben,ami kizökkentette volna a napi rituálékból, így tippem sincs mi lehet a gond? mi novemberben kezdjük a bölcsődés beszoktatást, januártól megyek vissza dolgozni. valaki valami jótanáccsal segítene? bocsánat kedves kérdező,hogy érdemben segítséggel nem szolgálhatok,de miután hasonlatos a problémánk, és a jelek szerint életkori sajátosság nem egyedi,hátha valaki tud valami tapasztalatot és tanácsot adni itt mindkettőnknek. Köszönöm Eszter
2015. szept. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mi januárban kezdjük a bölcsit. Valakinek tapasztalata a bölcsis beszoktatással?
2015. szept. 9. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!