Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan altatnatok a helyemben...

Hogyan altatnatok a helyemben a 11 honapost?

Figyelt kérdés

Adott egy mar pocakban is maratont futo gyerek. Miota megszuletett, szinte csak testkozelben tud aludni, akkor is max. 3 egybefuggo orat unnepnapokon. Atlag 4-6x kel ejjel. Nemaz a fajta gyerek, akit konnyu barmire is ravenni, amit nem akar. Hetekig tiltakozott az orara etetes ellen, mire olvastam az igeny szerinti szoptatasrol, es atalltunk arra. Szoptatom azota is, az esti altatas igy tortenik, hogy belealszik a szopiba (sokaig ez sem igy volt, ez mar nagy elorelepes).


A nappali altatas az, amihez otleteket varnek, ez csak kendoben megy meg mindig. 10 kilot mar azert nehez cipelni. A babakocsiban nem marad meg, rendszeresen probaljuk.


Volt valaki hasonlo helyzetben? Mikor, es hogyan oldodott meg? Cipeltemen eddig, ha kellett, de 10 kilot mar nehezen birok.


2017. jan. 20. 09:11
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Latom, a 10 kilot ketszer irtam :D
2017. jan. 20. 09:12
 2/23 anonim ***** válasza:
Ha leteszed az ágyában napközben, alvásidőben, mi történik?
2017. jan. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Kb. egy orat vonszolja magat faradtan, belefurja a fejet a matracba, es tolja magat elore, vagy keres barmit, amivel jatszhat, kozben megall asitani, vagy dorzsolni a szemet, aztan egy ido utan (fel-1,5ora) elkezd sirni. Ezzel szemben ha felveszem, 5-10 perc, es alszik, csak nem tudom letenni, mert szinte azonnal ebred. Egyszer leraktam, es aludt fel orat kb. 4 honapos koraban. Azota sem volt ilyen, pedig ezzel is rendszeresen probalkozunk (aztan eztjol megszivom, mert visszaaltatni ezutan mar altalaban nem lehet, es utana meg emiatt cipelhetem, mert almos, nyugos).
2017. jan. 20. 09:33
 4/23 anonim ***** válasza:

Hát pedig sajnos ezzel kellene próbálkozni :) Letenni, akár mesélni, akár énekelni, vagy csak beszerezni egy kedvenc plüsst neki akivel alszik, betakarni őket, mintha a plüss is fáradt lenne... Kicsi még, de szerintem ha nem kezded el kialakítani a "normális" elalvást, akkor baromi nehéz dolgod lesz később is.

Sötétíts be, kapcsolj neki zenét akár, de hagyd hogy megtanulja, hogy kell elaludni, mert ahhoz meg már elég idős.

2017. jan. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Joszi az otleteket, ezeken mind tulvagyunk. Nem kell neki a pluss, a mesetol csak meg jobban felporog, sotetben sir, a zene ugy lattam, nem oszt, nem szoroz. Egyszer hagytam hosszabb sirni, azt soha tobbet.
2017. jan. 20. 09:57
 6/23 anonim ***** válasza:
cumira szoktattam cicizés helyett, nálunk az le redukálta az 5-6 ébredést 1-2re
2017. jan. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Koszi a valszt neked is! Es nem apadt el utana gyorsan a tejed? Nem lett sebes a mellbimbod? Nekunk emellett fogorvos nem ajanltta a cumit. Probaltuk mondjuk korabban, nem fogadta el, de utolag mar orulok ennek. Az ejszakai ebredeseket mar elfogadtam, inkabb szeretnek sokaig szoptatni. Ha a cicin altatast elhagyjuk, es ujra ringatni kell este is, az elegge ongol lenne :)
2017. jan. 20. 10:11
 8/23 anonim ***** válasza:

Ugyan ilyen az én 20 hónapos kisfiam is. Szerintem ez teljesen normalis a szoptatós babàknàl.

Nekem is csak cicin alszik el.

De kb olyan 17 hónapos koràtòl vagy talán mèg hamarabb is megmaradt a babakocsiban vagy az autóban és ott eltud aludni magától. Mindig adtam neki valami finom egészséges snacket és úgy elaludt. Most már van, hogy bele teszem és alszik is. De este csak cicin alszik. Én azt mondom próbáld meg a cumit, nekem nem fogadta el sajnos.

Vagy valami finomságot adsz neki a babakocsiban és ha álmos elfog aludni.

2017. jan. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
dehogy apadt el:) sajat magat elvalasztotta egy evesen pedig lett volna boven tejem. 7 honaposan szoktattam ra cumira es gond nelkul szopizott utana még 5 honapig. sebrol nem tudok nyilatkozni mer 14. honaposan jott az elso foga:))) mellesleg 11 hobaposan mar az sem nagy baj ha lassan elapad a tejes....ugysem egeszseges 2-3 eves korig szoptatni es konmyebb az elvalasztas ha tej mar nincs benne.
2017. jan. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Az, hogy mi egeszseges, mas kerdes, ezt mindenki maga tudja (amugy a 2 even tuli szopi nagyon nagy mertekben csokkenti a mellrak eselyet, nem beszelve az egyeb elonyokrol). A cumi miatt elromolhat a technikaja, orulok, hogy korabban nem fogadta el, mikor probaltuk.

Akkor azt hiszem, nem marad mas, mint a beletorodes:)

2017. jan. 20. 13:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!