Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 8 hónapos kisfiamat hogyan...

8 hónapos kisfiamat hogyan szoktassam rá, hogy egyedül aludjon el az ágyban, ha beteszem?

Figyelt kérdés
2016. dec. 13. 17:45
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
1 napos korban kell rászoktatni.
2016. dec. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
:D en 7 honaposan szoktattam ra. Nem hagyom cicin elaludni, ha jollakott kicsit ringatgatom 1-2 percet, es utana beteszem.
2016. dec. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
8 hónaposom van, piciként elaludt magától, de aztán jött a fogzás-mozgásfejlődés, azóta nem megy neki, most meg extrém módom szepárációs szorong, képtelenség, hogy elaludjon magától. Szerintem pont ilyen korban nem érdemes erőltetni.
2016. dec. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha eddig nem szoktattad rá, akkor ne erőltesd.
2016. dec. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez szerintem a gyerek viselkedesetol es hozzaallasatol fugg, hogy mikor kell, es mikor nem. Ha nekem 8 honaposan egy nyugodt babam van, akinek nem zavar be a mozgasfejlodes sem a szeperacios szorongas, akkor ra lehet szoktatni. Azert, mert a te babad ebben az idoszakban nem vevo ra nem jelenti azt, hogy az enyem sem.
2016. dec. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Eddig cicin aludt el esténként, de már 1-2 hónapja egyre ritkàbban. Ringatom pár percig, és elalszik. De olyan még nem volt, hogy csak úgy betettem és elaludt. Ezt hogy kellene csinálni?
2016. dec. 14. 14:19
 7/10 anonim válasza:
100%

Szia, mindenki más, mint, ahogy minden gyermek is; így az első, amit szeretnék mondani, hogy azt és úgy csináld, ahogy Neked belefér! Ha Neked jó, a gyermek is könnyebben fogadja. Nálunk a kisfiúnknál volt ilyen jellegű feladat, a lányunk elalszik az ágyában; és nem voltak másképp szoktatva. :-) Fiam pl fél a sötétben. Tehát, kérdésedre a válaszom, meglátásaim, amik segítségedre lehetnek:

1. Ha az ágyába szeretnéd, hogy önállóan elaludjon, a nappali alvás(ok)nál kezdd. A gyerek egyes szakkönyvek szerint bármi új dolgot 21 nap alatt épít be, tehát készülj fel lelkileg, hogy nehéz menet lehet.

2. Felébred-e éjszaka, vissza alszik-e egyedül, észre vetted-e, hogy fél vmitől? Ha igen, ezt megoldani.

3. Ami nekünk bevált, több könyvben is benne van, nekem egy kedves csecsemős barátnőm javasolta: amikor pilled, de még nem alszik beteszed az ágyába és kimész. Ha sír 1 percet vársz, akármennyire is sír és utána nagyon rövid időre bemész, hogy lássa ott vagy. Tilos kivenni, bármennyire üvölt, mert utána nem tudod visszatenni. Igen, saját tapasztalat, utána 2 napig az ágya közelébe se ment. Rövid idő-néhány másodperc es ki jössz.

Ha még sír, akkor 3 perc múlva mész be, aztán 5 percenként, amíg el nem alszik. Nekünk ez 48 perc volt az elso alkalommal, ugyanaznap este már csak 10 perc. Másnap napközben 35 és este 5. És voltak olyan napok, láz, beregség v fogzás, amikor velem aludt. Nálunk egy nap nap nem volt gáz, de ha egymás után 2 v több éjszaka velem aludt pl hányásos betegség, elölről kezdhettük az egészet.

Nálunk bevált az 1,3,5,5 perces, viszont előtte 1 hétig készültem lelkileg, hogy akármennyire sír, ne vegyem ki.


Figyelj, a legfontosabb, hogy Nektek jó legyen és úgy csináld! Rengeteg érv és ellenérv van a pl velünk aludjon-e a gyerek és egyáltalán a gyereknevelésben. Hallgass mindig a saját megérzéseidre, és aszerint haladj! Szülőként nagy a nyomás, hogy mindent jól csináljuk szemünk fényével. Nem fogunk, mi is emberek vagyunk, ami az egyiknél bejön, a másiknál nem. Engedd meg magadnak, hogy hibázz, mert Te se tudsz mindent, ezzel könnyebb lehet a mindennapi feladatmegoldás.


Sok sikert kívánok, bocsi a hosszú válaszért! :-)

2016. dec. 16. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Nagyon köszönöm a hosszú vàlaszt, ki fogom próbálni mindenképp! Azt hiszem, mindenekelőtt az éjszakai evésről (cicizès) kell leszoktatnom. :))

2016. dec. 20. 08:14
 9/10 anonim válasza:
Utolsó vagyok :-) nagyon szívesen, fog menni kitartást, kitapasztaljátok! Boldog Karácsonyt :-)
2016. dec. 22. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Csak megírnám, h màr 2 hónapja este csak beteszem az ágyba, ha nagyon álmos, egyből elalszik, ha nem, mèg döngicsél kb. 15-20 percet, és már el is alszik. :)
2017. márc. 10. 08:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!