Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ráhagyjam vagy mit tennétek a...

Ráhagyjam vagy mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

A 2,5 évesem egyre gyakrabban nem alszik nap közben. Én elfogadnám ezt a dolgot, de estére elég fáradt és kajla ha nem alszik, most ne menjünk bele az altatási módokba, időpontokba, túl vagyunk már mindenen, 5 hónapja van ez az állapot tehát volt időm kísérletezni.

Szóval amikor bemegyünk az ágyba, maga szól ha nem akar aludni (ugyanakkor maga szól ha álmos és szeretne) ilyenkor kicsit erőszakoskodom hogy márpedig nem megyünk ki amíg nem alszol meg csendespihenő van meg akkor ne aludj csak feküdj és pihenjünk és társai, de ilyenkor ki akar jönni az ágyból...azt tudom tenni, hogy erőszakkal ott tartom (lefogom, visszateszem stb) de akkor meg rúgkapál és őrjítő hisztibe kezd....kérdésem, hagyjam rá, ne erőltessem akkor az alvást majd csak kinövi ezt, vagy ilyenkor addig kellene tartanom magam, míg akár egy jó kis hányós hiszti árán is, de ott nem tudom tartani az ágyban, netán álomba sírja magát, és akkor talán 4-5 ilyen alkalom után felfogja hgoy aludnia kell?

őszintén nem tudom melyik lenne a helyes...természetesen nagyon fárasztó hogy nem alszik délben (van egy kisbaba is mellette) és mégrosszabb hogy emiatt az egész délután oda, hiszen hisztisen nem lehet sétálni játszani stb, de mivel ez "csak" heti 2-3 alkalom, nem tudom hogy melyik lenne jobb..


2017. jan. 23. 14:20
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
73%
3. változat, próbáld úgy ágyba csalni, hogy ne legyen hiszt belőle. óvodában 2 órát feküdni kell majd akkor is ha hányásig sírja magát, szóval inkább arra kéne rávenni, hogy ha nem is eszi, de legalább feküdjön nyugodtan egy órácskát :) pl. mesélj neki ha szereti vagy diavetítőzzetek lefekvés előtt is, kapjon egy új alvókát...
2017. jan. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Ebreszd fel reggel korabban!
2017. jan. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
78%

Én "erőltetném" az alvást.

Szüksége van rá még ebben a korban. Te is írod, hogy ha nem alszik, akkor délután hisztis. De a fejlődése miatt is aludnia kéne.

2017. jan. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
45%
Szerinted az normális dolog, hogy erőszakkal lefogod és alvásra próbálod kényszeríteni?! Nem akarod egyenesen nyugtatózni szerencsétlent? Én sem aludtam délután ennyi idősen, de természetesen soha nem csinálták velem ezt a szüleim. Az oviban rossz lesz neki, mert ha nem kelhet fel, akkor nagyon unalmas lesz neki 2 órát feküdni, de nem ő tehet róla, hogy ilyen az alvási ritmusa.
2017. jan. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
72%
Ja és az oviban, nyugodtan fog feküdni, ott más diktálja a szabályokat és a gyerekek ezt nagyon jól tudják, de ha úgyis otthon vagy a másik gyerekkel, akkor haza is hozhatod ebéd után.
2017. jan. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
44%
Na titeket se engednélek gyerek közelébe, az tuti. Hányós hisztit vág le a gyerek, ti meg lefognátok az ágyban, azért, hogy aludjon?! Kár, hogy a gyámügy nem látja az ilyen beteg, aberrált szülőket.
2017. jan. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

4: nem alvasra kenyszeriteni hanem agyban maradasra...olvass mielott irsz.

sajnos azert nem jo a mese diavetito es tarsai mert a picihez rohangalni kell (o epp abban a korban van h rovideket alszik) igy en sem tudok vele 2 orat ott maradni..de neha mikor epp nem nyugos a pici el van olben stb akkor meselek neki, de egy ido utan akkor is megindul kifele, nyilvan nem varhato el egy ekkora gyerektop hogy alvas nelkul ket orat egy helyben legyen.

2017. jan. 23. 14:39
 8/28 A kérdező kommentje:
2: ő ebreszt minket 5.30kor :)
2017. jan. 23. 14:40
 9/28 anonim ***** válasza:
45%

6: senki nem írta, hogy lefogná.

Ilyen picinek kell aludni. Napi 12 óra alvásigénye van. Ha ennél kevesebbet alszik, akkor nem fog megfelelően fejlődni.

Mivel ennyit általában szinte egy gyerek sem alszik éjszaka, ezért napközben is kell alvás.

Olvass utána.

2017. jan. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
26%
Azt remelem, hogy csak koltoi tulzasnak szanta a kerdezo...
2017. jan. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!