Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Azt hiszem a kisfiam rákapott...

Lubbany kérdése:

Azt hiszem a kisfiam rákapott az éjszakai evésre.9 hónapos. Mit tanácsolnátok?

Figyelt kérdés
3-7,5 hónapos koráig nagyjából végigaludta az éjszakákat 5 előtt nem is kelt nagyon. Mióta felállt, azóta viszont 1 és 3 között mindig enni kér. fél9kor fektetjük akkor eszik utoljára 230 tejpépet. Ezzel aludt régen... de most nem, igazából bármit adunk vacsira felkel, és én úgy vettem észre inkább megszokás miatt. Ugyanakkor ha felkel akkor nyilván már éhséget is érez, mivel 5 órája vacsizott. Nagyon nem szeretném ha rákattanna, mert rémisztgetnek, hogy 2éves koráig ez lesz ha rákap.... inni nem kér, és sétálgatni sem tudunk vele, mert nem nyugszik meg...sír éhes sírással, ha evett egyből visszaalszik.

2017. jan. 12. 16:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Természetes hogy ahogy idősödik a baba, úgy változik az igénye a táplálás iránt is. Ha ez nem befolyásolja a székletét, és ahogy írtad megnyugszik tőle akkor nincs semmi probléma, fölösleges a szülőknek egymásra ijesztgetni. (Védőnő vagyok)
2017. jan. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Adj neki enni. Anyatej, tapszer.
2017. jan. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
15%

"ha felkel akkor nyilván már éhséget is érez, "

Nagy showmanek ezek a 9 hónaposak.

Hidd el, semmi baja nem lesz, ha megsimogatod a hátát, visszaaltatod, lámpa nélkül, dúdolva - és majd 6 kor eszik. 2-3nap után belenyugszik. Teljesen fölösleges egy rossz szokást kialakítani. Igaziból jót tesz a ~9 órás szünet az emésztőrendszerének és azt is megtanulja, nem a nyúl viszi a puskát.

2017. jan. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Akkor csak bízzak abban, hogy majd ő érzi mikor kell elhagynia újra? Az én védőnőm szerint sem baj, csak azt mondja, hogy rákap és akkor lesz vagy 3 éves mire leszokik róla...
2017. jan. 12. 16:30
 5/14 anonim ***** válasza:
Ez a szülőtől is függ, hogy ő meddig akarja. Volt olyan gondozottam aki akkor is nyomta a cicit a gyerekhez, amikor az már 4 éves volt, hiába volt szemmel látható hogy már nem szeretné. Ha fokozatosan "elhagyod" a szoptatást, tehát nem egyik napról a másikra megvonod tőle, akkor szépen megtörténik a leválás.
2017. jan. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Próbáltuk mi simogatni, visszanyugtatni, az elején működött is, és ha felsír mondjuk 12kor akkor ezt alkalmazzuk most is, és vissza is alszik tápszer nélkül, de 2-3 között már nem működik ez a módszer. Azért gondolom, hogy akkor már éhes lehet.
2017. jan. 12. 16:33
 7/14 A kérdező kommentje:
Sajnos én csak 6 hónapig szoptattam, utána rohamosan elkezdett apadni a tejem. Az elválasztással nem volt gond szerintem, emiatt nem tünt zavartabbnak a lelkem. Tápszer kap éjjel, nem anyatejet
2017. jan. 12. 16:37
 8/14 anonim ***** válasza:
A tápszert is át lehet szoktatni másra, ha eljön az ideje. Pürék, kis alma, barack hasonló, lehet folyékonyabbra is ha úgy szereti. Lassacskán elhagyod a tápszert, és néha helyettesíted mással.
2017. jan. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

szia.

Ugyan így vagyunk mi is. Igaz az én kisfiam 8 hónapos. Nagyon nehezen tudom vissza altatni. Kap egy pici tápszert, de ő még utána is pörög és alig bírom alvásra bírni.

2017. jan. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Ő már mindent eszik, főzelék, husi... összes gyümi, de éjjel azért maradjunk a tápszernél :)
2017. jan. 12. 16:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!