Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mennyire igaz, hogy szüksége...

Mennyire igaz, hogy szüksége van egy 2 évesnek napközbeni alvásra?

Figyelt kérdés
Lányom most lett 2 éves. Kb. 1 hónapja nem alszik nap közben, de már másfél éves korától gondok voltak a napközbeni alvásával. Sok kínlódás volt, kimaradtak napok, aztán néha sikerült, de most már 1 hónapja abbahagytuk a harcot, hagyjuk, hogy ne aludjon. Engem mondjuk eléggé kimerít az egész napos pörgés, de úgy érzem már nem tudtam mit csinálni, elfogadtam, hogy ez van, ilyen a lányom. Viszont sok embertől hallom, hogy ez nem jó, szüksége van rá. De ha nem lehet rávenni, akkor mit csináljak? Tényleg rossz ez vagy csak egy olyan dolog, ami a nagy könyvben meg van írva, de igazán nem lesz vele semmi, ha ő másképp csinálja?
2017. jan. 23. 21:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez egy nagyon érdekes kérdés. Nem szeretek azzal jönni, hogy "bezzeg nyugaton", de azt tapasztalom, hogy más országokban egyáltalán nem kerítenek ennek akkora feneket, mint Magyarországon. Otthon természetes, hogy még a 6 éveseket is altatják az oviban délután, közben Nagy-Britanniában már az óvodában sincs alvás, 4 éves kortól pedig suli van délutánig, és akkor már az sem opció, hogy délben hazaviszik aludni akkor sem, ha igényelné. Nem hiszem amúgy, hogy ez mindenkinek jó, ebből csak azt akartam kihozni, hogy nem mindenhol evidencia, hogy a gyereknek aludni kell, és látszólag elég jól elvannak így is.
2017. jan. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
50%

Ha nem akarja, szerintem nem lehet rákényszeríteni. Emlékszem oviban csak órákat vesztegettem az életemből, ahogy feküdtem és bámultam a plafont... mondjuk sokat javult a képzelőerőm, mindig eljátszottam hogy sellő vagyok :)

De oviban muszáj lesz nyugton maradnia, szóval szerintem könnyebb lesz, ha már most megtanítjátok ezt neki. Nem muszáj aludni, de délutánonként 1 óra pihi nem árt.

Ismerek egy családot, ahol a 7 éves gyerek is alszik még délután. Na az, gáz, már tényleg nem azért.

2017. jan. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Védőnő vagyok, a körzetemben van sok 1.5-2 éves, akik már nem alszanak délután (cserében éjszaka alszanak többet ;) ), ezzel az égvilágon semmi probléma nincs! Vannak ilyen típusú gyerekek (én sem aludtam 1 éves korom óta, a bölcsiben ezt jól elfogadták, de az oviban nem, ezért én is bámulhattam a plafont). Inkább az a fontos, hogy délután legyen egy kis pihenés az egésznapos pörgésben, nem muszáj aludni, de ne menjen a TV, kicsit olvassatok, rajzolgassatok, a lényeg, hogy nyugodjon kicsit az agya. Ha ez megvan, akkor a közösségben sem lesz probléma, mert tud csöndben lenni, amíg a többiek alszanak, és a fejlődő idegrendszere is megkapja a pihenést! :)
2017. jan. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az egyes hozzaszolo velemenyet osztom. Angliaban elek, itt az ovodaban nincs alvas (3-5 evesig van ovoda ) , 4,5-5 eves kortol pedig iskola.

Ez az alvas dolog otthon olyan radikalis dolog.

2017. jan. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%
A kornyezet is befolyasolja. Kisfiam sem aludt itthon keteves koratol hetvegen delutan, de erdekes, bolcsiben ha letettek igen. Ovis koraban elso evben vegig ez volt...a megszokas, ugye. Itthon nem kellett mert jatszottunk helyette, de a szervezete raallt, hogy ha a kis tarsai alszanak, o is. Mar nagycsoortos, mar o is csak vergodik az agyban mert oviban mindenkinek le kell fekudni hogy ne zavarjak egymast (vegyes csoport) es egyebkent a nagyok kozul is sokan elalszanak! Szoval a szervezet kivanja csak a kornyezet nem mindig adott.
2017. jan. 24. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az legnagyobb nalam sem aludt 1,5 eves koratol.oviban sem.

A kozepso pedig meg nagycsoportban is jokat durmolt az oviban.

Gyerek fuggo,kinek mennyi az alvasigenye.

2017. jan. 24. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Snapette ***** válasza:

Inkább azt lehetne meghatározni, hogy mennyi alvásra van szüksége egy nap egy kétévesnek. Hogy ez hogyan oszlik, az egyénileg változik.

Az én lányom nyűgös volt, ha nem aludt délután, és az oviban most is alszik, öt és fél évesen. Itthon hétvégén nem, de akkor később is kel reggel.

2017. febr. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!