Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Eredetileg jól alvó babámat...

Eredetileg jól alvó babámat szinte képtelen vagyok elaltatni esténként, és ez napról napra rosszabb. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

3,5 hónapos babáról van szó. Egészen 2,5 hónapos koráig gyönyörűen elaludt este, fürdött, szopizott, majd ebbe vagy félig, vagy teljesen belealudt, betettem a kiságyába és aludt is. 2,5 hónapos kora után néha felébredt még egy pukira vagy kakára, de kis cicizés (kb 5 perc) után simán letettem aludni. Az éjszakát reggel 6-ig átaludta hang nélkül.


De olyan 3 hete egy pokol az esti altatás, egyszerűen akármit csinálunk vele, nem alszik el. Cicin elalszik, de ahogy letenném a kiságyba, fent van, feltámaszkodik (hason alszik), és nyöszörög. Ha erre nem reagálok, kiabálni, sikítani kezd. Általában van ilyenkor még egy utolsó kaki, valószínűleg ez az oka, de ezután nem alszik vissza egyszerűen. Cicin elbóbiskol, de ha letenném, kezdődik elölről a műsor. Nyöszörgés, majd kiabálás, sikítás, kiveszem, cici, bealszik, leteszem, ébred. És ez ismétlődik legalább 5x, jó két órák elmennek már ezzel, van, hogy több is.


Egyszerűen nem értem, mi a gond. Semmi nem változott, ugyanaz az esti rituálé. Én már mindent próbáltam. Hagytam tovább aludni délután, amikor az nem jött be, úgy intéztem, hogy előbb ébredjen és többet legyen ébren fürdés előtt, az se segített. Adtam neki enni fürdés előtt is, hátha az a baj, hogy bealszik a szopiba, pedig éhes még, nem ez volt a megoldás. Próbálkoztam halk zenével, cumival, fényben, sötétben, simogatni, suttogni neki, fenékpaskolás. Egyszerűen SEMMI nem jó. A felveszem-szopi-leteszem-szenved-felveszem-szopi-leteszem végeláthatatlan körét egyszercsak megunja, és akkor nyugton marad a kiságyban, így szokott vége lenni egyszercsak. Jobb napokon 1 óra, rosszabb napokon 2,5. Régebben 10 perc volt...


Próbálok nyugodt lenni, de lassan kezdek ott tartani, hogy már görcsben van a gyomrom, mikor közeledik a fektetés.

Van ötletetek, hogy mit csináljak?? Minden este egy kínlódás, a melleim vörösek, mire lefektetem. Próbáltam nem adni neki cicit, de akkor végképp teljesen bepöccen és üvölt. Nappal egy kedves, vidám, mosolygós kislány, az éjszakát továbbra is végigalussza, ha egyszer sikerül lefektetni. Nem hasfájós, este se az a baja, nem tekereg, nem görcsöl. Azt se hiszem, hogy nem álmos, mert úgy visszük fürödni, hogy már láthatóan fáradt, és mondom próbáltuk már rövidíteni is, meg kitolni is a fürdés előtti ébrenlétet.


Egy ötletem van még: lehet, hogy a kaki és a pelenkázás felkelti annyira, hogy teljesen felébred és utána nem álmos már? Gondoltam, hogy játszunk még egy kicsit ilyenkor, de félek ettől, mert ha megborítom a sorrendet, lehet, hogy végleg vége mindennek. Bár már így se alszik soha.

Van ötletetek, hogy mit csináljak még?


2015. okt. 19. 21:26
 1/9 anonim ***** válasza:

Szeparációs szorongás vagy mozgolódnak a fogcsírák.

Ha szepa, akkor az együttalvás jelenthet megoldást, ha fog, akkor türelem és valami fájdalomcsillapító gél.

2015. okt. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
És ha nem cicire tennéd, hanem simán ringatnád, vagy paskolnád a fenekét a kiságyban? Vagy adnál neki cumit? Lehet, hogy a hasa fáj a sok szoptatástól este.
2015. okt. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Biztos, hogy nem a hasa, tudom, hogy milyen, amikor az fáj. Nappal mintaszerűen 3 óránként eszik magától, ilyenkor már nem is szívja igazán, csak cumizik, altatná magát.

Fog annyiban esélyes, hogy mostanában sokat turkál a szájában és viszonylag sok a nyála, de néztem, látni még nem lehet semmi különöset a szájában. Meg akkor nem kelne éjjel is? Meg nem lenne nyűgös nappal? (első gyerek, szóval tényleg nem tudom).

Ringatást, paskolgatást persze próbáltam, nem használ egyáltalán, a paskolgatásnál csak dühös lesz egy idő után és kiabál, ringatással elvan, de ő így nem alszik el egyáltalán se éjjel, se nappal.

Cumi se jó neki ilyenkor, folyton kiköpi, aztán meg az a baja, hogy kiköpte, akkor aztán tényleg 5 másodpercenként lehet kínlódni vele, annyi ideig marad meg a cumi a szájában kb.

Szeparációs szorongás 3,5 hónaposan nem korai kicsit nagyon? Nappal ráadásul semmi gond, elvan az apjával, mamával, tesómmal, bárkivel.

Együttalvás nála szintén nem működik, ugyanis egyszerűen nem alszik, ha körülötte vagyunk, hanem ránk figyel, akkor is, ha már majd' elájul. Eredetileg egy szobában voltunk, de külön kiságyban aludt, 5 hetesen át kellett költöztetni a szobájába, mert nem aludt, minket figyelt este, és sokszor ébredt is. Külön meg egyből aludt mint a bunda egész éjjel. Reggel szoktam még betenni magunk közé egy kicsit, visszabóbiskol velünk, de 5 percenként felébred. Magunk miatt se szeretném az együttalvást, mert mindketten olyanok vagyunk, hogy moccanni se merünk, ha ott van, úgy meg nem lehet aludni, de mondom, ő nem is alszik így egyáltalán.

2015. okt. 19. 21:59
 4/9 A kérdező kommentje:

Egyébként így, hogy belegondolok, a fogzás gyanús tényleg... nem ébred ugyan éjszaka, de mostanában előfordul, hogy át kell mennem megsimogatni egy kicsit, mert hallom, hogy nyöszörög álmában, ilyenkor általában megnyugszik a simire. A nappali alvás is felületes, sokszor elkezd nyögni közben, de ennek nem tulajdonítottam jelentőséget, mert nappal sose volt egy alvóbajnok, de este és éjjel minden oké volt.

És tényleg nyálas és túr állandóan a szájában.

Elkezdődhet ez már 2,5 hónapos kor körül? És úgy is, hogy semmi különösen nem látok a szájában?

2015. okt. 19. 22:05
 5/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

A védőnő szerint újabban a szeparációs szorongásnak van egy új hulláma, ami kb. 4 hónapos kor körül kezdődik. Nem tudom, esélyes lehet az is.

Viszont szerintem fog.

Nem feltétlenül jön most konkrétan a foga, de az elég, ha csak mozgolódnak a fogcsírák (persze az sem kizárt, hogy tényleg kibújnak). Ha csak mozgolódás van, akkor nem látszik még semmi az ínyén, esetleg egy kicsit duzzadt lehet.

A lányom 2 hónapos kora óta fogzik. Bokáig nyálas és néha látszólag minden ok nélkül nyűgös, fogzselétől megnyugszik, szóval tuti, hogy fog van a dologban. Viszont 8 hónapos és foga egy szál se. Mondjuk szerintem ez örökletes, nekem 9 hósan, apukájának meg 10 hósan jött ki a legelső fogunk.

Szóval kitartás!

2015. okt. 19. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Annyit még hozzátennék, hogy a lányom unokatesója foggal a szájában született. Simán lehet, hogy hamarabb jön a foga.
2015. okt. 19. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi, lehet, hogy tényleg ez lesz a magyarázat. Ettől jobbak mondjuk nem lesznek az esték, de nekem sokkal könnyebb türelmesnek lenni úgy, hogy tudom, mi a probléma.

Majd jövő héten beugrunk a védőnőhöz, és megkérem, hogy nézzen bele a szájába, hátha ő észrevesz valamit, amit én nem.

Egyébként nekem is azt mondta anyukám, hogy 3 hónapos koromtól nyálas voltam, és ettem a kezem, egyértelműen piszkáltak a fogaim, de csak 8 hónaposan jött ki az első.

2015. okt. 20. 06:06
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is fogra gyanakodnék. A fiamnak 4 hónaposan kijött az alsó kettő foga. 1,5 évesen teljes fogsora volt.

Nálunk a dentinox krém és a viburcol kúp vált be, de nem tudom, hány hónapos kortól lehet adni. Kérdezd meg gyógyszertárban.

2015. okt. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Képzeljétek, reggel megnéztem alaposan, és a jobb felső egyesnél duzzadt az ínye. Beszerzek neki valamilyen gélt, köszi a segítséget, nem is értem, miért vagyok ilyen hülye, hogy erre nem gondoltam magamtól.
2015. okt. 20. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!