Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mit csinálok rosszul? Az...

Mit csinálok rosszul? Az istennek sem tudom elérni, hogy időben aludjanak a gyerekeim?

Figyelt kérdés
Fel 7 kor keltem őket. Negyed nyolctól, negyed ötig vannak oviba. Ovi utan , ha nincs különösebb teendő, kifulladásig levegőn vannak. Még a vacsorát is kint esszük meg. A célom az lenne, hogy haromnegyed kilenckor legyen villanyoltás. De idáig úgy tűnik, akármilyen stratégiát vetek be, 10 előtt nem alszanak el. Magamra így egyáltalán nincs időm és már nagyon szeretnék egy kicsit magammal is törődni. A házasságunk romokban, egy ertelmes mondatot nem tudunk megbeszelni mert sosem alsznak amig mi ébren vagyunk. Most is hallom h a nagyobbik sirdogál a szobában, h nem álmos. Mindig olvasás esti puszi utan kezdődik a huzavona és sosem enyhülok meg, ha alvás idő akkor már ne jöjjenek ki. Úgy érzem következetes vagyok, de mindhiába. A férjem ha bemegy akkor szinte azonnal be is alszik, egyáltalán nem tud segíteni. A végén idegeskesésbe torkollik az egész tortúra, pedig nagyon szeretném ha egyszer jókedvvel aludnának el és én is, mit kéne tennem??
2017. jún. 12. 22:14
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is csak akkor alszik bármelyik gyerek el 10 előtt, ha nem aludt ebéd után. Nálunk megvan az esti rituálé, én olvasok nekik mesét, aztán apával hallgatnak zenét, utána kijövünk. Szabad a plüssökkel, alvókával játszani az ágyban, de csak csendben, világít náluk egy sólámpa. Így csak akkor van probléma, ha ketten nem tudnak elaludni és esetleg elkezdik egymást szórakoztatni.
2017. jún. 13. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudod külön rakni őket?

Nekem ebből az jötte, hogy egymást bem hagyják pihenni. Külön szoba jobb lenne

2017. jún. 13. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem a nappali alvás a gond, nálunk mióta a 3 évesem nem alszik nappal csodálatosan elalszik legkésőbb fél 9-kor. Nem minden gyereknek nagy az alvásigénye. Nyugodj bele, hogy nem álmosak, csak arra vedd rá őket, hogy benn maradjanak a szobába.
2017. jún. 13. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy hét évesen még alszik délután... nem csodálom, hogy este nem tud. Detto ilyen voltam, de már négy vagy öt éves koromtól. Sosem aludtam oviban, nem is voltam álmos. Ha mégis sikerült, az anyáméknak a rémálom volt, mert este le sem lehetett lőni.
2017. jún. 13. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
42%

Még nem írták mások, hátha bejön a mi módszerünk.



Ha megjöttünk a nap végén,félig lehúzom a redőnyöket az egész lakásban, nem kapcsolok villanyt, csak hangulatvilágítást. Vacsora, fürdés, fogmosás. Amíg fürdik, lehúzom a redőnyt. Még mesélek neki a kislámpa fényénél, aztán kinyomom a kislámpát és látja, hogy sötét van. Apró gyenge éjjelifény a szobájában. Sötétben fekve gyorsabban lecsukódik a szeme. Nem beszélek hozzá hangosan, csak suttogok, azt is keveset. Szerintem a sötét a kulcsa a dolgoknak, fényben én sem tudok aludni.

2017. jún. 13. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Itt a legnagyobb gond az hogy alszanak az oviba. Esetleg ott is lehetne szólni hogy minden este probléma van a lefekvéssel, ugyanis nincsenek eléggé lefárasztva. Hátha találnátok az ovónőkkel valami megoldást. Nálunk is káosz volt itthon minden este, amióta nem alszik az oviba azóta 8-kor fekvés és el is alszik szépen. Néha halljuk hogy bábozgat a plüsseivel, de szépen csendbe van és el is alszik közbe (6 éves)
2017. jún. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Milyen ételeket fogyasztanak este, és napközben?


Ezt azért kérdezem, mert pl. nálunk azt vettem észre, hogy ha sok az édesség, akkor több az energia is...

És persze kóla, tea is pörget ezerrel.


Különben osztom egy másik válaszoló válaszát, ennyi az igényük.

Az én fiamnak már csecsemőkora óta kevesebb az alvásigénye az átlagtól sajnos. :(

2017. jún. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Mindenképpen a délutáni alvás a probléma okozója. Ezt tapasztalatból írom. Ha a fejed tetejére állsz, akkor sem fognak 10 előtt elaludni. 3/4 9-kor meg pláne nem. Hiába a sok program. A megoldás a délig járás lenne, bár gondolom ez nem megoldható, mert dolgoztok. Az viszont biztos, hogy a suli nagy változást fog hozni.
2017. jún. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Igy van, dolgozunk. Korabban sajnos nem tudom elhozni oket.

Szerintem normalis az etkezesuk. Kapnak edeset, de mertekkel nyilvan nem lefekves elott. Kolat nem ihatnak, teabol meg esti gyerektea van itthon. Ezeket a dolgokat mar vegigjartam az evek soran.

Nagyon bizom benne, h a suli meghozza a valtozast a nyagynal, habar h huzamosabb ideig nem alszik delutan, akkor sem farad el estere. Kulon szoba nem megoldhato. 50 nm a lakasunk, sajnos.

Mindenesetre koszonom a valaszokat. Szamomra a konkluzio az h ennyi az igenyuk es valoban ezt el kellfogadnom es megtanitani oket arra h foglaljak el magukat. Igazatok lehet. Ma mar eleve kiprobaltam ezt a h csak maradjanak a szobaban. Tudom egy nap nem jelent semmit, de ma nem jottek ki idaig..

2017. jún. 13. 21:58
 20/20 anonim ***** válasza:
valami mese cd, ami leköti a figyelmüket és közben azért elaludni is segít nekik? nekem anno volt kazettán magyar népmese, mátyás királyos, hófehérke stb. éjjelre mutter benyomta fénynek a földgömböt, mellé a kazis magnóba valamelyik mesét, a végére meg már horpadtam :D majd a kis szarosnál is akarom alkalmazni, de míg ilyen kicsi, elég a fehér zaj :)
2017. jún. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!