Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mit tennétek a helyemben a...

Mit tennétek a helyemben a napközbeni alvásokkal?

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni, hogy át akar-e állni a napi egy alvásra vagy sem, tanácstalan vagyok mit tegyek. Most 10 hónapos. Este elalszik fél8-8 körül általában és reggel 7-fél8 körül kel fel, de vannak ébredések éjszaka a foga miatt 2-3 és hajnalban eszik még úgy 4-5 körül. Ezután elalszik úgy 11-fél12 körül és alszik max 1,5 órát, tehát max 1 körül fent van. Utána délután az alvása úgy fél5-5 körül lenne, de ilyenkor már nem akar elaludni ill. nagyon nagyon nehezen, még a babakocsis sétálós levegőzés sem válik már be, ami eddig működött. Ha sikerül elaludnia akkor este kínszenvedés az altatás fél9-9 körül alszik el nagyon nehezen (egyébként könnyen elalszik magától), ha nem alszik akkor pedig már nyűgös, fáradt ilyenkor előbbre hozzuk a fürdetést már fél7-3/4 7-re. A kérdésem az lenne, hogy segítsek neki és picit beavatkozzak a délelőttök megnyújtásával hogy délután később ébredjen fel és kevésbé nyűgös legyen az esténk de ekkor már csak egyszer aludna napközben 1-1,5 órát vagy hagyjam neki a délutáni alvást viszont ekkor este a megszokotthoz képest később fog aludni. Születése óta fél8 felé alvás volt mindig, ehhez az egyhez ragaszkodunk, ragaszkodtunk a kezdetektől fogva. Ez már lehet az, hogy át akar állni az egy alvásra, de még az egy kevés a kettő meg már sok? Egyébként ha elalszik délután az már csak egy max fél órás alvás neki. Soha nem volt nagy alvó napközben, 5-6 hónaposan is max 2 órát aludt egész nap 3-4 részletben. Kérlek adjatok tanácsot mit tegyek, mit próbáljak meg.

#alvás #átállás #egyszeri altatás
2015. nov. 13. 17:53
 1/4 anonim ***** válasza:

mi a kérdés? :) esze ágában sincs elaludni délután, tehát már elhagyta...

jobb lenne ha átállnál egy olyan napirendre ami megmarad az iskoláig. tehát f12-12 fele ebéd, aztán alvás...

a délutáni alvás egyébként 1,5 éves kor körül nyúlik 3 óra körülire, szóval nem "már", hanem "még" az a 1,5 óra ;)

2015. nov. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz ez az átállás, emlékszem rá én is...de szrtem 10 hósan még kéne a napi 2 alvás...

Én reggel előbb ébreszteném, , így előbbre tolódna a fél12es alvása, és nem hagynám 1,5 órát, csak 1 órát, így valszeg du. is elfáradna, és kidőlne egy fél órára.

A fél8-8as esti alvást tartsd meg, mert ha megy a bölcsibe, vagy oviba, utána nagyon nehéz visszaszoktatni, és bizony reggel meg kelni kell szigorúan korán...


Ha mégse megy ez, akkor meg vhogy told ki a dél alvást fél1 körülre..de szrtem az nem lesz elég neki, és akkor meg este fog kidőlni 7körül, meg egy vergődés az egész délutánotok akkor...:-(


Sok sikert, és kitartást! :-)

2015. nov. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló korban kezdett átállni 1 alvásra. Próbálnám kihúzni vele a délelőttöt és ebéd után letenni aludni.
2015. nov. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem minden gyerekemnél máskor volt az átállás, az egyikkel én is megkínlódtam, emlékszem, mert alig bírtam ébren tartani délelőtt, illetve az ebédet nem bírta már megenni, mert annyira nyűgös volt.

Ha kell, rakhatod 11-re is az ebédet, de én csináltam olyat is, hogy csak 3-4 óra felé ette meg az ebédet, amikor felébredt. Igaz, ez a gyerekem már 25 hónapos volt ekkor.

A legkisebb alvásigényű gyerekem viszont már egy éves kora előtt valamivel átállt, úgyhogy lehet, hogy a tiéd is ezt szeretné most...


Én nem csináltam, ügyet ebből, amikor láttam, hogy már nem bírja, lefektettem.

2015. nov. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!