Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan kell átszoktatni...

Hogyan kell átszoktatni ciciről egyébre a babát elalváshoz?

Figyelt kérdés

6 hónapos, cumit sosem fogadott el, ha a szájába tettem bármikor, kettő szippantás után 30 centire köpte és olyan pofát vágott, mintha citromot tettem volna a szájába. :D

Mióta megszületett, cicin alszik el, eleinte ölben szoptattam, aztán mivel már 70 centi és félig lelóg az ölemből, így rászoktunk a földre terített pokrócon elalvásra szopizás közben.

Ez nekem nem is gond, szívesen altatom így, viszont éjjel, ha felébred, csak cicivel alszik vissza.

Gyanítom, hogy mivel azt szokta meg, h cicin alszik el, így ha éjjel bármi miatt megébred, kell neki a cici visszaalváshoz.

Hogy szoktathatnám rá arra, hogy mondjuk a kiságyába letéve aludjon el egy plüss figurával vagy bármivel?

Tudom, hogy ez nem egy napos "meló", de ha hónapokig tart sem baj, csak egyáltalán hogy induljak el? Először mindig tegyem ugyanazt a szundikendőt a kezébe, mikor fekszünk és aludni készül és szopizik, aztán később már csak feküdjünk szopi nélkül, utána pedig mehet az ágyba az állatkával? Ki hogy csinálta? Sírni hagyni nem akarom, nem bírom hallgatni 1 percnél tovább, mert megszakad a szívem és idegesít is. :) Inkább hosszú procedúra legyen, mint hangos. :D



2017. jan. 23. 10:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Pedig sírás nélkül nem fog menni. Tedd be az ágyába, és hagyd egyedül. Éjjel legfeljebb egy kis teát kapjon, de az ágyából ne vedd ki és ne is legyen világos a szobában.
2017. jan. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ha sír éjjel és kiveszem a kiságyból, 1 perc alatt visszaalszik. Lámpát sosem kapcsolok éjjel, még éjjeli fényt sem. Sötétben veszem ki, szoptatás egy percig és mehet vissza az ágyba.

Ha bent hagyom és csak cirógatom, próbálom hagyni, h visszaaludjon, akkor teljesen felébred és egyre jobban sír. :(

2017. jan. 23. 10:39
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálunk az egyik gyerek magától átállt az ujjára 3 hósan. A másikkal egyszer - gyógyszerszedés miatt - 3-4 nap szünetet tartottunk ekkora korában, de nem szokott le, azt mind végigbőgte... Két évesen már elég volt megbeszélni, hogy "elfogyott" - viszont most mindjárt 3 és még mindig átjön mellém éjszaka, ha felébred.
2017. jan. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Ez egy zsákutca! Mi is az elején azt hittük, h csak cicin alszik vissza, mi lesz így, hogy fogjuk leszoktatni! A helyzet a következő, a cici miatt kel fel éjszaka! És ez komoly, azért ébred fel mert szeretne odabújni, szopizni, és mert megszokta!

3 gyermekem van, és nem vagyok a sírni hagyás hive, még napközben sem, pláne éjszaka!

Mi úgy szoktattuk le, h apa kelt fel hozzá, ringatta, simogatta stb. adott neki vizet (szigoruan csak vizet)! Anyán érzni a tejszagot, és a szopival azonosítja! Ne hagyja apa sírni, legyen ott vele! de anya ne menjen!

nekünk ez vált be, azota nem kel fel éjszaka!

2017. jan. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
És 6 hósan ez már időben van, vagy még korai?
2017. jan. 23. 12:46
 6/8 anonim ***** válasza:

A korait milyen szempontból érted? Táplálkozás (nem lesz-e éhes éjszaka) vagy érzelmi kötödés?

Ha táplálkozás: gondolom csak anyatejes a baba, és most kezded a hozzátáplálást! Nem tudom, h a különbő tejpépeket kostoltáktok-e a már! Azok eléggé eltelitik a pici gyomrot, és lassabban lesz éhés! Tehát ha vacsiztok tejpépet ki kell bírnia a reggel első etetésig! Azt írtad, h csak egy perce kérdedzkedik a cicire, így nem az éhséhét csillapitja, csupán jó neki anyához odabújni! De ez sem neki, sem neked nem jó mert a babának is szüksége a felébredésektől menets nyugodt hosszabb, pihenetetőbb alvásra! Szomjas lehet éjszaka, azért kell megkinálni vízzel! Azt mondtad, nem cumizik, ilyen esetben el lehet kezdeni egyből a pohárból való itatás is!

Az érzelmi kötödés rész szempomtjából, mert attól függ, h apa mennyire áll hozzá közel! Ezt csak Te tudhatod! Éjjelente ő is felkel hozzá? megnyugszik nála is? biztonságba érzni magát? Mert ha apával nem ennyire szoros a kötelék, úgy igen, ez még túl korai és drasztikus! Náluk ez azért működött, mert születésük óta éjszaka mindig felváltva keltünk fel hozzá, először apa probálta megnyugtatni, nem tettük egyből cicire, és volt, h apa kicsit simogatta és visszaaludt, nem kell még az újszülötteket sem automatikusan minden egyes feébredéskor egyből ciciztetni! Tehát nálunk olyan a gyereknek apa mint anya, csak cici nélkül! Persze fogzás, meg betegségekkor van, h csak én tudtam/tudom őket megnyutatni, de ez ritka eset!

2017. jan. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
még annyi, h nekünk a hát simi is bevált! Betettem a kiságyba, és body alá nyúlva simiztem a hátát! tehát közvetlenül, nem ruhán keresztül!
2017. jan. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi, kipróbáljuk. Apa eddig sosem altatta vagy kelt fel hozzá, mert nem ébred fel, ha sír a pici, csak én. Ha meg már fent vagyok, nem keltettem még őt is fel. De kipróbáljuk. Háton alszik, hason sosem szeretett, de így majd hassimi lesz. :)
2017. jan. 23. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!