Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mit tehetnék? 1 hónapos...

Mit tehetnék? 1 hónapos kislányom minden este keservesen sír.

Figyelt kérdés

1 hónapos kislányom fürdés után nagyon nyűgös enni sem akar csak sír és sír de nagyon keservesen.

Az orvost kérdeztem állítólag nem a hasa fáj.

Mit tehetnék?


2016. szept. 8. 22:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy száraz a bőre, és fürdés után viszket neki? Ezen kívül még a hasfájásra gondolnék én is.

Kérj a dokitól babafürdető krémhez receptet, ha nem azt használtok, és próbáld meg fürdés után valamilyen semleges babatestápolóval vagy babaolajjal bekenni, közben gyengéden meg is tudod masszírozni. Az enyémek imádták ezt, főleg hason fekve, nagyon nyugtató hatású.

2016. szept. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
Azt is megteheted, hogy nem fürdeted mindennap, főleg, ha nem voltatok a szabadban. Puha, langyosvizes kendővel megtörölgeted az arcát, a hajlatokat, mondjuk, minden másnap vagy harmadnap fürdetés helyett, a popsiját is pelenkázáskor (bár gondolom, azt amúgy is szoktad törlőkendővel), és nincs kínlódás. Ha kicsit nagyobb lesz, elmúlik, akkor visszatérhettek a mindennapi fürdéshez.
2016. szept. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehet hogy egyszerűen túl fàradt. Mennyit van ébren fürdés előtt? Vagy fàzik?
2016. szept. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk akkor volt ilyen, mikor túl fáradt volt. Megfigyeltem hánykor kezdődik a nyüglődés és előbbre hoztam a fürdést este 6-ra. Abszolút megoldódott a probléma, beálltunk az ő ritmusára, 7-kor már alszik, reggel meg korán kel, de így nincs esti sírás.
2016. szept. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha jól emlékszem fürdetés előtt kellett lekenni napraforgóolajjal a gyereket, majd kicsúszott minden pillanatban a kezemből bébi korában fürdetés közben. Többször lefőttem. Szárogatás, öltözködés, és egy óra sírás. Hordoztam a vállamon, simogattam a hátát, ringattam. De az öttől hatig tartó sírás mindennapos lett a fürdés után. Gyermekorvos azt mondta mosolyogva, hogy ilyenkor él társas életet a kicsi.

Aztán sokkal később jöttem rá, hogy imádja a vizet és szeret fürdeni és lubickolni, és a fürdés abbahagyása miatt volt valószínűleg a parádé és a méltatlankodás.

De már nem tudom kipróbálni, hogyha visszatenném a fürdővízbe abbahagyná-e a sírást, mert most 7 éves :-)

2016. szept. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!