Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Én csinálom rosszul? Mit...

Én csinálom rosszul? Mit csináljak másképpen?

Figyelt kérdés

3 hónapos kislányom azt csinálja mindig, hogy este elalvás előtt megfürdettjük, eszik, már addigra sír, mert éhes, bealszik, de vagy 15 perc vagy fél óra után megébred és van, hogy 1 óra, másfél mire elalszik "rendesen", hogy utána csak éjjel keljen enni. Mindig ez van, próbáltuk korábban fürdetni, hogy ne sírjon, de így is mindig megébred... mindig.

Általában kézben vagy mellette fekve altatom el a cicin, vagy csak cumizik és úgy alszik be. Addig nem is teszem a kiságyába, mert úgy is felkel, csináltam így is úgy is már. Valahogy nekünk az se jött he, hogy beteszem a kiságyba es elaltatja magát, se az, ha mellette ülök és simogatom. Hogy csináljam, hogy jó legyen? Vagy neki ez a ritmusa? Nem tudom hogyan tudnám, hogy neki jó legyen.. szomorú vagyok nagyon.


2019. ápr. 9. 14:25
 1/9 A kérdező kommentje:
Az se játszik, hogy félig alva teszem be, mert megébred. Csak akkor tudom betenni, ha mar jó mélyen alszik.
2019. ápr. 9. 14:29
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen időközönként eteted, én fürdés előtt fél órával szoktam etetni, fürcsi, pici játék és addigra éhezik meg megint, és úgy tudom cicin elaltatni.

Tehát én fürdés előtt valamennyivel megetetem.

2019. ápr. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Méred,hogy mennyit szopizott? A pici felébredési ideje mintha összefüggne az emésztéssel.Ha zsírosabb az anyatej,sokan adnak a babavizet a kicsinek,ő is szomjas lehet.
2019. ápr. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Èhes, fáradságtól kimerül.


Ami fontos lenne, hogy ne engedd bealudni. Maszirozd a lábát, simogasd az arcát, az állkapcsát, egy rakat trükk van, hogy tartsad ébren.


Vagy ezt az egész dolgot tegyet egy órával korábbra.

2019. ápr. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, előtte is kap cicit, lehetetlen, hiába simogatom, veszem el tőle, van hogy a kezét megemelem és holt elhagyta magát. Sűrűn kell cici neki, jön rendesen, mindig lövell, tehát nem lehet kevés, ráadasul gyarapszik, jó súlyban van.
2019. ápr. 9. 14:55
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt. Fürdés után cicin bealudt max félóra alvás után felkelt és kukorékolt... Volt olyan napunk amikor 3 óra kellett mire visszaaludt.

Nekünk az segített, hogy elkezdtem alvás naplót vezetni a nappali alvásairól. Kb 1 hét után kitapasztaltam, hogy nagyjából mennyit bír ébren lenni, figyeltem hogy mikor kezd el fáradni és viszonylag azonos időben elaltattam.

A másik fontos dolog az az esti altatás előtti kis "szertartás". Fürdés után sötét a szobában, altató zene, csillagos kivetítő bekapcsolása. Mivel ezek csak az esti nagy alvás előtt történnek ezért kb 3-4 nap alatt rájött, hogy nem nappal van, aludni kell.

Szóval nálunk a nappali kevés alvás miatti túl fáradás volt az egyik probléma, a másik pedig, hogy kellett egy fix esti rutin, hogy tudja mostmár a nagy alvás jön.

6 hónapos a lányom 8-kor elalszik és leghamarabb 1-2 körül kel, de sokszor végig alussza az éjszakát. 3 hónapos volt mikor megreformáltam a dolgokat. 🙂

2019. ápr. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Tudja, mert ejjel is vagy 1x kel enni (ha pl 10kor alszik el) es gond nelkul visszaalszik, termeszetesen sotet van, kis feny, hogy lassak, ha epp bekakil veletlen folytan (ez ritka mar szerencsere ekszaka). Utana csak hajnalban, volt hogy este 10 tol reggel fel 7ig aludt, szerintem ott tudja, hogy alvas van, plusz este mindig fekve eszunk, nappal kezben ugye.
2019. ápr. 9. 16:00
 8/9 anonim ***** válasza:
3-as voltam.Nem veszed észre,de túletetheted a picit.
2019. ápr. 10. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Lehet.. ciki vagy sem... nem tudom :( próbáltam neki nem adni, qkkor is megébred, illetve, ha "lefogom, magamhoz húzom" mikor elkezd mozgolódni egy idő utan újra kel.. rossz anya vagyok, aki nem érti a ritmust :(
2019. ápr. 10. 08:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!