Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért ilyen rosszalvók a...

Miért ilyen rosszalvók a babák (már amelyik)? Miért nem tudnak maguktól elaludni, visszaaludni?

Figyelt kérdés
Miért van az,hogy fáradtak,álmosak mégsem segít már semmi...?
2017. jan. 15. 07:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Én felnőttként is rossz alvó vagyok. Nehezen alszom el, nehezen alszom vissza. Ők meg nagyon picik még, az idegrendszerük is elég éretlen, nem tudnak maguktól kikapcsolni, ellazulni így segítségre szorulnak. Ha meg túl is vannak fáradva, még rosszabb.
2017. jan. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az én fiam 1 éves lesz és még mindig kel éjszaka 3x.

Nappal max alszik 1 órát.

Nagyon rossz alvó. A családban a férjem ilyen rossz alvó.

A fiam minden neszre felriad.

Gondolj bele ha véletlen hapcizok egyet már mocorog.

Remélem 1x kinövi mert már nagyon fárasztó.

A masik fiam elejetől kezdve úgy aludt mint a bunda. Most is. Mellette ágyút is lehetne robbantani arra se kelne fel.

Érdekes hogy amúgy nem minden baba olyan éber alvó.

Egyébként az idegrendszerüknek kell megérnie erre.

2017. jan. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Röviden:

Az idegrendszerük még fejletlen, fokozatosan ismerkedik a világgal, ahova született, és fokozatosan a saját ütemében fejlődik. Illetve van, hogy fáradt, de túlpörög, és ezért nehezebb elaludnia.

A felnőttek nagy része alkalmazkodásra képtelen vagy sok idő kell hozzá. Akkor miért várják el egy babától, hogy egyből mindenre képes legyen és mindent tudjon?

2017. jan. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Jogos :-)
2017. jan. 15. 15:53
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, anyukámnak 4 gyereke van. Mindig, mindegyikőnknek megmondja, hogy nem tudja, mit csinálunk a gyerekeinkkel, de az övéi (mi) soha nem sírtunk éjszaka. Éhesek voltunk, megetetett minket és letett, nem ringatott, vaksötétben. Na ő erre esküdik. Amúgy mind a két férje alátámasztja, hogy nem volt sírás. Nem tudom, hogy ez csak véletlen vagy tényleg azon múlik, hogy már az első otthon töltött éjszakákon hogyan szokja meg a gyerek. Az egyik sógornőm például 2 hétig éjszaka nem igazán tudott aludni a kezében tartogatta éjszaka a babát, az úgy aludt. Aztán persze tényleg nem tudott a gyerek máshogyan meglenni éjszaka csak kézben. Szóval én a következőnél mindent úgy csinálok majd, ahogy anyukám velünk, ideje pontosan kifaggatnom :)
2017. jan. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Regen a Spock-fele idokben a sirnihagyas volt a meno, gyorsan megtanultak a babak, hogy inkabb ne jelezzenek. A kulon szobaban, es a hason altatas, valamint a tapszer is a hosszabb, egybefuggobb alvast vonhatja maga utan (nem minden esetben). A jelenlegi kutatasok szerint az elso nehany hetben a gyermek agyi fejlodesenek rengetegetsegit, ha az anya a gyermeket magan altatja. Szoval aki igy tesz, annak is megvannak az elonyei, egyik modszer sem fekete feher. Emellett van, hogy az ember lanyanak nincs nagyon valasztasi lehetosege, ha nem akarja sirni hagyni a babat.
2017. jan. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!